Przyszli radzić o emeryturach. A tam pierwsza dama
- Familiarne spotkanie. Wzięła w nim udział pierwsza dama - tak skomentował Adam Hofman obecność Anny Komorowskiej na spotkaniu ws. podniesienia wieku emerytalnego, które odbyło się w Pałacu Prezydenckim. Politycy opozycji pytają: Co robiła tam żona prezydenta, która przecież nie zajmuje się polityką. Zaplecze prezydenta odpowiada krótko: sprawa wieku emerytalnego dotyczy wszystkich, także kobiet.
Na spotkaniu w sprawie emerytur obecności Anny Komorowskiej nikt się nie spodziewał. Do tej pory pierwsza dama towarzyszyła mężowi jedynie na mniej oficjalnych imprezach lub kurtuazyjnych spotkaniach. - Jako małżonka prezydenta ma pełne prawo w sprawach ważnych zabierać glos - tłumaczył Paweł Olszewski, poseł PO. Prawo oczywiście ma, choć trzeba przyznać, że do tej pory rzadko z niego korzystała.
Za i przeciw
W Platformie mówi się, że w spotkaniu z politykami w sprawie emerytur sama chciała wziąć udział. Argumentem "za" miało być zainteresowanie ważną sprawą. Przeciw, że w politycznych spotkaniach do tej pory pierwsza dama nie uczestniczyła. O tym, czy może przyjść, ostatecznie zdecydować mieli doradcy prezydenta. - Mnie osobiście cieszy, że interesuje sie sprawami najważniejszymi dla Polek i Polaków - oświadczył Szczerba, poseł PO.
Co mówiła na spotkaniu z posłami? Oficjalnie nie wiadomo, bo kamery zostały z sali wyproszone. Podobno Komorowska zwrócić miała uwagę na trudną sytuację kobiet, które wychowują więcej dzieci. Sama, by wychować pięcioro, zrezygnowała z pracy zawodowej.
Jednak rodzi się pytanie o to, czy prezydentowa korzysta z wznoszącej fali prezydenta, czy to on zaprasza żonę wykorzystując swoją rosnącą popularność, bo jak wiadomo, żona wizerunek ociepla.
olsz/facDowiedz się więcej...
Komentarze (0)
Pozostałe informacje
"Nie możemy akceptować takich słów"
Dwa piwa do paliwa
"Tankując ponad 300 l. obiad gratis! + 2 piwa" - baner o takiej treści stanął w pobliżu stacji paliw sieci Bliska w Chla... czytaj dalej »
"Obrażono nas drastycznie. Nie wierzę w pomyłki"
Komorowski wysłał list do Obamy
Odtwórz: Komorowski wysłał list do Obamy
Prezydent Bronisław Komorowski skierował list do prezydenta USA Baracka Obamy w związku z jego słowami o "polskim obozie śmie... czytaj dalej »
Udusił konkubinę i chciał popełnić samobójstwo
Odzyskali BMW warte 350 tys. zł
Nadodrzańska straż graniczna zatrzymała BMW X5 o wartości 350 tys. zł. Jak się okazało, pojazd został skradziony w Niemczech, a ki... czytaj dalej »
"Chcieli dobrze, wyszło jak zwykle". Sikorski o słowach Obamy
"Jechała na dwóch kołach, uderzyła w drzewo"
"Ewa Farna cudem uniknęła śmierci" - ta informacja wstrząsnęła fanami wokalistki, ale jeszcze większą sensację wywołały ... czytaj dalej »
Weiss: To nie jest przypadkowy błąd
PiS żąda "natychmiastowej reakcji" i sprostowania "niechlubnej" wypowiedzi
Odtwórz: PiS żąda "natychmiastowej reakcji" i sprostowania "niechlubnej" wypowiedzi
Po słowach Baracka Obamy o "polskim obozie śmierci" PiS żąda natychmiastowej reakcji prezydenta Bronisława Komorowskiego... czytaj dalej »







