tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Antoni Macierewicz chce Akademii Sztuki Wojennej

Antoni Macierewicz chce Akademii Sztuki Wojennej
Foto: Bartosz Bobkowski/Agencja Gazeta | Video: tvn24 MON chce utworzenia Akademii Sztuki Wojennej

Do Rady Ministrów wpłynął projekt ustawy o utworzeniu Akademii Sztuki Wojennej. Uczelnia miałaby powstać w miejscu Akademii Obrony Narodowej. Projekt firmuje minister Antoni Macierewicz.

Informacja o tym, że projekt wpłynął do Rady Ministrów, pojawiła się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Projekt Macierewicza

"W projekcie powołuje się Akademię Sztuki Wojennej (na bazie Akademii Obrony Narodowej), uczelnię wojskową odpowiadającą bieżącym i perspektywicznym potrzebom Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej" - czytamy na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Rady Ministrów.

Jak podaje MON, podstawowy cel Akademii Sztuki Wojennej sprowadza się do zapewnienia polskiej armii nowoczesnych studiów strategicznych – oferta dydaktyczna i naukowo-badawcza w obszarze nauk społecznych związana jest z bezpieczeństwem i obronnością państwa. "Akademia spełniać będzie istotną rolę w systemie przygotowania i doskonalenia zawodowego kadr dowódczych, sztabowych i logistycznych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej wszystkich poziomów dowodzenia: taktycznego, operacyjnego i strategicznego. Do zadań Akademii będzie należało również kształcenie osób cywilnych w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego i obronności państwa, w szczególności na potrzeby administracji centralnej i samorządu terytorialnego. Akademia będzie także ośrodkiem eksperckim prowadzącym badania (diagnozy, analizy, kwerendy, syntezy) na temat sytuacji geopolitycznej i militarnej w wybranych częściach świata. Podjęte działania przygotują Akademię do realizacji nowych zadań i wyzwań wynikających z potrzeb, wymagań i oczekiwań Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, uwzględniających osiągnięcia polskiej i światowej sztuki wojennej" - czytamy w streszczeniu projektu.

Na stronie figuruje informacja, że organem odpowiedzialnym za opracowanie projektu jest Ministerstwo Obrony Narodowej. Osobą odpowiedzialną jest szef MON Antoni Macierewicz.

Nie ustalono jeszcze planowanego terminu przyjęcia projektu przez Radę Ministrów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje