tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Ukraina

Rzeczywista autonomia czy jedynie "zasady funkcjonowania samorządu lokalnego w obwodach donieckim i ługańskim"? Projekt zmian do konstytucji autorstwa prezydenta Petra Poroszenki budzi kontrowersje. Przeciwnicy legalizacji obszarów okupowanych przez prorosyjskich rebeliantów dowodzą, że Donbas zamieni się w "szarą strefę i sferę wpływów Kremla". Zwolennicy przypominają o realizacji porozumień pokojowych z Mińska.
czytaj dalej »
Widmo wojny oddaliło się. Rosja chce pokonać Ukrainę rękami dyplomatów zachodnich, a nie rebeliantów. Stąd wysunięcie na plan pierwszy politycznej części porozumienia Mińsk-2. To przynosi pewne sukcesy, ale wszystko trwa zbyt wolno z punktu widzenia Kremla. I ten lepszy okres może się szybko skończyć. Analiza Grzegorza Kuczyńskiego.
czytaj dalej »
Donieccy rebelianci zaapelowali do "premiera" samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandra Zacharczenki, by nie likwidował szpitala wojskowego. „To rażąca niewdzięczność wobec lekarzy, którzy uratowali życie 11 tys. osób” - napisał portal Nowosti Noworosji. Ustalił też przyczynę tej decyzji. "Powód likwidacji jest prosty - szpital znajduje się w atrakcyjnej części Doniecka".
czytaj dalej »