tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Gosiewska: Putin będzie grał zwrotem wraku tupolewa

Gosiewska: Putin będzie grał zwrotem wraku tupolewa
Foto: Wojciech Pacewicz/PAP | Video: TVN 24 Gosiewska: trzeba rozmawiać, ale cały czas trzeba wiedzieć czym jest Rosja

- Tak bez powodu nic nie zrobi Władimir Putin dla Polski. Wszystkie jego działania będą obliczone na jakiś zysk polityczny albo na jakiś ferment polityczny - powiedział Mariusz Witczak. Poseł PO i posłanka PiS Małgorzata Gosiewska dyskutowali w programie "Wstajesz i weekend" w TVN24 o kwestii zwrotu wraku prezydenckiego tupolewa. Obecnie szczątki samolotu przebywają na terenie Rosji.

Rosja podtrzymuje, że zwrot wraku prezydenckiego Tu-154 będzie możliwy dopiero "po zakończeniu jej śledztwa". Kwestia zwrotu szczątków maszyny była jednym z punktów około czterogodzinnych konsultacji wiceszefów MSZ Polski i Rosji.

"Trzeba wiedzieć, czym jest Rosja"

- Trzeba rozmawiać, to jest pewne. I my tutaj tą otwartość pokazujemy, ale cały czas trzeba wiedzieć czym jest Rosja, kim jest Władimir Putin. Z tą ostrożnością do takich rozmów trzeba podchodzić - stwierdziła Małgorzata Gosiewska, posłanka z PiS.

- Tak bez powodu nic nie zrobi Władimir Putin dla Polski. Wszystkie jego działania będą obliczone na jakiś zysk polityczny albo na jakiś ferment polityczny - powiedział Mariusz Witczak z PO. - Na pewno z powodów prawnych wraku nie odda, ani z powodów moralnych, czy jakichkolwiek innych, więc trzeba się liczyć z tym, że to będzie jeszcze długi proces - dodał.

"Putin będzie tym grał"

- Ale na pewno będzie tym grał. Jemu też zależy na tej pewnej rozgrywce, która się toczy w Unii Europejskiej, na destabilizacji Unii Europejskiej - oceniła Gosiewska.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone

Pozostałe informacje