tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Poseł Liroy-Marzec złożył projekt ustawy. Dotyczy medycznej marihuany

Poseł Liroy-Marzec złożył projekt ustawy. Dotyczy medycznej marihuany
Foto: tvn24 | Pierwsza propozycja posła

- To projekt, na który ludzie czekali od bardzo wielu lat. Ludzie chorzy, umierający, cierpiący na poważne choroby. Tak samo ludzie na wózkach inwalidzkich - tłumaczył Piotr Liroy-Marzec.

- To projekt, który powstawał bardzo długi okres czasu. Przez ostatnie miesiące był konsultowany z wieloma grupami ekspertów. Wydaje nam się, że przygotowaliśmy najlepszy, jaki można było przygotować. Liczymy, że nie będzie zawierał żadnych błędów, które mogą go zatrzymać - mówił.

Poseł Kukiz’15 podkreślił, że nie ma nic ważniejszego niż zdrowie. - Ta ustawa była pisana z myślą o pacjentach - podkreślał.

Były raper zaznacza, że to wyjście naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i lekarzy. Aby prawo weszło w życie, potrzebne jest poparcie partii rządzącej. Liroy-Marzec mówił, że jest przekonany, że zarówno posłowie PiS jak i innych partii poprą ustawę.

- Polityczna wola chyba jest największa z dotychczasowych kadencji, jakie były. Wszystkie partie, z którymi rozmawialiśmy, opowiedziały się, że znają temat,  że jest dla nich istotny. Na samym końcu się okaże, kiedy przyjdzie do głosowania, kto tak naprawdę mówi, a kto jest za tym projektem - zakończył poseł.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje