Giertych: cała redakcja "Wprost" powinna stanąć przed prokuratorem

Giertych: cała redakcja "Wprost" powinna stanąć przed prokuratorem
Giertych: cała redakcja "Wprost" powinna stanąć przed prokuratorem
tvn24
Roman Giertych był gościem "Faktów po Faktach"tvn24

- Cała redakcja "Wprost", która odpowiada za tę sytuację, powinna znaleźć się przed prokuratorem. Nie jako świadkowie, tylko jako podejrzani - powiedział w "Faktach po Faktach" Roman Giertych. Według byłego wicepremiera dziennikarze powinni odpowiedzieć karnie za publikację taśm, ponieważ "mają pełną świadomość, że to są nielegalne podsłuchy".

- Mamy do czynienia z sytuacją oczywistego przestępstwa, które prokurator generalny zlekceważył – powiedział Giertych.

- Przecież mamy kodeks karny, który mówi w art. 267 p. 4., że osoba, która ujawnia informację uzyskaną z podsłuchów, popełnia przestępstwo. Jeżeli pan minister Sienkiewicz złożył wniosek o ściganie tego przestępstwa - bo jest to przestępstwo wnioskowe - to prokuratura nie tylko ma prawo, ma obowiązek tym osobom, które mają świadomość, że ujawniają podsłuchy, postawić zarzuty - tłumaczył mecenas.

"Mają pełną świadomość, że to są nielegalne podsłuchy"

Giertych tłumaczył też, dlaczego osobami, które powinny usłyszeć zarzuty, są również dziennikarze "Wprost" zajmujący się nagraniami.

- Komentarz profesora Wróbla (do kk - red.) mówi wyraźnie, że w takim przypadku mamy do czynienia z tym, że sprawca przestępstwa z art. 267 p. 3 nie musi otrzymać ujawnionych następnie informacji bezpośrednio od osoby, która w sposób bezprawny je uzyskała. Musi mieć tylko świadomość, że te nagrania zostały zgromadzone w sposób nielegalny. Przecież pan Latkowski i inni jego koledzy mają pełną świadomość, że to są nielegalne podsłuchy. W związku z czym popełniają przestępstwo i wówczas nie ma tematu tajemnicy dziennikarskiej, bo podejrzany nie może się zasłonić tajemnicą dziennikarską; nie ma tematu jakiejś niezależności dziennikarskiej, bo to są po prostu normalne przestępstwa, które powinna prokuratura ścigać - powiedział Giertych.

Giertych: Seremet robi cyrk z prokuratury

Były wicepremier nie szczędził krytyki prokuratorowi generalnemu Andrzejowi Seremetowi.

- Na pewno jest to bardzo dobrze skoordynowana operacja (podsłuchowa), która jest prowadzona z konsekwencją. Pytanie tylko, dlaczego polskie służby nie reagują na tę sytuację? To, szczerze mówiąc, budzi moje skrajne zdziwienie. Dlaczego prokuratura, która ma instrumenty ku temu, by przerwać cały ten cyrk, niczego nie robi? - pytał Giertych.

Dodał, że ma wrażenie, że "pan prokurator Seremet robi cyrk z prokuratury". - To, co się stało w redakcji "Wprost", że przychodzi ABW i jak chłopcy w krótkich spodenkach troszkę proszą, troszkę nie proszą, to są żarty - powiedział mecenas.

- Prokuratura absolutnie nie działa i to, co zrobił w tej sprawie pan Seremet, to było tylko rozdrażnienie sytuacji, a nie załatwienie problemu. Wszyscy, którzy mają świadomość, że podsłuchy były nielegalne, powinni mieć już od co najmniej kilku dni zarzuty - podkreślił Giertych. Na pytanie, czy Andrzej Seremet powinien się w tej sytuacji podać do dymisji, Giertych oznajmił: "od dawna to postuluję".

Giertych: mam prawo pytać o wyjaśnienie tego, co pan Latkowski robił w Rosji

Roman Giertych zadaje pytanie naczelnemu "Wprost"
Roman Giertych zadaje pytanie naczelnemu "Wprost"tvn24

- Jest jeszcze jeden wątek - zawsze zrobił ten, co zyskał. To nie jest tak, że są to nieokreślone osoby i że w Polsce można sobie być jakimś kelnerem, który podsłucha wszystkie najważniejsze osoby w państwie i zgromadzi kilkaset godzin nagrań. To musiała być operacja prowadzona od dawna. Dla mnie jest jasne, że zyskać mogą na tym tylko Rosjanie i opozycja - powiedział Giertych.

Zaznaczył jednak, że nie sądzi, by w Polsce "opozycja była zdolna przygotować taką operację, a jeżeli to zrobiła, to tylko na zasadzie pewnej użytecznej pomocy".

- Ja rozumiem, że były kryminalista może się nawrócić. To jest normalne i mam szacunek do tych ludzi, którzy po przeszłości kryminalnej, nawet po odsiadce w więzieniu, wracają do normalnego życia. To jest zupełnie normalne i ja to szanuję. Chciałem się zapytać pana Latkowskiego... bo w mojej praktyce adwokackiej reprezentowałem wiele osób, które uciekały przed wymiarem sprawiedliwości z Polski, w różne strony, ale żadna z tych osób - i jak pytałem kolegów, również żaden z moich kolegów prowadzących kancelarię prawną nie miał takiego przypadku - aby osoba ścigana listem gończym uciekła na parę lat do Rosji. Nie było takiego przypadku. Przynajmniej wśród moich znajomych, a mam ich sporo z tego obszaru prowadzenia spraw karnych. Dlaczego? Dlatego że Rosja z Polską w miarę dobrze współpracuje, jeżeli chodzi o wydawanie przestępców kryminalnych i odsiadka w więzieniu rosyjskim, czekanie na ekstradycję to jest poważna sprawa. Znacznie poważniejsza niż w Polsce. W związku z tym, nikt się tam nie wybiera. Uciekają na Dominikanę, do Bułgarii, do Szwajcarii, Wielkiej Brytanii... - mówił Giertych.

- Panie mecenasie, czy pan chce mi powiedzieć, że redaktor Latkowski współpracuje z rosyjskimi służbami? - zapytała Anita Werner.

- Mam prawo odczekiwać, aby wyjaśnił publicznie, co robił w Rosji przez parę lat, gdy uciekał przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam prawo tego oczekiwać jako obywatel, bo widzę, że państwo polskie jest zagrożone przez jakąś operację, której nie znamy, której źródeł jeszcze nie poznaliśmy, która może rozwalić to państwo albo je przewrócić w jakiś sposób. I w związku z tym osoba, która bierze na siebie ciężar ujawniania tego typu informacji i która dzisiaj pisze w felietonie, że robi to po to, aby ratować państwo przed władzą, to mam prawo pytać, czy ratowanie państwa nie wymaga najpierw wyjaśnienia, jak się przed tym państwem uciekało do Rosji. Mam prawo pytać i wyjaśnienie tego, co pan Latkowski robił w Rosji, wydaje mi się, jest dzisiaj prawem każdego obywatela w kontekście całej tej sytuacji - odpowiedział Giertych.

"Wprost": sprostowanie

Kilkadziesiąt minut po tej wypowiedzi gościa "Faktów po Faktach" wydawca tygodnika "Wprost" przysłał "sprostowanie w sprawie wypowiedzi Giertycha".

Informuje w nim, że "redaktor Latkowski nie ukrywał się w Rosji i był w tym kraju zaledwie kilka dni w ciągu całego swojego życia. Informacja ta była już publicznie dementowana". W sprostowaniu czytamy także, że "w związku z tą wypowiedzią redaktor naczelny 'Wprost' wystąpi na drogę sądową przeciwko Romanowi Giertychowi".

Co powinien zrobić premier?

Roman Giertych pytany w "Faktach po Faktach" o to, jak wyobraża sobie funkcjonowanie państwa, kiedy co tydzień pojawiają się nowe taśmy, powiedział, że wyobraża sobie, że zacznie działać prokuratura. - To jest zadanie również dla premiera Tuska w tym tygodniu, aby wreszcie tupnął nogą, bo to milczenie niczego dobrego nie robi - powiedział były wicepremier.

Dodał, że na miejscu Donalda Tuska powiedziałby, że "albo prokuratura zacznie działać w tej sprawie, albo będą wyciągnięte konsekwencje personalne".

- Dlatego, że tutaj mamy do czynienia z sytuacją oczywistego przestępstwa, które przez prokuraturę zostało zlekceważone od dobrych paru dni - powiedział Giertych.

Były wicepremier pytany o to, co jeszcze zrobiłby na miejscu premiera, powiedział, że zdymisjonowałby szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. - Dlatego, że ABW odpowiada na to, że podsłuchiwano ministrów w sytuacjach prywatnych rozmów i w związku z tym szef ABW powinien ponieść odpowiedzialność publiczną za to, że jego służba nie zapewniła bezpieczeństwa dla najważniejszych osób w państwie - uzasadnił Giertych.

Dopytywany o wyciąganie konsekwencji personalnych wobec innych osób mecenas powiedział, że szef MSW - Bartłomiej Sienkiewicz - jeśli miałby zostać zdymisjonowany, to za to, "że nie dopilnował służb specjalnych".

Dymisja Sikorskiego?

- A jeżeli chodzi o pana ministra Sikorskiego, to dlaczego dymisjonować kogoś za to, że jest pokrzywdzonym w sprawie? Gdzie ewidentnie mu się krzywda stała poprzez nielegalne podsłuchanie jego prywatnej rozmowy. A z tej rozmowy nie wynika, żeby popełnił (Sikorski) jakieś przestępstwo - powiedział Giertych.

Gdy prowadząca "Fakty po Faktach" zwróciła uwagę na treść wypowiedzi Sikorskiego (minister powiedział m.in., że "polsko-amerykański sojusz to jest nic nie warty, jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa"), Giertych odparł, że na pewno istnieje pytanie o cały kontekst wypowiedzi szefa polskiej dyplomacji.

- Wydaje mi się, że ostrzejsza trochę gra z Amerykanami wzbudziłaby raczej mój szacunek - powiedział mecenas, broniąc słów Sikorskiego.

- Radosław Sikorski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polityków polskich w Stanach Zjednoczonych. Ma bardzo dobre relacje w Stanach Zjednoczonych i nie sądzę, żeby tego typu nielegalne nagranie jego prywatnej rozmowy mu zaszkodziło, czy Polsce - ocenił Giertych.

"Przyszedłem i zaprosiłem na spotkanie"

Roman Giertych został zapytany także o fakt, że na jednej z taśm także on sam się pojawia.

- Pamiętam tę sytuację. Zapraszałem pana Radosława Sikorskiego i Jacka Rostowskiego na spotkanie, które się odbywało na dole w Naczelnej Radzie Adwokackiej. Przyszedłem i zaprosiłem na spotkanie i panowie ze mną poszli, po czym sami już wrócili. Także jeśli się pojawią (taśmy - red.), to w takim kontekście - wyjaśnił mecenas. Dodał, że takie zdarzenie miało miejsce w okolicy świąt Bożego Narodzenia.

Autor: ktom//gak/zp / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Raporty:
Pozostałe wiadomości

W czasie czwartkowej konferencji Suwerennej Polski w Sejmie doszło do spięcia pomiędzy Patrykiem Jakim a dziennikarzami. - Niech pan nie przeszkadza przez chwilę - krzyczał polityk po tym, jak reporter próbował dopytywać o kwestię dokumentów znalezionych podczas przeszukania w domu Zbigniewa Ziobry.

Gorąco na konferencji Suwerennej Polski. "Ale niech pan nie przeszkadza!"

Gorąco na konferencji Suwerennej Polski. "Ale niech pan nie przeszkadza!"

Źródło:
tvn24.pl

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrant przyznał, że miasto sfinansowało jego studia MBA na Collegium Humanum. Studia na tej uczelni opłacono także innym urzędnikom, m.in. byłej zastępczyni prezydenta Beacie Rutkiewicz, obecnie wojewodzie pomorskiej. Sprawę opisała jako pierwsza "Gazeta Wyborcza".

Urzędnicy na Collegium Humanum. Studia sfinansował sobie też prezydent Wejherowa

Urzędnicy na Collegium Humanum. Studia sfinansował sobie też prezydent Wejherowa

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, Wyborcza.pl, PAP

W Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód w czwartek zapadł wyrok przeciwko Edwardowi D., oskarżonemu o doprowadzenie w ubiegłym roku do wybuchu gazu w budynku plebanii Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach-Szopienicach. Mężczyzna został skazany na 6 lat pozbawienia wolności, będzie musiał też zapłacić ogromne kary finansowe.

Wybuch gazu na plebanii. Jest wyrok

Wybuch gazu na plebanii. Jest wyrok

Źródło:
tvn2.pl/ PAP

Księża z parafii pod wezwaniem Świętego Marcina w Żninie (woj. kujawsko-pomorskie) wystosowali do wiernych oświadczenie, w którym piszą, że są "zaskoczeni i zbulwersowani" postawą niektórych wiernych w okresie Wielkiego Postu. W ich opinii część z nich "nie tylko organizuje, ale uczestniczy w dyskotekach i zabawach okolicznościowych". Do sprawy odniósł się arcybiskup i metropolita gnieźnieński, prymas Wojciech Polak.

Księża do wiernych: taka postawa jest amoralna. Jest reakcja prymasa

Księża do wiernych: taka postawa jest amoralna. Jest reakcja prymasa

Źródło:
tvn24.pl

W jednym z bloków przy ul. Gajowickiej we Wrocławiu zostały znalezione zwłoki mężczyzny. Policja i prokuratura nie ujawniają szczegółów zdarzenia.

Znaleziono zwłoki mężczyzny

Znaleziono zwłoki mężczyzny

Źródło:
tvn24.pl

Zawiadomienie dotyczące przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez byłego wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika wpłynęło do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Chodzi o incydent z udziałem policyjnego śmigłowca Black Hawk w sierpniu 2023 roku.

Incydent z policyjnym Black Hawkiem. Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie dotyczące Macieja Wąsika

Incydent z policyjnym Black Hawkiem. Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie dotyczące Macieja Wąsika

Źródło:
PAP

Karol III nie weźmie udziału w obchodach Wielkiego Czwartku w Katedrze Worcester. Zamiast niego poprowadzi je królowa Kamila. W trakcie nabożeństwa odtworzona zostanie jednak specjalna wiadomość od monarchy. Jej treść udostępniły już agencje.  

Król Karol nagrał specjalne przesłanie. W ważnym dniu znów zastępuje go królowa 

Król Karol nagrał specjalne przesłanie. W ważnym dniu znów zastępuje go królowa 

Źródło:
BBC, Reuters

W domu Zbigniewa Ziobry znaleziono oryginał teczki nadzoru akt postępowania przygotowawczego w sprawie śmierci jego ojca. - To świadczy o tym, że te zarzuty o szczuciu prokuratury na tych lekarzy, których obwiniał o tragedię swojego ojca, mają dużo wspólnego z prawdą - powiedział Marcin Bosacki, poseł Koalicji Obywatelskiej. Patryk Jaki z Suwerennej Polski twierdzi, że "skandalem" jest pytanie o tę sprawę przez dziennikarzy.

"Trzeba odnotować, że coś łączy Zbigniewa Ziobrę z Donaldem Trumpem". Komentarze polityków

"Trzeba odnotować, że coś łączy Zbigniewa Ziobrę z Donaldem Trumpem". Komentarze polityków

Źródło:
TVN24, PAP

ABW przeprowadziła w środę szereg czynności procesowych, w tym przeszukań na terenie Warszawy i Tychów - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński. Chodzi o śledztwo w sprawie ujawnionej działalności szpiegowskiej na rzecz Rosji. Jak dodał Dobrzyński, zabezpieczono 48,5 tysiąca euro oraz 36 tysięcy dolarów.

Akcja ABW w Warszawie i Tychach przeciwko siatce rosyjskich szpiegów

Akcja ABW w Warszawie i Tychach przeciwko siatce rosyjskich szpiegów

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Nie ma siły, która mogłaby podważyć naszą współpracę. Szukamy rozwiązań dla obu stron w sprawie rolnictwa, posunęliśmy się krok do przodu - powiedział premier Donald Tusk na konferencji prasowej po polsko-ukraińskich konsultacjach międzyresortowych. Z kolei premier Ukrainy Denys Szmyhal zapowiedział, że "Ukraina zgodziła się na pewne ograniczenia".

Tusk: zrobiliśmy krok do przodu

Tusk: zrobiliśmy krok do przodu

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Trwają analizy dotyczące skrócenia czasu pracy w Polsce - poinformowała ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. - Ponad 100 lat po tym, jak został wprowadzony ośmiogodzinny dzień pracy, czas na następny krok - oceniła. Ministra skomentowała propozycję Polski 2050 w sprawie poluzowania zakazu handlu w niedziele, zapowiedziała także zmiany w sprawie płacy minimalnej.

"Absurdy" w płacy minimalnej. Będą zmiany

"Absurdy" w płacy minimalnej. Będą zmiany

Źródło:
tvn24.pl
Gówniany temat? Może uratować ci życie

Gówniany temat? Może uratować ci życie

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Świadczy to o takim dużym poczuciu bezkarności. Pan Ziobro po prostu uważał, że może wszystko - powiedziała mecenas Sylwia Gregorczyk-Abram z inicjatywy "Wolne Sądy", odnosząc się do dokumentów znalezionych podczas przeszukania w domu byłego ministra sprawiedliwości.

Dokumenty, których "nikt nie powinien wynosić", w domu Ziobry. "Uważał, że może wszystko" 

Dokumenty, których "nikt nie powinien wynosić", w domu Ziobry. "Uważał, że może wszystko" 

Źródło:
TVN24

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz przekazał, że amerykański Kongres zaakceptował sprzedaż Polsce lotniczych środków bojowych: rakiet dalekiego zasięgu powietrze-ziemia JASSM-ER, rakiet powietrze-powietrze średniego zasięgu AMRAAM oraz krótkiego zasięgu AIM-9X.

Szef MON: Kongres USA zaakceptował sprzedaż Polsce rakiet

Szef MON: Kongres USA zaakceptował sprzedaż Polsce rakiet

Źródło:
PAP

To było dosyć proste i typowe zdarzenie, w odróżnieniu od kwoty - tak o stłuczce ich klienta mówi Dawid Korszeń, rzecznik prasowy Warty. Kierowca, dzięki polisie OC, za którą zapłacił 400 złotych, uniknął pokrycia kosztu wymiany zderzaka w unikatowym Ferrari Monza SP1 - 324 tysięcy złotych. Przykłady z tej i innych firm ubezpieczeniowych pokazują, jaką rolę odgrywa komunikacyjne OC.

"Najdroższy zderzak w historii", uszkodzony helikopter. Historie kierowców

"Najdroższy zderzak w historii", uszkodzony helikopter. Historie kierowców

Źródło:
tvn24.pl

Peruwiańscy chirurdzy uratowali życie kobiecie, która połknęła gwóźdź, który znajdował się w jedzeniu. 68-latka musiała przejść skomplikowaną operację, obiekt przebijał tętnicę szyjną.

Lekarze uratowali życie kobiecie, która połknęła gwóźdź

Lekarze uratowali życie kobiecie, która połknęła gwóźdź

Źródło:
Reuters

Nie ma planów przywrócenia wprowadzenia obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej. Ale ona jest zawieszona, a nie zlikwidowana. W razie potrzeby można ją odwiesić - mówił w TVN24 minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Szef MON: Obowiązkowa służba wojskowa jest zawieszona, a nie zlikwidowana. W razie potrzeby można odwiesić

Szef MON: Obowiązkowa służba wojskowa jest zawieszona, a nie zlikwidowana. W razie potrzeby można odwiesić

Źródło:
TVN24

Najnowsze pociski Cyrkon, którymi chwalił się Władimir Putin, latają wolniej, niż zapowiadano, a ich głowica bojowa jest niewielka - wynika z pierwszej analizy jej szczątków. Dwa takie pociski zostały w ostatnich dniach zestrzelone przez ukraińską obronę powietrzną. - Cyrkon lata w złym kierunku i nie wykonuje zadań, do których został stworzony - twierdzą specjaliści z Kijowa.

Szczątki ujawniają prawdę o najnowszym pocisku Rosjan. Cyrkon "lata w złym kierunku"

Szczątki ujawniają prawdę o najnowszym pocisku Rosjan. Cyrkon "lata w złym kierunku"

Źródło:
Ukrainska Pravda, Defense Express, PAP, tvn24.pl

W kwietniu mamy poznać szczegóły rządowej propozycji wsparcia rozwoju mikroinstalacji fotowoltaicznych - podała "Rzeczpospolita". Wcześniej minister klimatu Paulina Hennig-Kloska zapowiadała przekazanie projektu do konsultacji w drugiej połowie marca.

Rząd szykuje zmiany w sprawie fotowoltaiki

Rząd szykuje zmiany w sprawie fotowoltaiki

Źródło:
"Rzeczpospolita", tvn24.pl

Dziennikarz amerykańskiej telewizji CNN, w asyście specjalistów od żeglugi, wziął udział w symulacji wypadku kontenerowca uderzającego w most na rzece Patapsco. Do wypadku w Baltimore doszło we wtorek. Konstrukcja mostu zawaliła się w wyniku uderzenia w jedną z podpór.

Tak doszło do katastrofy kontenerowca. Symulacja wypadku z dziennikarzem CNN na pokładzie

Tak doszło do katastrofy kontenerowca. Symulacja wypadku z dziennikarzem CNN na pokładzie

Źródło:
CNN, PAP, tvn24.pl

Siedem osób usłyszało zarzuty, a wobec trzech będzie wniosek o areszt - to dotychczasowy efekt działań służb w aferze Funduszu Sprawiedliwości. Prokuratura nie wyklucza wniosków o uchylenie immunitetów posłom. Przybliżamy sylwetki najważniejszych osób związanych z aferą i wyjaśniamy, za co były odpowiedzialne w Funduszu Sprawiedliwości lub jak z niego korzystały.

Afera Funduszu Sprawiedliwości. Najważniejsze osoby - kto jest kim?

Afera Funduszu Sprawiedliwości. Najważniejsze osoby - kto jest kim?

Źródło:
Konkret24

Do 27 marca siedmiu osobom zamieszanym w aferę wokół Funduszu Sprawiedliwości prokuratura postawiła zarzuty, a wobec trzech będzie wnioskowała o areszt tymczasowy. W sprawę są zamieszani ważni politycy, którzy do niedawna nadzorowali fundusz, a który rozdawał wielomilionowe dotacje.

Pięć rzeczy, które trzeba wiedzieć o Funduszu Sprawiedliwości

Pięć rzeczy, które trzeba wiedzieć o Funduszu Sprawiedliwości

Źródło:
Konkret24

Trwa śledztwo dotyczące przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych w związku z wydatkowaniem środków z Funduszu Sprawiedliwości. Doszło do przeszukań i pierwszych zatrzymań. Afery wokół FS wielokrotnie były tematem materiałów na portalu tvn24.pl i w magazynie reporterskim "Czarno na białym" w TVN24. Na bieżąco piszemy też o postępach w śledztwie.

Afery wokół Funduszu Sprawiedliwości, główni bohaterowie, przeszukania i zatrzymania. Najważniejsze materiały 

Afery wokół Funduszu Sprawiedliwości, główni bohaterowie, przeszukania i zatrzymania. Najważniejsze materiały 

Źródło:
tvn24

To jest ten jeden dzień, to jest ta chwila, a później my przez 365 dni pracujemy na to, aby o tej chwili mówić - stwierdził w "Faktach po Faktach" prezes WOŚP Jerzy Owsiak, mówiąc o finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Owsiak: to jest ten jeden dzień, to jest ta chwila

Owsiak: to jest ten jeden dzień, to jest ta chwila

Źródło:
TVN24
Wielki Projekt, wielka kasa. Jak rządowy instytut rozdawał dotacje? Ujawniamy raport NIK

Wielki Projekt, wielka kasa. Jak rządowy instytut rozdawał dotacje? Ujawniamy raport NIK

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Wybory do Sejmu i Senatu w 2023 roku były najdroższe ze wszystkich wyborów powszechnych od 2005 roku i dwa razy droższe niż wybory cztery lata wcześniej. Referendum, które wtedy równocześnie przeprowadzono, było kilka razy droższe, niż zapowiadali politycy Zjednoczonej Prawicy.

Najdroższe wybory od lat. W tym 11 milionów złotych na referendum

Najdroższe wybory od lat. W tym 11 milionów złotych na referendum

Źródło:
Konkret24

W pierwszej turze wyborów samorządowych większość głosujących otrzyma w lokalu wyborczym cztery karty do głosowania, część wyborców dostanie jednak tylko trzy karty. Tłumaczymy, od czego to zależy, jak one wyglądają i jak poprawnie oddać głos.

Ile dostaniemy kart do głosowania w wyborach samorządowych? Podpowiadamy, na co uważać

Ile dostaniemy kart do głosowania w wyborach samorządowych? Podpowiadamy, na co uważać

Źródło:
tvn24.pl