tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kalendarze w CBA: miesięcznica oraz Kaczyński, Duda i Szydło

Kalendarze w CBA: miesięcznica oraz Kaczyński, Duda i Szydło
Foto: tvn24.pl | Video: tvn24 Kalendarz przypomina o miesięcznicy smoleńskiej (wideo z 10.03.2016)

Jarosław Kaczyński, prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło – kalendarze z tymi politykami PiS zawisły w gabinetach kadry kierowniczej w siedzibie głównej Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

W kalendarzach uwagę zwraca jedna data: 10 każdego miesiąca. Jest zaznaczona kirem. To dni miesięcznic smoleńskich, kiedy Jarosław Kaczyński wraz z innymi politykami Prawa i Sprawiedliwości czczą pamięć tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku.

Naczelnik przynosi kalendarze

Kalendarze zawisły w gabinetach dyrektorów najważniejszych departamentów i biur w głównej siedzibie CBA w Alejach Ujazdowskich w Warszawie. Przyniósł je – jak ustaliśmy nieoficjalnie - jeden z naczelników wydziałów, zatrudniony po zmianie kierownictwa CBA.

Dlaczego Biuro zdecydowało się na takie kalendarze?

"CBA użytkuje standardowe, jak inne instytucje i firmy, kalendarze ścienne, bez żadnych dodatkowych zaznaczeń. Oczywiście wykorzystujemy nasz logotyp i odpowiednią do profilu działalności antykorupcyjnej ilustrację" - odpisał enigmatycznie "Wydział Komunikacji Społecznej. Gabinet Szefa".

CBA do dziś nie ma nowego rzecznika prasowego.

 

Funkcjonariusz (CBA – przyp red.) nie może być członkiem partii politycznej ani uczestniczyć w działalności tej partii lub na jej rzecz.

Art. 73 pkt 1 ustawy o CBA dotyczący apolityczności.

Źródło: tvn24.pl Taki kalendarz znalazł się w siedzibie CBA

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje