tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wojna domowa w Syrii

Kolejne okręty płyną w stronę Syrii. Z Rosji, izraelskie i NATO

Kolejne okręty płyną w stronę Syrii. Z Rosji, izraelskie i NATO
Foto: mil.ru W stronę Syrii wyruszyło co najmniej 11 rosyjskich okrętów

NATO deklaruje, że nie będzie się militarnie angażować w syryjski konflikt, a Rosja sprzeciwia się jakiejkolwiek międzynarodowej akcji zbrojnej przeciwko Asadowi. A mimo to i Sojusz i Rosjanie wysłały w tamtym kierunku swoje okręty wojenne - donosi izraelski portal wywiadowczy Debka.

Eskadra co najmniej 11 jednostek rosyjskich została sformowana z okrętów z Flot Północnej, Bałtyckiej i Czarnomorskiej. Jest już w drodze na wschodnie akweny Morza Śródziemnego.

W ten sam rejon swoje okręty wysyła NATO. Niedaleko wybrzeży Syrii już jest pięć izraelskich jednostek. NATO nasiliło też loty zwiadowcze nad Morzem Śródziemnym - samoloty startują z bazy w niemieckim Geilenkirchen.

Gotują się na inwazję?

Oficjalnie te wojskowe ruchy tłumaczone są rozpoczęciem przez Syrię w niedzielę wielkich manewrów, w których symulowane jest odparcie zewnętrznej agresji. Jednocześnie swoje ćwiczenia prowadzą w Zatoce Perskiej Irańczycy. To pierwszy przypadek takich wspólnych manewrów, na dodatek kierowanych z ośrodka dowodzenia w Damaszku.

Co więcej, duże siły morskie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich gromadzi Francja. Niebawem do francuskiej bazy morskiej w Port Zayid ma dotrzeć atomowy lotniskowiec "Charles de Gaulle". Coraz więcej francuskich samolotów ląduje w pobliskiej bazie lotniczej Al Dhafra. Francja i USA gromadzą te siły niemal dokładnie naprzeciwko strategicznej Cieśniny Ormuz.

 

Wojna domowa w Syrii

Trwa cisza wyborcza. Forum jest wyłączone.

Pozostałe informacje