tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Skoda wbiła się w ciężarówkę

Skoda wbiła się w ciężarówkę
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Wypadek na krajowej 4

W miejscowości Wojnicz koło Tarnowa (woj. małopolskie) doszło do wypadku z udziałem czterech samochodów. Kierowca skody, który próbował wyprzedzić ciężarówkę w niedozwolonym miejscu, zginął na miejscu.

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 4. Volkswagen passat i skoda octavia, mimo ograniczonej widoczności, próbowały wyprzedzić samochód ciężarowy w miejscu niedozwolonym, na podwójnej ciągłej linii. Nagle pojawił się jadący z naprzeciwka opel corsa. Kierowca passata spanikował i stracił panowanie nad samochodem, zaczął się ślizgać po drodze i ostatecznie uderzył w barierki.

Kierowca nie żyje

Skoda, która równocześnie z passatem podjęła się wyprzedzania ciężarówki, zdążyła wrócić na swój pas. - Natomiast pojazd ciężarowy, który był wyprzedzany, widząc co się dzieje, zaczął hamowanie. W tym momencie nastąpiło uderzenie (skody - red.) w tył ciężarówki. Niestety pojazd osobowy tak głęboko się wbił, że kierujący nie miał szans na przeżycie - mówił podinsp. Władysław Szydłowski z komendy miejskiej w Tarnowie.

Niebezpieczne miejsce

Do podobnego wypadku doszło w tym samym miejscu na początku kwietnia. Wtedy w wyniku zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym zginął kierowca i pasażerka osobówki.

pk//gak/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje