tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Ukraina

Pod Kijowem odbył się uroczysty pogrzeb żołnierza Gwardii Narodowej, który zginął w czasie poniedziałkowych zamieszek przed parlamentem w Kijowie. 24-letni Ihor Debrin został trafiony w klatkę piersiową odłamkiem granatu, który jeden z demonstrujących wrzucił w kordon ochraniający budynek Rady Najwyższej.
czytaj dalej »
Serhij Kiwałow, szef ukraińskiej Centralnej Komisji Wyborczej za czasów prezydentury Leonida Kuczmy, zamierza sprzedać swój pałac nad Morzem Czarnym. Jak twierdzi, jest on "zbyt drogi w utrzymaniu". O pałacu Ukraińcy dowiedzieli się od aktywistów AutoMajdanu, organizacji walczącej z reżimem Wiktora Janukowycza. Oficjalnie luksusowa posiadłość jest uznawana za "kampus" Międzynarodowego Uniwersytetu Humanistycznego.
czytaj dalej »
Rozejm w Donbasie był przestrzegany zaledwie przez kilka godzin. Dziś gubernator obwodu ługańskiego poinformował, że w walkach pod miastem Sczastje zginęło dwóch żołnierzy ukraińskich, a czterech zostało rannych. Przedstawiciele OBWE relacjonują, że słyszeli ponad 30 wybuchów w rejonie zrujnowanego lotniska w Doniecku. Dowódcy operacji antyterrorystycznej tłumaczą, że rebelianci nie są w stanie kontrolować wszystkich swoich oddziałów.
czytaj dalej »