tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Byk przebił mu klatkę piersiową. Hiszpański matador nie żyje

zobacz więcej wideo »
Byk przebił mu klatkę piersiową. Hiszpański matador nie żyje
Foto: Reuters TV | Video: Reuters TV Ivan Fandino zmarł po wypadku na korridzie we Francji

Hiszpański matador Ivan Fandino zmarł po tym, jak w czasie korridy zorganizowanej w sobotę we Francji dotkliwie poturbował go byk - donosi dziennik "Le Monde". 36-latek w ciężkim stanie, z przebitą klatką piersiową trafił z areny wprost do szpitala, gdzie zmarł.

Bask Ivan Fandino był bardzo dobrze znanym hiszpańskim matadorem. Informację o jego śmierci potwierdzili hiszpańskiej agencji EFE jego współpracownicy.

Fandino w sobotę brał udział w festiwalu w Aire-sur-l'Adour w południowej Francji, około 150 kilometrów od granicy z Hiszpanią. Zmarł wieczorem w szpitalu w Mont-de-Marsan, gdzie przetransportowano go po stratowaniu przez byka na korridzie. 36-latek został zaatakowany i poturbowany na oczach setek widzów.

Agencja Reutera pisze, że Fandino nadepnął na czerwoną pelerynę, która służy do drażnienia byka i przewrócił się. Wtedy dopadło go zwierzę, które przebiło rogiem klatkę piersiową leżącego na arenie matadora.

Stratowany przez byka

Francuski dziennik "Le Monde" pisze, że po raz ostatni do takiego wypadku na terenie Francji doszło w 1921 roku.

To jednak już drugi hiszpański matador, który zginął na korridzie w ciągu ostatniego roku. W lipcu 2016 roku Victor Barrio zmarł w wyniku obrażeń po tym, jak w czasie występu dostał się pod racice szarżującego byka. Barrio był pierwszym od początku lat 90. hiszpańskim zawodowym matadorem, który zginął na ringu w Hiszpanii.

Agencja Reutera przypomina, że każdego roku w czasie letnich festiwali w Hiszpanii ginie kilka osób, między innymi w czasie tak zwanych gonitw byków.

Źródło: PAP/EPA/JIM HOLLANDER Fandino w czasie występu w Pampelunie w Hiszpanii (zdjęcie z 10.07.2015 r.)

Źródło: Reuters TV Ivan Fandino to bardzo znany hiszpański matador (zdjęcie z 2015 roku)

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje