tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Netanjahu chce odgrodzić Izrael od świata. "Musimy się chronić przed dzikimi bestiami"

- Pewnego dnia ogrodzenie takie jak to będzie otaczało cały Izrael - powiedział w środę Benjamin Netanjahu, odwiedzając ekipy robotników stawiające pod nadzorem wojska zaporę na pustynnej granicy z Jordanią.

Izrael ogrodzenie wzdłuż granicy z Jordanią buduje od końca ubiegłego roku. Teraz jednak, wizytując je, Netanjahu przedstawił inny plan - odgrodzenia Izraela od reszty świata zaporą wzdłuż wszystkich jego granic.

Odgrodzić się od świata

- W naszym sąsiedztwie musimy się chronić przed dzikimi bestiami - stwierdził przy tej okazji, odnosząc się do członków islamistycznych ugrupowań z krajów muzułmańskich.

Opisujący sprawę "The Washington Post" zwraca uwagę na to, że Netanjahu często stosuje retorykę, w której określa Izrael mianem "latarni morskiej" otoczonej przez "morze ciemności arabskiego świata".

Obecny plan budowy ogrodzenia na granicy z Jordanią zakłada wydatki w wys. ok. 75 mln dolarów. Izraelska armia dostała też w tym roku zadanie zlikwidowania wszystkich podziemnych tuneli wykopanych przez Hamas ze Strefy Gazy oraz rozpoznanie pustynnych dróg, którymi z krajów ościennych do Izraela mogą się przedostawać islamiści.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone

Pozostałe informacje