tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Szansa na Zieloną Kartę do USA. Rusza loteria wizowa dla Polaków

Od wtorku 2 października do 3 listopada Polacy mogą brać udział w programie loterii wizowej Stanów Zjednoczonych - poinformowało we wtorek biuro rzecznika prasowego ambasady USA.

Ambasada Stanów Zjednoczonych w komunikacie podkreśla, że uchwalony przez Kongres program Wizy dla Imigrantów Różnych Narodowości (Diversity Visa) udostępnia 55 tys. wiz rocznie w drodze losowania zgłoszeń. Udział w loterii jest bezpłatny i odbywa się poprzez rejestrację na stronie Amerykańskiego Departamentu Stanu.

Zielona Karta dla szczęśliwca

Amerykańska placówka dyplomatyczna przypomina, że w ramach programu każdego roku wizy wydawane są osobom, które spełniają odpowiednie warunki i zostaną wybrane w drodze losowania komputerowego. Imigranci otrzymują tzw. Zielone Karty umożliwiające legalny pobyt i pracę w USA. W loterii mogą brać udział obywatele państw o niskim wskaźniku imigracji do USA.

Sprawdzanie wyników online

Ambasada informuje ponadto, że od 1 maja 2013 roku uczestnicy loterii będą mogli sprawdzić online, czy ich zgłoszenie zostało wylosowane na stronie www.dvlottery.state.gov. Wylosowani uczestnicy otrzymają instrukcje dotyczące ubiegania się o wizy imigracyjne oraz informacje o terminie spotkania z konsulem.

Wymogi dot. zgłoszeń do loterii wizowej oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z loterią wizową można znaleźć na stronie internetowej Biura Obsługi Konsularnej.

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza wyborcza. Forum jest wyłączone.

Pozostałe informacje