tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Śmiertelnie pobity przed dyskoteką. Pięciu aresztowanych

Śmiertelnie pobity przed dyskoteką. Pięciu aresztowanych
Foto: KMP Jastrzębie-Zdrój | Video: KMP Jastrzębie-Zdrój Pięć osób usłyszało zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym

Napotkali grupę mężczyzn, doszło do wymiany zdań - tak Jacek Rzeszowski z jastrzębskiej prokuratury relacjonował chwile tuż przed bójką, w której życie stracił 28-latek. Mężczyzna został zaatakowany krótko po wyjściu z dyskoteki w Jastrzębiu-Zdroju.

Sąd aresztował we wtorek na trzy miesiące pięciu podejrzanych o pobicie 28-latka ze skutkiem śmiertelnym. Prokuratura twierdzi, że są sprawcami ataku, do jakiego doszło w niedzielę nad ranem niedaleko skrzyżowania ulic Solidarności i Jeziorańskiego w Jastrzębiu-Zdroju.

"Pierwszy z mężczyzn zmarł. Drugi zdołał uciec"

Jak relacjonował szef jastrzębskiej prokuratury Jacek Rzeszowski, 28-latek chwilę przed pobiciem wyszedł z dyskoteki ze swoim znajomym.

- Gdy napotkali grupę mężczyzn, doszło do wymiany zdań. Wówczas nie doszło jeszcze do fizycznej agresji. Dopiero chwilę później piątka mężczyzn ruszyła za 28-latkiem i jego znajomym. Pierwszy z mężczyzn został pobity i zmarł na skutek doznanych obrażeń. Drugi zdołał uciec - wyjaśnił  Rzeszowski.

"Wszyscy usłyszeli te same zarzuty"

Krótko po tym zdarzeniu policja zatrzymała czterech mężczyzn w wieku od 20 do 35 lat. Wszyscy byli pijani. Piąty, 23-letni, został przyprowadzony na policję przez członków rodziny. Funkcjonariusze już wcześniej znali jego tożsamość.

Jak poinformował prokurator Rzeszowski, wszyscy mężczyźni usłyszeli takie same zarzuty - pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Prokuratura uznała, że ich czyn miał charakter chuligański. Podejrzanym może grozić kara do 10 lat więzienia.

Zarówno zatrzymani, jak i ofiara pobicia to mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju. - Nic nie wskazuje na to, by podejrzani znali 28-latka - wyjaśnił prok. Rzeszowski.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje