tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Bill Cosby przerwał milczenie. Nie będzie zeznawał w swoim procesie, sugeruje rasizm

Bill Cosby przerwał milczenie. Nie będzie zeznawał w swoim procesie, sugeruje rasizm
Foto: Ricky Fitchett via ZUMA Wire/BEW | Video: tvn24 Bill Cosby

Amerykański komik Bill Cosby nie zamierza zeznawać na swoją korzyść w czasie procesu o molestowanie seksualne, który ruszy w czerwcu. Cosby poinformował o tym we wtorek. To jego pierwszy od dwóch lat komentarz w tej sprawie.

79-letni gwiazdor powiedział w rozmowie z radiem Sirius-XM, że kobiety, które oskarżyły go o molestowanie, uwzięły się na niego. Zasugerował, że w takim traktowaniu go rolę odegrał rasizm, ponieważ jest czarny.

Cosby odmówił skomentowania zbliżającego się procesu, powołując się na rady od swoich prawników. Zapytany, czy zamierza zeznawać, odpowiedział, że nie.

Narkotyki i gwałt

W przyszły poniedziałek ma zebrać się ława przysięgłych w związku z rozpoczynającym się 5 czerwca procesem Cosby'ego, który oskarżony jest o podanie w 2004 roku narkotyków Andrei Constand, byłej trenerce koszykówki, i gwałt na niej.

Sprawa Constand jako jedyna zakończyła się aktem oskarżenia wobec Cosby'ego, choć około 60 kobiet twierdziło, że padły ofiarami komika. Do wielu napaści miało dojść wiele lat temu, część spraw się przedawniła. Cosby zaprzecza wszystkim zarzutom.

Córki i żona bronią Cosby'ego

Agencja Reutera przypomina, że ostatnio dwie córki aktora opublikowały oświadczenia, w których broniły ojca. Esna Cosby wyznała, że wierzy w niewinność ojca i że "rasizm odegrał dużą rolę we wszystkich aspektach tego skandalu".

Zapytany w radio, czy zgadza się z tym poglądem, odpowiedział: - Możliwe, możliwe.

- Po prostu szczerze wierzę, że coś w tym może być - oświadczył.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje