tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Harrison Ford pomylił pasy. O włos od katastrofy

Harrison Ford pomylił pasy. O włos od katastrofy
Foto: Gage Skidmore / Flickr-CC BY-SA 2.0) | Video: Google Earth Do incydentu doszło w Kalifornii

Znany z zamiłowania do latania hollywoodzki gwiazdor Harrison Ford spowodował groźną sytuację na lotnisku im. Johna Wayne'a w Kalifornii (USA). Pilotowany przez niego mały samolot omal nie zderzył się z maszyną pasażerską - poinformowała telewizja NBC.

Wieża kontrolna lotniska poleciła Fordowi, aby wylądował swym jednosilnikowym samolotem Aviat Husky na jednym z pasów startowych. Jednak 74-letni aktor pomylił się i wylądował na sąsiednim, równoległym pasie, na którym przygotowywał się do startu samolot pasażerski linii American Airlines ze 110 osobami na pokładzie.

Ford przeleciał dosłownie nad kadłubem maszyny pasażerskiej i bezpiecznie wylądował. Kilka minut później odleciał samolot pasażerski.

"Czy ten liniowiec miał być pode mną"

Aktor najwyraźniej nie zdawał sobie sprawy ze swojej pomyłki i powagi sytuacji bowiem zapytał przez radio kontrolerów: - Czy ten liniowiec miał być pode mną?

Harrison Ford, znany m. in. z serii filmów o przygodach archeologa Indiany Jonesa, ma licencję pilota. W przeszłości przeżył już kilka wypadków i potencjalnie groźnych sytuacji w powietrzu.

W 2015 r. doznał niewielkich obrażeń kiedy rozbił swój zabytkowy samolot awaryjnie lądując na polu golfowym w Los Angeles. W 1999 r. poważnie uszkodził helikopter podczas lotu treningowego z instruktorem. Zarówno on jak i instruktor wyszli z opresji bez szwanku.

W 2014 r. Ford złamał nogę podczas kręcenia jednej ze scen filmu z serii "Gwiezdnych wojen".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone

Pozostałe informacje