tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Uczniowie z pięciu województw rozpoczęli ferie

Uczniowie z pięciu województw rozpoczęli ferie
Foto: Grzegorz Momot / PAP | Video: tvn24 Narciarze na Polanie Szymoszkowej

Uczniowie z pięciu pierwszych województw rozpoczęli dziś zimowe ferie. Przez najbliższe dwa tygodnie wolne mają województwa kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie.

Polska pod względem kalendarza ferii została podzielona na cztery części. Właśnie rozpoczynające ferie zakończą się 27 stycznia.Od 21 stycznia do 3 lutego wolne mieć będą uczniowie z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Z kolei w dniach 28 stycznia - 10 lutego ferie mieć będą uczniowie z woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego.

Jako ostatni wolne rozpoczną uczniowie z woj. lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego oraz śląskiego. Ci ferie będą mieć od 11 do 24 lutego.

Oglądaj
Jakie plany na ferie?
Wideo: tvn24 Jakie plany na ferie?

Autobus do kontroli

W sobotę Inspektorzy Transportu Drogowego oraz policjanci rozpoczęli kontrole autokarów, którymi dzieci i młodzież jadą na zimowy wypoczynek podczas ferii. Sprawdzany będzie stan techniczny pojazdów oraz uprawnienia, czas pracy i trzeźwość kierowców.

Jak mówił w sobotę rzecznik prasowy Głównego Inspektora Transportu Drogowego Alvin Gajadhur, kontrole w ramach akcji "Bezpieczny autokar" będą odbywały się na terenie wszystkich województw - nie tylko w tych regionach, gdzie zaczęły się ferie. Będą one prowadzone w miejscach odjazdów autokarów i na głównych szlakach komunikacyjnych.

Rodzice, którzy przed wyjazdem dzieci na zimowisko chcą poprosić o kontrolę autokaru, powinni kilka dni przed wyjazdem skontaktować się z wojewódzkimi inspektoratami transportu drogowego. Numery telefonów są dostępne na stronie internetowej www.gitd.gov.pl

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje