tvnpix
  • Śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram

Ukraina

Przywódcy samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej oskarzyli władze w Kijowie o "próbę zerwania porozumienia pokojowego". Sprawa ma związek z najnowszymi zarzutami dotyczącymi zestrzelenia malezyjskiego samolotu nad Donbasem latem ubiegłego roku. Prokurator Generalny Ukrainy Wiktor Szokin, odnosząc się do apeli holenderskiej policji poszukującej świadków katastrofy, powiedział, że "rosyjscy fachowcy szkolili rebeliantów w obsłudze buka, a wyrzutnia została przywieziona z Rosji".
czytaj dalej »
Ukraińskie ministerstwo obrony potwierdziło doniesienia o zatrudnieniu generała Wiaczesława Nazarkina na stanowisku zastępcy dowódcy sztabu operacyjnego Zachód w siłach zbrojnych Ukrainy. Ukraińscy dziennikarze ustalili, że brat Nazarkina walczy po stronie prorosyjskich rebeliantów w Donbasie.
czytaj dalej »
Prorosyjscy rebelianci koncentrują siły pod Debalcewem. "Ściągnęli w to miejsce 15 tysięcy żołnierzy, 24 czołgi i 38 bojowych wozów piechoty" - twierdzi ukraiński analityk i deputowany do parlamentu Dmytro Tymczuk. Sztab operacji antyterrorystycznej informuje o ostrzale z moździerzy pozycji ukraińskich pod Awdijiwką. - Rosyjska grupa dywersyjno-wywiadowcza przedostała się do wsi pod Stanicą Ługańską, gdzie stoczyła bój z żołnierzami ukraińskimi - donosi gubernator obwodu ługańskiego Hennadij Moskal.
czytaj dalej »