tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wniosek w sprawie szefa MON "bez szans na powodzenie"

zobacz więcej wideo »
Wniosek w sprawie szefa MON "bez szans na powodzenie"
  • Mazurek: wniosek nie ma on najmniejszych szans na powodzenieMazurek: wniosek nie ma on najmniejszych szans na powodzenie
  • Kolejny list Dudy do Macierewicza. Komentarz Marka Borowskiego Kolejny list Dudy do Macierewicza. Komentarz Marka Borowskiego
  • Macierewicz o przyszłości BerczyńskiegoMacierewicz o przyszłości Berczyńskiego
  • Pozycja Macierewicza niezagrożona. "Nie ma w tej chwili dyskusji o zmianach w polskim rządzie"Pozycja Macierewicza niezagrożona. "Nie ma w tej chwili...
  • "Macierewicz jest szkodnikiem""Macierewicz jest szkodnikiem"
  • Siemoniak o działaniach MacierewiczaSiemoniak o działaniach Macierewicza
Video: tvn24 Mazurek: wniosek nie ma szans na powodzenie

- Macierewicz jest szkodnikiem, Macierewicz powinien odejść z polskiej polityki, Macierewicz niszczy polską obronność - mówi poseł Marcin Kierwiński (PO). W piątek Platforma złożyła wniosek o wotum nieufności wobec Ministra Obrony Narodowej. Jak zapowiedziała rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek "nie ma on najmniejszych szans".

PO zarzuca ministrowi obrony rujnowanie polskiej armii i przywołuje kontrowersje dotyczące jego współpracowników - w tym Bartłomieja Misiewicza i Wacława Berczyńskiego.

Rzecznik PiS Beata Mazurek przekazała, że rząd zapozna się z uzasadnieniem tego wniosku, jednak jak podkreśliła, "nie ma on najmniejszych szans na powodzenie".

- Nie poprzemy tego wniosku, co jest chyba rzeczą naturalną - zapowiedziała. - Decyzje co do polityki kadrowej podejmuje tylko i wyłącznie pani premier - podkreśliła.

Pytana o dymisję Wacława Berczyńskiego, odpowiedziała, że nie jest zdziwiona i odmówiła oceny tej decyzji. - Jeżeli względy zdrowotne nie pozwalają na to, by kontynuować pracę jako przewodniczący, to nie dziwię się, że zrezygnował - stwierdziła.

"Jest szkodnikiem"

Jak zaznaczył poseł PO Marcin Kierwiński, wniosek nie powinien być traktowany jako umocnienie pozycji Macierewicza, lecz powinien po raz  kolejny dać rządzącym do myślenia. - Racjonalność powinna dyktować pani premier, kto ma być u niej w rządzie - mówił w piątek w sejmie Kierwiński. - Macierewicz jest szkodnikiem, Macierewicz powinien odejść z polskiej polityki, Macierewicz niszczy polską obronność - wyliczał.

- Ja rozumiem, że pani Mazurek jest ślepa na argumenty (…), widzę, że Prawu i Sprawiedliwości podoba się ta mętna woda wokół przetargu w MON, ale dość tego - apelował.

Podkreślił także, że Berczyński "zamiast siedzieć w Stanach Zjednoczonych" powinien być wezwany przez prokuraturę i pytany "jak to możliwe, że miał dostęp do materiałów dotyczących największego w historii polskiego wojska przetargu".

Wniosek o przesłuchanie Berczyńskiego, złożony przez posłów Platformy, trafił już do Prokuratury w Szczecinie.

Oglądaj
"Macierewicz jest szkodnikiem"
Wideo: tvn24 "Macierewicz jest szkodnikiem"

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje