tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Trzech żołnierzy zatrzymanych. Zarzuty korupcyjne

Trzech żołnierzy zatrzymanych. Zarzuty korupcyjne
Foto: CBA Żołnierze mają usłyszeć zarzuty związane z płatną protekcją

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzech wojskowych podejrzanych o przyjmowanie korzyści majtkowych. Mieli pośredniczyć w załatwianiu spraw związanych z naborem do służby przygotowawczej w Wojsku Polskim.

- We wtorek zatrzymano w Warszawie jednego z pułkowników Wojska Polskiego. W Kutnie doszło do

zatrzymania podpułkownika, który był również szefem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koninie oraz chorążego w bazie lotniczej w Powidzu - informuje Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

CBA zarzuca im, że mieli w okresie od października 2015 roku do stycznia 2016 roku przyjąć korzyści majątkowe w zamian za pośrednictwo w "powoływaniu do Narodowych Sił Rezerwowych, do zawodowej służby wojskowej lub za przeniesienie na wyższe stanowisko".

"Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukują miejsca ich zamieszkania i pobytu, a także pomieszczenia służbowe" - dowiadujemy się z oficjalnego oświadczenia CBA. - Zatrzymani usłyszą w poznańskiej prokuraturze do spraw wojskowych zarzuty związane z płatną protekcją - dodaje Piotr Kaczorek.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje