tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Powódź w Sandomierzu widać nawet z kosmosu

Powódź w Sandomierzu widać nawet z kosmosu
Foto: Astro Soichi, twitpic.com Tak wygląda powódź z kosmosu

Skutki powodzi w Polsce widać nawet z kosmosu. Japoński astronauta Soichi Noguchi, który na Twitterze publikuje zdjęcia Ziemi wykonane z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, umieścił na profilu widok ze zniszczonych powodzią okolic Sandomierza.

"To powódź we wschodniej Europie. Nasze myśli i modlitwy kierujemy w nadziei na szybką poprawę sytuacji" - napisał japoński astronauta na swoim twitterowym profilu i dołączył do wpisu zdjęcie, na którym widać ogrom żywiołu na terenach zalanych przez Wisłę. Polscy internauci rozpoznali przedstawiony teren i podpowiedzieli Japończykowi, że udało mu się uchwycić okolice Sandomierza.

Noguchi przebywa na Międzynarodowe Stacji Kosmicznej od grudnia i co kilka dni wrzuca do sieci fotografie różnych części naszej planety. Tym razem zdecydował się pokazać powódź w Polsce.

Internauci dodają otuchy

Zdjęcie wywołało żywą reakcje internautów, którzy obserwują profil astronauty. Ludzie z całego świata przesyłają słowa otuchy i wyrazy współczucia dla poszkodowanych. "Będę się modlić za ofiary, dziękuje Soichi, że poinformowałeś nas o tym" - brzmi jeden z wpisów. Pod zdjęciem można też znaleźć komentarze Polaków, którzy dokładnie opisują sytuację w kraju i informują jak można pomóc powodzianom.

mob/mtom

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje