tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Kumple nie mówią do mnie Jabari - czarny rozgrywający, mówią do mnie Janusz"

"Kumple nie mówią do mnie Jabari - czarny rozgrywający, mówią do mnie Janusz"
Foto: Prima[co]l Lowlanders. The Urban Tribe | Video: Prima[co]l Lowlanders. The Urban Tribe "The Urban Tribe" - spot drużuny Primacol Lowlanders

Na co dzień są lekarzami, kucharzami, prawnikami i biznesmenami. Łączy ich Białystok, boisko i drużyna futbolu amerykańskiego Primacol Lowlanders.

Białostocka drużyna futbolu amerykańskiego nagrała spot promujący ich sport i Białystok. Narratorem jest czarnoskóry rozgrywający Jabari Harris, który do Białegostoku przyjechał rok temu z Jackson w stanie Mississippi.

Bohaterem spotu jest również samo miasto, które pokazano jako amerykańskie przedmieścia.

"Mówią do mnie Janusz"

- Będąc tutaj, czuję się, jakbym miał drugi dom. Oczywiście, nie ma tutaj miliona czarnoskórych na ulicach, ale kiedy patrzę na tych chłopaków, to nie widzę ich koloru skóry. Nie widzę Polaka, tylko mojego kumpla z drużyny, moich braci. Tak to czuję. Kiedy mamy trening kumple nie mówią do mnie "Jabari - czarny rozgrywający", mówią do mnie "Janusz" - mówi Harris w wideo promującym drużynę. - Nie istnieje stwierdzenie "trenować zbyt ciężko", nie ma takiej rzeczy jak "być zbyt dobrym".

Musimy tu przychodzić i motywować się wzajemnie każdego dnia. Obrona - do roboty! Atak - do roboty! I tak ma być do końca sezonu. Kiedy zacznie się sezon, każdy kto stanie na przeciwko Was będzie z innego miasta i w innych barwach. Będzie chciał was dojechać! - słyszymy Harrisa w spocie.

Lekarze, prawnicy, kucharze i biznesmeni

Białostocka drużyna Primacol Lowlanders składa się z przedstawicieli różnych zawodów: kucharzy, lekarzy, inżynierów, biznesmenów, którzy "każdego dnia w pracy dają kawałek siebie, żeby żyło im się lepiej". Futbol jest dla nich hobby, jednak podkreślają, że angażują się w ten sport w pełni.

Spot, który został opublikowany w minionym tygodniu, stał się hitem Internetu. Użytkownicy komentujący wideo, zachwalają jakość spotu, który promuje nie tylko futbol amerykański, ale także Białystok.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje