tvnpix

Przejazdy kolejowe pod nadzorem. Kamery

Przejazdy kolejowe pod nadzorem. Kamery
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Uwaga na przejazdach

Uwaga na przejazdy kolejowe. Jeśli dojeżdżając do torów nie dostosujemy się do znaku stop albo do sygnalizacji świetlnej, kilkaset metrów dalej możemy dostać mandat. Służba Ochrony Kolei i policja uzbroiły się w sprzęt, o jakim wcześniej nawet nie śniły.

To najnowsza broń przeciwko kierowcom, którzy w niewłaściwy sposób przejeżdżają przez przejazd kolejowy.

Po obu stronach torów ustawione są kamery, a obraz z nich trafia do centrum monitoringu. Gdy policjanci i funkcjonariusze SOK zauważą coś niepokojącego, od razu informują patrol, który ustawiony jest 200 metrów w jedną i 200 metrów w drugą stronę od przejazdu.

W każdej chwili

Wszystko zaczęło się od Euro 2012. Kolejarze przy okazji mistrzostw kupili mobilne centra monitoringu, które pomagały im monitorować kibiców. Po piłkarskiej imprezie, naszpikowane 13 kamerami samochody, śledzić będą między innymi przejazdy kolejowe.

Kierowców, których zatrzymują funkcjonariusz SOK często są w szoku, że patrol kilkaset metrów za przejazdem wie, co wydarzyło się, dużo wcześniej.

Podglądających nas funkcjonariuszy możemy się spodziewać w dowolnym mieście, na dowolnym przejeździe i o dowolnej porze. Kamery mogą nagrywać obraz również po zmroku.

Trwa cisza wyborcza. Forum jest wyłączone.

Pozostałe informacje