tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Rany postrzałowe i strzaskane kości. Policja zatrzymała myśliwego, który mógł postrzelić psa

Rany postrzałowe i strzaskane kości. Policja zatrzymała myśliwego, który mógł postrzelić psa
Foto: Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Koszalinie | Video: tvn24 Suczka została znaleziona przez przechodnia

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o postrzelenie psa w miejscowości Sucha Koszalińska. Jest to prawdopodobnie mieszkający w okolicy myśliwy. Suczkę z dwiema ranami postrzałowymi znalazł w rowie melioracyjnym przypadkowy rowerzysta.

- Zatrzymany mężczyzna jest mieszkańcem gminy Sianów. Ustalamy jego rolę w tym zdarzeniu i to, czy będzie odpowiadał za postrzelenie zwierzęcia - poinformowała kom. Urszula Tartas z zespołu prasowego koszalińskiej policji.

Mężczyzna nie usłyszał żadnych zarzutów. Jeśli jednak  podejrzenia policji się potwierdzą, grożą mu 3 lata więzienia.

Uciekła w czasie orkanu

Suczka golden retriever uciekła 6 grudnia, wraz z trzema innymi psami z podwórka właściciela. Jak twierdzi mężczyzna, zwierzęta skorzystały z otwartej furtki.

Psiaka odnalazł dwa dni później, przejeżdżający w pobliżu rowerzysta. - Uważam, że to jest odruch ludzki. Gdybym nie ja tam przejeżdżał, pies mógłby nie żyć. Każdy z nas, kto jest choć trochę wrażliwy, no to zareaguje - mówi w rozmowie z TVN24.

Suczka znajdowała się w rowie melioracyjnym. Była ranna. Znalazca powiadomił koszalińskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami.

Rany postrzałowe i strzaskane kości

Inspektorzy po przyjeździe na miejsce ocenili, że pies najprawdopodobniej został postrzelony. Po zawiezieniu suczki do lekarza weterynarii okazało się, że sierść przy ranach jest osmalona. Na zdjęciach rentgenowskich widać było również odpryski ołowiu. Suczka ma także strzaskane kości podudzia.

W środę zwierzę przeszło operację. Prawdopodobnie straci łapę.

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza wyborcza. Forum jest wyłączone.

Pozostałe informacje