tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Ciało wyrzucone na brzeg. To poszukiwany polski dyplomata?

Ciało wyrzucone na brzeg. To poszukiwany polski dyplomata?
Foto: ZeNahla / Flickr (CC BY-SA 2.0) Co się stało nad ranem 21 kwietnia?

20 kwietnia bawił się na przyjęciu z pewną Libanką. 21 kwietnia rano jej ciało znaleziono na jednej z bejruckich plaż. Teraz, po dwóch tygodniach, wydaje się, że morze wyrzuciło na brzeg również zwłoki polskiego dyplomaty z ambasady w Libanie, który zaginął 20 kwietnia. Polska placówka czeka na testy DNA, by potwierdzić, czy to jeden z jej pracowników.

Libański portal "Now" poinformował o zaginięciu pracownika polskiej ambasady w Bejrucie 21 kwietnia, kilka godzin po tym, jak na jednej z plaż w stolicy kraju znaleziono zwłoki kobiety.

Rzeczy Polaka znalezione w samochodzie

W niedalekiej odległości od miejsca, w którym została wyrzucona na brzeg, odnaleziono też samochód z numerami rejestracyjnymi polskiej ambasady, a w nim ubrania należące do kobiety oraz mężczyzny.

W tym czasie nasza placówka zgłosiła zaginięcie jednego z dyplomatów i po krótkim śledztwie miejscowej policji okazało się, że był on widziany po raz ostatni na przyjęciu właśnie ze zmarłą kobietą. W jej przypadku stwierdzono utonięcie. Poszukiwania Polaka trwały od 21 kwietnia.

Portal "Now" potwierdził w polskiej ambasadzie, że na południe od Bejrutu wyłowiono zwłoki mężczyzny - najprawdopodobniej pracownika placówki. W piątek, 3 maja zostaną przeprowadzone testy DNA, by potwierdzić tożsamość mężczyzny, ale - jak pisze portal "Now" - wszystko wskazuje na to, że jest to poszukiwany dyplomata. Nie wiadomo, kiedy wyniki DNA wrócą do lekarzy.

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje