tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Kamień Pomorski: Pijany zabił 6 osób

Na żywo

Zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym dla Mateusza S. Jest wniosek o areszt

Właśnie pojawiły się
nowe informacje - pokaż
Zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym dla Mateusza S. Jest wniosek o areszt
Foto: kamienskie.info | Wideo: tvn24 Sprawca został w czwartek doprowadzony do prokuratury

Sprawca tragicznego wypadku, do którego doszło w Kamieniu Pomorskim usłyszał zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Ze wstępnych badań wynika, że wczasie wypadku był pod wpływem alkoholu i środków odurzających - marihuany i amfetaminy. W Nowy Rok Mateusz S. po pijanemu wjechał w grupę pieszych, zabijając 6 osób i raniąc dwoje dzieci.

We wtorek zostanie przedstawiony pakiet propozycji, które umożliwią ograniczenie problemu nietrzeźwych kierowców - zapowiedziała w czwartek kancelaria premiera.

"W czasie spotkania w kancelarii premiera ministrowie przedstawili premierowi rozwiązania, nad którymi pracują oraz aktualne dane i statystyki związane z problemem kierowania pojazdami przez osoby nietrzeźwe" - napisano w komunikacie opublikowanym po spotkaniu na stronie KPRM.

Oglądaj
Prokuratura: Sprawca wypadku w Kamieniu Pomorskim po alkoholu i narkotykach
Wideo: tvn24 Prokuratura: Sprawca wypadku w Kamieniu Pomorskim po alkoholu i narkotykach

Oglądaj
Zarzuty i wniosek o areszt dla sprawcy wypadku w Kamieniu Pomorskim
Wideo: tvn24 Zarzuty i wniosek o areszt dla sprawcy wypadku w Kamieniu Pomorskim

Oglądaj
Sprawca wypadku w Kamieniu Pomorskim doprowadzony do prokuratury
Wideo: tvn24 Sprawca wypadku w Kamieniu Pomorskim doprowadzony do prokuratury

Prokuratura: współpasażerka miała świadomość, że kierowca jest pod wpływem alkoholu.

Według świadków mężczyzna poruszał się z prędkością 70 km/h.

Mateusz S. w przeszłości karany był za przestępstwo przeciwko mieniu.

Kara za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, o którym informowały media, uległa zatarciu.

Prokuratura: podejrzany złożył obszerne wyjaśnienia. Wyraził skruchę, aczkolwiek przekonuje, że zdarzenie było nieszczęśliwym wypadkiem.

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowy, trzymiesięczny areszt.

Mężczyzna przyznał się do winy. Przyznał również, że w dniu wypadku do 3 w nocy pił alkohol, a 30 grudnia także palił marihuanę. Ze wstępnych badań wynika, że zażył także amfetaminę.

Są zarzuty dla Mateusza S. Mężczyzna odpowie za spowodowania katastrofy w ruchu lądowym pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Grozi mu 15 lat więzienia.

Co z dziećmi, które zostały ranne?

Przed budynkiem prokuratury, gdzie przesłuchiwany jest Mateusz S., zgromadziło się, oprócz dziennikarzy, kilkudziesięciu mieszkańców miasta.

W prokuraturze trwa przesłuchanie kierowcy BMW.

Mieszkańcom Kamienia Pomorskiego trudno uwierzyć w to, co się stało.

Oglądaj
"To jest straszne, to była moja koleżanka"
Wideo: tvn24 "To jest straszne, to była moja koleżanka"

Po tragicznym wypadku w Kamieniu Pomorskim, w którym pijany kierowca zabił sześć osób, rozgorzała dyskusja na temat zaostrzenia kar za jazdę pod wpływem alkoholu.

26-letni mężczyzna jest już w Prokuraturze w Kamieniu Pomorskim.

Na temat tragedii w Kamieniu Pomorskim wypowiadała się m.in. Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich. Zdaniem Lipowicz problemem jest społeczne przyzwolenie na prowadzenie pojazdów po pijanemu. - Jeżeli społeczeństwo jest pobłażliwe wobec tych strasznych przestępstw, to tolerancyjny też będzie prokurator, policjant, będzie tolerancyjny sędzia - oceniła.


Oglądaj
Kierowca wytrzeźwiał i przeszedł badania
Wideo: tvn24 Kierowca wytrzeźwiał i przeszedł badania

Podczas spotkania ma być omawiana policyjna statystyka wykrywalności nietrzeźwych prowadzących pojazdy oraz śmiertelnych wypadków z ich udziałem. Rozmowa ma też dotyczyć koniecznych zmian w prawie.

W kancelarii premiera rozpoczęło się już spotkanie premiera Donalda Tuska z ministrami sprawiedliwości i spraw wewnętrznych na temat bezpieczeństwa na drogach.

Oglądaj
Sprawca w drodze do prokuratury
Wideo: tvn24 Sprawca w drodze do prokuratury

Ws. tragedii w Kamieniu Pomorskim premier spotka się z ministrami spraw wewnętrznych oraz sprawiedliwości.

Mieszkańcy Kamienia Pomorskiego ustawiają znicze w miejscu, gdzie doszło do tragedii.

Źródło: PAP/Marcin Bielecki Znicze na miejscu tragicznego wypadku

Mężczyzna w Zakładzie Medycyny Sądowej przeszedł badania ogólne ciała i badania toksykologiczne. Na ich wyniki trzeba będzie poczekać.

Oglądaj
26-latek przeszedł specjalistyczne badania
Wideo: tvn24 26-latek przeszedł specjalistyczne badania

Jak poinformowała prokuratura, mężczyzna jest już trzeźwy. W środę po zatrzymaniu miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Kamień Pomorski jest w żałobie po tym tragicznym wypadku. Na budynkach instytucji publicznych opuszczono do połowy flagi z kirem. Jak poinformowano na oficjalnej stronie internetowej miasta flagi będą wisieć przez kolejne trzy dni. W piątek w południe w mieście rozlegną się syreny alarmowe.

Burmistrz Kamienia Pomorskiego Bronisław Karpiński zaapelował do mieszkańców miasta, by do 4 stycznia zachowali reguły okresu żałoby i powstrzymali się w tym czasie od organizowania imprez rozrywkowych.

Zaplanowane na 5 stycznia uroczystości związane z obchodami 740-lecia nadania Kamieniowi Pomorskiemu praw miejskich ograniczą się jedynie do mszy świętej, która zostanie odprawiona również w intencji ofiar wypadku i ich bliskich.

Mężczyzna zostanie przewieziony do Kamienia Pomorskiego, gdzie będzie przesłuchiwany. Dojdzie do tego prawdopodobnie około godz. 14.

Sprawca wypadku w Kamieniu Pomorskim opuścił już Zakład Medycyny Sądowej w Szczecinie, gdzie przeszedł specjalistyczne badania.

Mężczyzna nie mógł być przesłuchany w środę - był nietrzeźwy. Miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

26-latek może usłyszeć zarzut doprowadzenia do katastrofy w ruchu lądowym. Za to przestępstwo popełnione w stanie nietrzeźwym grozi do 15 lat więzienia.

 

Mężczyzna był już karany za jazdę pod wpływem alkoholu - w 2006 roku zatrzymano mu na rok prawo jazdy.

 

W środę przesłuchano kobietę, która jechała z nim samochodem. Prokuratora poinformowała, że jej zeznania są ważne dla śledztwa, jednak nie ujawniła szczegółów.

Oglądaj
Dzieci ranne w wypadku są nadal w szpitalu
Wideo: tvn24 Dzieci ranne w wypadku są nadal w szpitalu

Ranne dzieci w szpitalu

 

W wypadku rannych zostało dwoje dzieci. - Chłopiec jest  w stanie zagrożenia życia przebywa na oddziale intensywnej terapii. Dziewczynka jest na oddziale chirurgii dziecięcej, jest przytomna - powiedziała na antenie TVN24 Joanna Woźnicka, rzeczniczka Szpitala Klinicznego nr 1 w Szczecinie.

 

8-latek ma poważne wielonarządowe urazy zagrażające życiu. Jak mówiła Woźnicka, najbliższe doby będą decydujące. U 10-latki zaś zdiagnozowano podejrzenie urazu uda i ogólne potłuczenia.

 

- Chłopiec jest w śpiączce farmakologicznej, z pewnością przez najbliższe dni w tej śpiączce będzie przebywał. Na razie dzieci leczone są zachowawczo, co będzie dalej, czas pokaże - mówiła rzeczniczka.

Jak dodała, dzieciom będzie potrzebna rehabilitacja, a także pomoc psychologiczna.

Źródło: kamienskie.info 26-letni kierowca wyszedł z samochodu o własnych siłach

Straciły rodziców

 

W Nowy Rok w Kamieniu Pomorskim BMW wjechało w grupę ośmiu osób idącą chodnikiem przy ulicy Szczecińskiej. Miejsce wypadku znajduje się przy skrzyżowaniu i przed przejazdem kolejowym. Obowiązuje tam prędkość 30 km/h. Zginęło sześć osób.

 

Dzieci przebywające w szpitalu straciły w wypadku swoich rodziców. Ojciec 8-latka był policjantem. Wraz z żoną zginęli na miejscu, a w drodze do szpitala zmarł ich drugi syn, 9-letni, także ranny w wypadku. Chłopcem, który przeżył, opiekują się dziadkowie, którzy wyrazili chęć adopcji.

 

Druga para, która zginęła w w tym zdarzeniu, to znajomi policjanta. 10-latka to ich córka. Dziewczynka nie została jeszcze poinformowana o śmierci bliskich.

 

W wypadku zginął także przechodzień niespokrewniony z powyższymi osobami.

 

W środę dzieci ranne w wypadku odwiedził minister zdrowia, Bartosz Arłukowicz.

Oglądaj
W czwartek przesłuchanie sprawcy
Wideo: tvn24 W czwartek przesłuchanie sprawcy

Alkohol i brawura

 

Policja bierze pod uwagę, że przyczyną wypadku mogły być alkohol i brawura, a także jego umyślne spowodowanie. Pod uwagę brana jest również wersja mówiąca o tym, że kierowca pokłócił się w czasie jazdy z pasażerką. 20-letnia kobieta była trzeźwa.

Szef policji na miejscu wypadku

 

W środę na miejsce wypadku przyjechał m.in. szef policji Marek Działoszyński. Jak podkreślił, przyjechał, by wesprzeć poszkodowane rodziny. - Deklarujemy wszelką możliwą pomoc, zarówno w zakresie pochówku, jak i zaopiekowania się chłopcem, który pozostał. Uruchomimy wszystkie możliwe środki - zapewnił szef policji. Zapowiedział, że pomoc będzie odbywała się poprzez fundację na rzecz wdów i sierot po poległych policjantach. Działoszyński zapewnił także, że rodziny ofiar, jak i policjanci, którzy brali udział w akcji ratunkowej, są objęci pomocą psychologów.

 

- Nieodpowiedzialny człowiek po znaczącym spożyciu alkoholu wsiadł za kierownicę i doprowadził do tej katastrofy - mówił Działoszyński. Jak dodał, mężczyzna "nie zdał sobie dobrze sprawy z odpowiedzialności i chyba nie uświadomił sobie tego jak wielkie nieszczęście może spowodować samochód prowadzony przez osobę nietrzeźwą".

Podziel się...

Bądź na bieżąco:

Kamień Pomorski: Pijany zabił 6 osób

Komentarze (147)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
PITERwm

POMROCZNOŚĆ JASNA... oto przyczyna zdarzenia... dostanie zawiasy bo i tak jest mniej wyszczekany niż "panienka" z Warszawy, parkująca w przejściu podziemnym...

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   łotrxxx
   łotrxxx

   zrobia z niego niepoczytalnego i wywinie sie karze jaka mu sie nalezy za ten czyn ja bym ta łajze publicznie wychłostał a nastepnie zamknał w dybach a nie worza go po specjalistach zabł a wiec musi poczuc ze jest winny a nie daja mu szanse na unikniecie kary

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     p_sunset_q

     istnieje BARDZO BARDZO prosty sposob na wyeliminowanie 90% wypadkow po pijaku tylko nie ma komu z tych "elyt" odpowiedzialnych za ruch drogowy POMSLEC !!!!!!

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       przemek_urzedowski

       Paradoks Polskiego Prawa, odebrał życie sześciorgu ludziom a dostanie maksymalnie 15lat, czy jak odsiedzi te 15lat to zwróci życie tym ludziom ?? Czy ta dwójka dzieci odzyska rodzinę ?? NIE !! A więc powinno spotkać go to samo, oko za oko !!

       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
         0
        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
          0
         • zgłoś naruszenie
         zamknij
         agnieszka_kachno

         po takim zajściu to prawko automatycznie zabrać

         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
           0
          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
            0
           • zgłoś naruszenie
           zamknij
           przemek_urzedowski

           Tylko prawko ?? Widzę że nie rusza cie to że zginęło 6 osób a dwójka dzieci walczy o życie :]] Może obciążyła byś go mandatem 500zł i 6pkt karnymi ?:]] LOL pewnie dzieci i rodziny nie masz?

           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
             0
            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
              0
             • zgłoś naruszenie
             zamknij
             MarianJK
             MarianJK

             po tym co słyszę jestem zdziwiony że przypadkowo na miejscu wypadku nie było wozu transmisyjnego filmującego np krajobraz? ale premier wynika z tego ze był uprzedzony chyba ze przypadkowo nie miał zajęcia bo zwołał konferencję?

             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
               0
              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                0
               • zgłoś naruszenie
               zamknij
               TomashStar
               TomashStar

               Dlaczego zabrali mu buty i puścili w klapkach? Może by wpadł na pomysł i użył sznurówek !

               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                 0
                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                  0
                 • zgłoś naruszenie
                 zamknij
                 delkurros

                 nie pamietam zeby szef policji pojechał na miejsce wypadku busa w którym zginęło 16 osób,no ale tu zginął policjant więc trzeba sie wykazac....zero sprawiedliwosci w tym kraju ,sa u nas równi i równiejsi

                 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                   0
                  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                    0
                   • zgłoś naruszenie
                   zamknij
                   rmbossvr6
                   rmbossvr6

                   Na wstepie wyrazy wspolczucia dla rodzin ofiar i oby ta dziewczynka potrafila ulozyc sobie zycie :( zas co do samego zdarzenia to jednego nie potrafie pojac. Jezeli wezme pistolet i zastrzele 6 osob dostane dozywocie, jaka jest wiec roznica od czynu ktory bym popelnil a od czynu ktory popelnil ten czlowiek bez mozgu ? rozni sie tylko narzedzie zbrodni, rozwiń

                   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                     0
                    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                      0
                     • zgłoś naruszenie
                     zamknij
                     delkurros

                     proste : prowadzac samochód nad którym stracimy kontrole, ( bez wzgledu na posiadane umiejetnosci )nie mamy wpływu na to czy poleci w lewo ,prawo czy bedzie koziołkował ,więc wszystko co stanie sie po utracie kntroli nad autem jest klasyfikowane jako nieumyslne. Zupełnie inaczej by było gdyby w prawie był zapis o swiadomym prowadzeniu auta rozwiń

                     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                       0
                      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                        0
                       • zgłoś naruszenie
                       zamknij
                       polak55
                       polak55

                       Bandyci w POlsce mają więcej praw niż ich ofiary!Alkohol i narkotyki,to przecież w polskich sądów okolicznośc łagodząca!A to że wyraził skruchę i bardzo żałuje,spowoduje że dostanie 3 lata w zawieszeniu na dwa!Taka jest polska sprawiedliwośc,a pieski poszczekają,poszczekają i pójdą do budy,bo jak zwykle z tego szczekania nic nie rozwiń

                       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                         0
                        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                          0
                         • zgłoś naruszenie
                         zamknij
                         Więcej komentarzy - rozwiń
                         Zasady forum
                         Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

                         Pozostałe informacje