tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Znakomity skrzypek zagrał dla znakomitej publiczności

Znakomity skrzypek zagrał 
dla znakomitej publiczności
Foto: TVN24 (fot: PAP) | Video: TVN24 (fot: PAP) Znakomity skrzypek zagrał dla znakomitej publiczności

- Polska publiczność jest jedną z najlepszych. Tu docenia się muzykę - komplementuje nas Joshua Bell. Sławnego amerykańskiego skrzypka polscy wielbiciele mogli usłyszeć w środę podczas koncertu na rzecz Muzeum Historii Żydów Polskich.

Uwielbienie Bella dla polskiej publiczności to uczucie z wzajemnością. - Muzyka i on to było jedno - powiedziała jedna z fanek skrzypka. Sam artysta używa wobec siebie bardziej przyziemnych określeń. Ocenia, że jest obsesyjnym perfekcjonistą. Nic dziwnego. Z pewnością każdy perfekcyjnie zagrany dźwięk na legendarnym Stradivariusie z 1713, kupionym za 5 mln. dolarów, musi przynosić podwójną satysfakcję.

Skromny i z misją

Joshua Bell gra od 4 roku życia. Wydał 20 płyt. Za "Purpurowe Skrzypce" otrzymał muzycznego oscara. Jego muzykę można usłyszeć również w filmach ("Opór"). Nie chce jednak uchodzić za typowego muzyka klasycznego. Lubi sport i gra w gry komputerowe. Jeździ po szkołach by z muzyką klasyczną docierać do młodzieży.

W Polsce - barszcz

Oprócz dobrej muzyki Bell lubi też dobrze zjeść. - W Polsce zjem barszcz. Bardzo go lubię - powiedział skrzypek. Ale mimo łakomstwa muzyk trzyma linię. Pomagają mu w tym... koncerty, bo jak przyznał podczas nich "całkowicie angażuje się fizycznie".

Z zaangażowaniem uczuciowym chyba nie idzie mu aż tak dobrze, bo nie ma życiowej partnerki. Ma wprawdzie 2-letniego syna z jedną z poprzednich miłości, ale nadal jest do wzięcia.

ktom ram

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje