tvnpix

Ukraina

Według wstępnych danych dwa samoloty bojowe ukraińskich sił rządowych, uczestniczące w operacji przeciw prorosyjskim separatystom na wschodzie Ukrainy, zostały zestrzelone w środę nie z terenu Ukrainy, lecz z Rosji - powiedział przedstawiciel władz w Kijowie.
czytaj dalej »
Jeden z liderów prorosyjskich separatystów na Ukrainie Aleksander Chodakowski w wywiadzie dla agencji Reutera nieoczekiwanie potwierdził, że jego "żołnierze" byli w posiadaniu rosyjskich systemów obrony przeciwrakietowej Buk. Dowódca batalionu "Wostok" dodał też, że system mógł przybyć z Rosji, a potem do niej powrócić, by "zatrzeć ślady" jego obecności na Ukrainie. Kilka godzin później agencja RIA Novosti podała, że Chodakowski zaprzecza, by kiedykolwiek wypowiedział takie słowa.
czytaj dalej »
Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat będziemy mówić o unijnym szczycie, który rozpocznie się jutro. Zastanowimy się czy Europa wyśle wreszcie Rosji poważny sygnał i zwiększy presję na Putina. Przyjrzymy się również oskarżeniom ONZ wobec Izraela, który miał popełnić w Strefie Gazy zbrodnię wojenną.
czytaj dalej »