tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Ostre słowa Wałęsy

Wałęsa ostro o homoseksualistach: Oni muszą wiedzieć, że są mniejszością

Wałęsa ostro o homoseksualistach: Oni muszą wiedzieć, że są mniejszością
Foto: TVN 24 | Video: tvn24 Lech Wałęsa był gościem "Faktów po faktach"

- Oni muszą wiedzieć, że są mniejszością i muszą się do mniejszych rzeczy przystosować. A nie wchodzić na największe szczyty - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 o homoseksualistach były prezydent Lech Wałęsa.

Były prezydent zabrał głos w sprawie związków partnerskich. W jego opinii "mniejszość nie może wchodzić na głowę większości". - Ja sobie nie życzę, żeby ta mniejszość, z którą się nie zgadzam (...) wychodziła na ulice i moje dzieci i moje wnuki bałamuciła jakimiś tam mniejszościami - przekonywał były prezydent.

Wałęsa ocenił, że najbardziej sprawiedliwe byłoby, gdyby mniejszości manifestowały na peryferiach, a nie w centrum miasta.

- Oni muszą wiedzieć, że są mniejszością i muszą się do mniejszych rzeczy przystosować. A nie wchodzić na największe szczyty, na największe godziny, największe prowokacje, żeby psuć tych innych, albo wybierać z tej większości - wyjaśnił prezydent. - Nie zgadzam się z tym i nigdy się nie zgodzę - zapowiedział.

Jego zdaniem w polskim Sejmie homoseksualiści powinni siedzieć w ostatniej ławie sali plenarnej, a nie gdzieś na przodzie. - A nawet jeszcze za murem - twierdzi Wałęsa.

Dodał też, że nie zagłosowałby na Annę Grodzką w wyścigu o stanowisko wicemarszałka Sejmu.

Oglądaj
"Czuję się najbardziej ze wszystkich w Polsce przegranym"
Wideo: tvn24 "Czuję się najbardziej ze wszystkich w Polsce przegranym"

Największy przegrany

W "Faktach po Faktach" Wałęsa przyznał także, że nie jest zadowolony z obecnej sytuacji w kraju. - Czuję się najbardziej ze wszystkich w Polsce przegranym. W każdej dziedzinie. Przegrała stocznia moja, która zrobiła ze mnie bohatera. Dzisiaj widzę, jak tłuką i rozwalają ją do reszty. Przegrała polityka, jak ona dzisiaj wygląda? Te partie i zachowania posłów. A nawet rodzina i te wszystkie problemy, które mam - mówił.

- Jestem bardzo niezadowolony. Nie o taką Polskę walczyłem. Nie o tak uprawianą politykę. Nie o sprzedanie kompletnie Polski. Dla Polaków nic nie zostało - dodał.

Mimo to przyznał, że w Polsce nareszcie jest wolność, o którą walczyła Solidarność. - Wolność mamy i od nas wszystko zależy. A jak rządzimy i pracujemy... Ja tutaj już dużo nie mogę - powiedział.

Jestem bardzo niezadowolony. Nie o taką Polskę walczyłem. Nie o tak uprawianą politykę. Nie o sprzedanie kompletnie Polski. Dla Polaków nic nie zostało.

Lech Wałęsa

Zła sytuacja kraju

Niezadowolenie byłego prezydenta budzą premie brane przez posłów lub marszałków, oraz nierzetelna, jego zdaniem, dyskusja w Sejmie. - Kiedy trzeba zachęcać do pracy, to trzeba dawać dobry przykład. Tego wszystkiego nie ma, więc jestem tym zdegustowany.

Skrytykował również obecną ordynację wyborczą, regulamin sejmowy oraz finansowanie partii politycznych. - Daliśmy pieniądze i teraz trzymają się za pieniądze, a nie kierują ideałami - krytykował.

Jednocześnie powiedział, iż na razie nie widzi lepszego przywódcy niż Donald Tusk. Zapytany o konflikt premiera z Jarosławem Gowinem wyznał, że liczy na porozumienie między politykami. - Nie może być dwóch kierowców w jednym samochodzie, bo wypadek będzie. Wyrzucanie nie jest dobre, trzeba się porozumieć - ocenił.

Oglądaj
"Ojciec Święty pokazał klasę"
Wideo: tvn24 "Ojciec Święty pokazał klasę"

W obecnych czasach mało kto odchodzi ze stanowisk. Ojciec Święty pokazał klasę. Zachęcił innych, że jak nie jesteś w stanie, jak masz jakieś problemy, to pozwól innym lepiej niż ty poprowadzić różne sprawy.

Lech Wałęsa

Benedykt XVI pokazał klasę

Komentując abdykację Benedykta XVI Lech Wałęsa pozytywnie ocenił decyzję papieża.

- W obecnych czasach mało kto odchodzi ze stanowisk. Ojciec Święty pokazał klasę. Zachęcił innych, że jak nie jesteś w stanie, jak masz jakieś problemy, to pozwól innym lepiej niż ty poprowadzić różne sprawy - ocenił Wałęsa. - Chwała Ojcu Świętemu, że odważył się na taki gest.

Jednak nie pokusił się o porównanie Josepha Ratzingera do Karola Wojtyły. - To są dwie różne epoki i dwóch różnych ludzi, ale dopasowanych do epok, w których przyszło im stać na czele tego religijnego nurtu - stwierdził.

Oglądaj
Wałęsa ostro o homoseksualistach: Oni muszą wiedzieć, że są mniejszością
Wideo: tvn24 Wałęsa ostro o homoseksualistach: Oni muszą wiedzieć, że są mniejszością

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Ostre słowa Wałęsy

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje

INFORMACJE BIZNESOWE »

Ostrzeżenie o podejrzanych firmach na telefon. Nowa aplikacja KNF

Ostrzeżenie o podejrzanych firmach na telefon. Nowa aplikacja KNF

Informacja o tym, że Amber Gold trafiło na "czarna listę" Komisji Nadzoru Finansowego nie przebiła się do świadomości społecznej. Teraz KNF zmienia swoją stronę internetową, między innymi po to, by lista ostrzeżeń publicznych była lepiej widoczna. Oprócz tego łatwy dostęp do listy ma zapewniać KNF Alert, aplikacja na urządzenia mobilne. czytaj dalej »

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

Dochodzenie w sprawie ingerencji w śledztwo FBI dotyczące Hillary Clinton

Dochodzenie w sprawie ingerencji w śledztwo FBI dotyczące Hillary Clinton

Przewodniczący komisji sprawiedliwości Senatu USA ogłosił w piątek rozpoczęcie dochodzenia w sprawie ingerencji byłej prokurator generalnej Loretty Lynch w śledztwo FBI dotyczące byłej kandydatki na prezydenta z ramienia Partii Demokratycznej Hillary Clinton. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »