tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Dwa weta prezydenta

Przegląd prasy. "Nie ma szans na odrzucenie prezydenckiego weta"

zobacz więcej wideo »
Przegląd prasy. "Nie ma szans na odrzucenie prezydenckiego weta"
Foto: Flickr / Kancelaria Premiera | Video: tvn24 Gowin nie cieszył się w Sejmie z uchwalenia ustaw o sądownictwie

Nie "wojna", a "spór" - tak relację prezydenta Andrzeja Dudy z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą określił w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" wicepremier i lider Polski Razem Jarosław Gowin. Pytany o sejmowe głosowanie nad wetami prezydenta, stwierdził, że "nie ma szans" na jego odrzucenie.

W wywiadzie Gowin tłumaczył się, dlaczego w Sejmie zagłosował za ustawami o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądem Najwyższym. - Bo dzisiaj nie rozmawialibyśmy o reformie sądów czy elektromobilności, ale o kampanii wyborczej - stwierdził. Mówił także, że "był pewien, że ustawa o Sądzie Najwyższym jest obciążona takimi wadami, że prezydent jej nie podpisze", że albo ją zawetuje, albo odeśle do Trybunału Konstytucyjnego.

"Głosowaliśmy, by uratować jedność obozu rządowego"

Wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego przekonywał także, że "nie jest tchórzem" i zapewniał, że jego partia Polska Razem, decydując, jak głosować, "kierowała się  w partii pytaniem nie o to, co jest korzystne dla nas [partii - przyp. red.], tylko co jest dobre dla Polski".

- Jednomyślnie podjęliśmy decyzję, by zagłosować za ustawą. A potem jednomyślnie wydaliśmy oświadczenie popierające prezydenckie weto - stwierdził Gowin.

I oświadczył: - Głosowaliśmy za, by uratować jedność obozu rządowego.

"Nie ma szans na odrzucenie w tym Sejmie prezydenckiego weta"

W wywiadzie Gowin przewiduje, że do głosowania nad odrzuceniem prezydenckiego weta po wakacjach w Sejmie nie będzie. - Powinniśmy uszanować stanowisko głowy państwa - stwierdził wicepremier.

Zapewnił, że ani on, ani jego posłowie "nie zagłosują za odrzuceniem weta". - Nie ma szans na odrzucenie w tym Sejmie prezydenckiego weta - oświadczył.

Wicepremier przewiduje również, że prezydenckie projekty ustaw "będą zbliżone" do tych przedstawionych przez PiS, ale "pozbawione poważnych wad".

Wojna? "Wolę używać słowa 'spór'"

Gowin, pytany o ostre wypowiedzi pod adresem prezydenta ze strony Zbigniewa Ziobry, zaprzeczył, że jest to "wojna". - Ja wolę używać słowa "spór" - stwierdził. I dodał: - Mam nadzieję, że poczucie odpowiedzialności za jedność obozu rządowego i niegorszenie wyborców skłoni nas do wszystkich do tego, by różnice zdań, które są nieuchronne, wyjaśniać z daleka od mediów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dwa weta prezydenta

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje