tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Pozytywne testy ciążowe na sprzedaż

Pozytywne testy ciążowe na sprzedaż
Foto: tvn24 | Video: TTV Pozytywne testy ciążowe na sprzedaż

W internecie kwitnie handel używanymi testami ciążowymi. Tymi z pozytywnym wynikiem. Używany test, kupiony od obcej kobiety, ma służyć np. do wyłudzenia od mężczyzny pieniędzy: albo na fikcyjny zabieg usunięcia niechcianej i nieistniejącej ciąży, albo na zapewnienie dostatniej przyszłości dziecku, które przecież nie zostało poczęte. Powodów jest zresztą więcej. Materiał "Blisko ludzi" TTV.

Jak się okazuje w czasach, w których żyjemy, można kupić wszystko - nawet pozytywny wynik testu ciążowego. Za raptem 30 zł.

"Może pani ewentualnie poronić"

- To wygląda tak, że zaraz przed spotkaniem kupuję test i go robię. No i kreski są świeże, mają intensywny kolor różowy. Pani dostaje ode mnie całe opakowanie wraz z tą całą zawartością, żeby to było tak, jak oryginalnie jest zapakowane - opisuje proces jedna z osób trudniących się sprzedażą testów.

Po czym dodaje w jaki sposób uwiarygodnić wymyśloną ciążę: - Nawet, że tak powiem, jeszcze zamawiały zdjęcia, zdjęcia USG.

Według jednej ze sprzedających udawać można nawet do piątego miesiąca. Ale co potem?

- No wie pani, są różne sytuacje losowe. Na przykład może pani ewentualnie poronić. Proszę poczytać w internecie - zachęca.

Ciąża rozwiąże ich problemy?

Zdaniem psycholog Anny Bator handel kwitnie, bo kobiety myślą, że udawanie ciąży rozwiąże ich problemy. - Nie można wykluczyć, że jedną z przyczyn będzie uzyskanie finansowego wsparcia od partnera - wyjaśnia.

Ale kobiety, które decydują się na tego typu intrygę, robią to również z innych powodów. - Może chodzić o zdeklarowanie partnera w kontekście związku, np. przyspieszenie ślubu. Jednym z powodów może też być to, że kobieta nie otrzymuje od mężczyzny uczuć, wystarczającego wsparcia emocjonalnego. Przejście wspólne przez ciążę i poronienie da jej to, czego pragnie - podkreśla Bator.

Nie ma pewności czy ten mocz, który został zastosowany nie jest zakażony. W tym momencie, tą drogą może nastąpić transmisja zakażenia, jeżeli pochodzi od osoby chorej.

lek. med. Grzegorz Hudzik

Kłamstwo karane

Kłamstwo, dzięki któremu kobieta otrzyma pieniądze np. na fikcyjną aborcję to już nie tylko kłamstwo, ale złamanie prawa.

- Jeżeli taki test będzie użyty przez kogoś w celu, aby kogoś zaszantażować, to wtedy ta osoba odpowiada za to, co zrobiła. Za to przestępstwo, jakiego się dopuściła - stwierdza asp. Adam Jachimczak z komendy wojewódzkiej policji w Katowicach.

Poza tym zakup wykonanego przez obcą osobę testu ciążowego może być niebezpieczny dla zdrowia.

- Nie ma pewności czy ten mocz, który został zastosowany nie jest zakażony. W tym momencie, tą drogą może nastąpić transmisja zakażenia, jeżeli pochodzi od osoby chorej - przestrzega lek. med. Grzegorz Hudzik, dyrektor sanepidu w Katowicach

Trwa cisza wyborcza. Forum jest wyłączone.

Pozostałe informacje