tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Błąd, który zmienił całe życie

Błąd, który zmienił całe życie
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Błąd, który zmienił cale życie

Urodził się zdrowy, przez błąd lekarski stracił szansę na normalne życie. Rodzice 9-letniego dziś Piotrusia długie miesiące dochodzili sprawiedliwości przed sądem. Kiedy wreszcie udało się wywalczyć odszkodowanie, szpital odwołał się od wyroku.

Sąd przyznał chłopcu 800 tys. zł odszkodowania i co miesięczną rentę - 3 tys. zł. Na razie rodzice dostali jednak tylko 200 tys. zł. Szpital nie chce wypłacić reszty pieniędzy i odwołał się od wyroku.

Dramat państwa Soszków zaczął się 5 lat temu. Piotruś miał wadę układu moczowego - poważną, ale do wyleczenia. Po pięciu operacjach chłopiec trafił na oddział intensywnej terapii. Żeby ulżyć cierpieniu dziecka pielęgniarka na polecenie lekarki miała przez cewnik podłączony do kręgosłupa podać chłopcu środek przeciwbólowy. Zamiast pomóc skazała go na kalectwo. Po 16 godzinach lekarz zorientował się, że zamiast środka przeciwbólowego Piotruś dostał 1,5 litra soli fizjologicznej. Skutków nie dało się już odwrócić - chłopiec ma zmiażdżony kręgosłup, jest sparaliżowany od pasa w dół.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje