tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Jest za stary, żebym mogła za niego wyjść". Książę William z wizytą w szpitalu onkologicznym

zobacz więcej wideo »
"Jest za stary, żebym mogła za niego wyjść". 
Książę William z wizytą w szpitalu onkologicznym
  • Książę William odwiedził pacjentów szpitala Royal Marsden w LondynieKsiążę William odwiedził pacjentów szpitala Royal Marsden w Londynie
  • Kate i William w Paryżu w dwudziestą rocznicę śmierci księżnej DianyKate i William w Paryżu w dwudziestą rocznicę śmierci księżnej Diany
  • Książe William podpadł Brytyjczykom Książe William podpadł Brytyjczykom
  • Kate i William byli w styczniu w BhutanieKate i William byli w styczniu w Bhutanie
Foto: Kirsty Wigglesworth/AP POOL/BEW | Video: Kensingtom Palace / Twitter Książę William odwiedził pacjentów szpitala Royal Marsden w Londynie

Książę William odwiedził we wtorek szpital Royal Marsden w Londynie. Spędził sporo czasu na oddziale dziecięcym, gdzie bawił się z kilkulatkami chorymi na białaczkę, pomagał w opiece nad jedną z pacjentek i zdradził kilka szczegółów z życia rodziny królewskiej.

Szpital Royal Marsden w Londynie, który książę William odwiedził we wtorek, jest bliski brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Księżna Diana była jego honorową patronką, a dziesięć lat temu opiekę nad jednym z najlepszych w kraju ośrodków leczenia nowotworów przejął jej starszy syn.

Zabawa na oddziale

Podczas wtorkowej wizyty książę spotkał się z pacjentami i personelem szpitala.

Wiele czasu spędził na oddziale dziecięcym. Bawił się między innymi z trzyletnim Charlie Millerem. Rodzice chłopca przyznali, że jego ulubioną zabawką są naklejki.

- Fajne! George też kocha naklejki. Szczególnie dinozaury. Lubisz dinozaury, Charlie? – pytał William, nawiązując do ulubionych zabaw swojego prawie czteroletniego syna.

Zak Gillard, inny pacjent Royal Marsden, był szczególnie zainteresowany księciem George'em. Dopytywał o to, jaki naprawdę jest chłopczyk, a William chętnie odpowiadał na pytania. Przyznał, że George jest hałaśliwy i roznosi go energia.

Nie tylko zabawa

William odwiedził też sześcioletnią Daisy Wood, chorą na białaczkę. Dziewczynka nie mogła uczestniczyć w zabawach. Zmierzył jej ciśnienie i rozmawiał z rodzicami, Katie i Alistairem.

- William jest za stary, żebym mogła za niego wyjść – cytował reakcję córki Alistair Wood.

- To była fajna wizyta. Książę pokazał, że zależy mu na pacjentach i szpitalu. Wszystkich nas to podbudowało - podsumował wtorkowe spotkanie ojciec Daisy Wood.Spotkanie z personelem

Książę Cambridge spotkał się również z personelem Royal Marsden i oglądał najnowsze wyposażenie szpitala, między innymi wart 10 milionów funtów tomograf.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje