tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Uczniowie z pięciu województw rozpoczęli ferie

Uczniowie z pięciu województw rozpoczęli ferie
Foto: Grzegorz Momot / PAP | Video: tvn24 Narciarze na Polanie Szymoszkowej

Uczniowie z pięciu pierwszych województw rozpoczęli dziś zimowe ferie. Przez najbliższe dwa tygodnie wolne mają województwa kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie.

Polska pod względem kalendarza ferii została podzielona na cztery części. Właśnie rozpoczynające ferie zakończą się 27 stycznia.Od 21 stycznia do 3 lutego wolne mieć będą uczniowie z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Z kolei w dniach 28 stycznia - 10 lutego ferie mieć będą uczniowie z woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego.

Jako ostatni wolne rozpoczną uczniowie z woj. lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego oraz śląskiego. Ci ferie będą mieć od 11 do 24 lutego.

Oglądaj
Jakie plany na ferie?
Wideo: tvn24 Jakie plany na ferie?

Autobus do kontroli

W sobotę Inspektorzy Transportu Drogowego oraz policjanci rozpoczęli kontrole autokarów, którymi dzieci i młodzież jadą na zimowy wypoczynek podczas ferii. Sprawdzany będzie stan techniczny pojazdów oraz uprawnienia, czas pracy i trzeźwość kierowców.

Jak mówił w sobotę rzecznik prasowy Głównego Inspektora Transportu Drogowego Alvin Gajadhur, kontrole w ramach akcji "Bezpieczny autokar" będą odbywały się na terenie wszystkich województw - nie tylko w tych regionach, gdzie zaczęły się ferie. Będą one prowadzone w miejscach odjazdów autokarów i na głównych szlakach komunikacyjnych.

Rodzice, którzy przed wyjazdem dzieci na zimowisko chcą poprosić o kontrolę autokaru, powinni kilka dni przed wyjazdem skontaktować się z wojewódzkimi inspektoratami transportu drogowego. Numery telefonów są dostępne na stronie internetowej www.gitd.gov.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje