tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Zderzenie tramwajów w Łodzi. Siedem osób w szpitalu

Zderzenie tramwajów w Łodzi. Siedem osób w szpitalu
Foto: TVN 24 | Video: tvn24 W Łodzi zderzyły się dwa tramwaje

W poniedziałek w Łodzi doszło do zderzenia dwóch tramwajów. W wyniku wypadku siedem osób zostało poszkodowanych - poinformowała policja.

Według policji do wypadku doszło po tym, jak kierujący samochodem osobowym wymusił pierwszeństwo na motorniczym tramwaju linii Z. Aby uniknąć zderzenia, motorniczy musiał gwałtownie hamować, w wyniku czego przewróciła się jedna z pasażerek, doznając obrażen kręgosłupa. Chwilę później w tył pojazdu uderzył jadący za nim tramwaj linii 41, który nie zdążył wyhamować. Po zderzeniu wywróciło się kolejnych sześciu pasażerów - dwóch w linii Z i czterech kolejnych z tramwaju linii 41.

Wszyscy poszkodowani pasażerowie zostali przewiezieni do łódzkich szpitali z obrażeniami kręgosłupa, kończyn górnych i dolnych - poinformowała Małgorzata Boratyńska z łodzkiej drogówki.

Policja poszukuje świadków

Według policji obaj prowadzący pojazdy byli trzeźwi. Ruch tramwajowy w miejscu wypadku został wstrzymany. Uruchomiono autobusową komunikację zastępczą.

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku i poszukuje jego świadków. Intensywnie poszukiwany jest także kierowca srebrnego samochodu osobowego, który miał zajechać drogę tramwajowi.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje