tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

W drodze do Morskiego Oka padł koń. "Fiakier płakał jak dziecko"

W drodze do Morskiego Oka padł koń. "Fiakier płakał jak dziecko"
Foto: TVN24 / TVN 24 Takie fasiągi wożą turystów na Morskie Oko

W Zakopanem, w drodze do Morskiego Oka padł koń ciągnący fasiąg z turystami. Na miejscu są już policja i straż Tatrzańskiego Parku Narodowego. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia.

Zwierzę padło ciągnąc zaprzęg w stronę Morskiego Oka na wysokości leśniczówki "Wanta". Z relacji świadków wynika, że powożący fasiągiem fiakier jechał bardzo spokojnie i nie forsował konia.

- To był siedmioletni koń, wyglądał na zadbanego - mówi tvn24.pl Edward Wlazło, komendant straży TPN, który jako jeden z pierwszych przyjechał na miejsce zdarzenia.

Będzie sekcja zwłok

Zwierzę przewróciło się nagle. - Proszę mi wierzyć, kiedy ten koń padł i już się nie podniósł, to fiakier płakał jak dziecko - relacjonuje Wlazło.

Trwa ustalanie okoliczności wypadku. Na miejsce jadą lekarz weterynarii i właściciel konia. - Sprawą zajmie się także prokurator, podejrzewam, że zleci sekcję zwłok, by poznać dokładną przyczynę śmierci - podsumowuje komendant.

Chcieli skrócić trasę

Pod koniec lipca pisaliśmy o zwierzęciu, które zasłabło w drodze do Morskiego Oka. Na szczęście, w tym przypadku nie doszło do tragedii – koń tylko zemdlał. Został odesłany na 7-dniowe "zwolnienie".

Obrońcy praw zwierząt od kilkunastu lat przyglądają się pracy zakopiańskich fiakrów. Na początku lipca pojawił się postulat autorów planu ochrony Tatrzańskiego Parku Narodowego, by małe dorożki zastąpiły fasiągi wożące turystów do Morskiego Oka. Kursujące obecnie na odcinku Palenica - Włosienica (7 km) 12-osobowe fasiągi,  miałyby znacząco skrócić swoją trasę. Wozy miałyby wozić turystów tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza. Dalej turyści kontynuowaliby wyprawę pieszo albo jechali w górę 4-osobową bryczką. W zeszłym roku pojawił się także pomysł, by całkowicie zrezygnować z końskich zaprzęgów na rzecz elektrycznego autobusu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje

INFORMACJE BIZNESOWE »

Ostrzeżenie o podejrzanych firmach na telefon. Nowa aplikacja KNF

Ostrzeżenie o podejrzanych firmach na telefon. Nowa aplikacja KNF

Informacja o tym, że Amber Gold trafiło na "czarna listę" Komisji Nadzoru Finansowego nie przebiła się do świadomości społecznej. Teraz KNF zmienia swoją stronę internetową, między innymi po to, by lista ostrzeżeń publicznych była lepiej widoczna. Oprócz tego łatwy dostęp do listy ma zapewniać KNF Alert, aplikacja na urządzenia mobilne. czytaj dalej »

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

Dochodzenie w sprawie ingerencji w śledztwo FBI dotyczące Hillary Clinton

Dochodzenie w sprawie ingerencji w śledztwo FBI dotyczące Hillary Clinton

Przewodniczący komisji sprawiedliwości Senatu USA ogłosił w piątek rozpoczęcie dochodzenia w sprawie ingerencji byłej prokurator generalnej Loretty Lynch w śledztwo FBI dotyczące byłej kandydatki na prezydenta z ramienia Partii Demokratycznej Hillary Clinton. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »