tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Jej syn dostanie spadek po ojcu-księdzu. "Będzie miał to, co obiecał tatuś"

Jej syn dostanie spadek po ojcu-księdzu. "Będzie miał to, co obiecał tatuś"
Foto: tvn24 Ojcem chłopca był wrocławski ksiądz

- Nikt nie chciał jej wierzyć, że urodziła syna księdza. Teraz może mówić o satysfakcji - sąd we Wrocławiu przyznał majątek po kapłanie jej dziecku. - Jestem usatysfakcjonowana i szczęśliwa ze względu na wyrok sądu. Mój synek będzie miał chociaż w części to, co obiecał jego tatuś - mówi Wiesława Dargiewicz. Materiał "Faktów" TVN.

WIĘCEJ MATERIAŁÓW NA STRONIE "FAKTÓW" TVN

W poniedziałek wrocławski sąd stwierdził, że spadek po zmarłym w 2012 roku ks. Waldemarze Irku otrzyma jego 6-letni syn Jakub. Decyzja nie jest jeszcze prawomocna, więc nie wiadomo, czy to koniec sądowej batalii o majątek zmarłego rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. O spadek walczy też rodzina księdza: jego matka i siostrzenica.

- To była droga przez piekło, przez upokorzenia, przez ból. Teraz jestem usatysfakcjonowana i szczęśliwa ze względu na wyrok sądu. Mój synek będzie miał chociaż w części to, co obiecał jego tatuś - mówi Wiesława Dargiewicz, matka Jakuba.

Ks. Waldemar Irek miał obiecywać, że zostawi synowi dom, samochód i antyki. Jednak zmarł nagle i nie zdążył zmienić swojej ostatniej woli, w której zapisał cały swój dobytek Kościołowi.

Kościół nie wniesie apelacji

Jednak matka Jakuba doprowadziła do ekshumacji księdza, aby potwierdzić ojcostwo i do rezygnacji Kościoła z roszczeń do spadku.

- My nie jesteśmy zainteresowani przejmowaniem tego majątku. Nie będziemy składać apelacji. Ten wyrok, który przyjmujemy jest dla nas oczywisty - mówi ks. Rafał Kowalski z Archidiecezji Wrocławskiej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje