tvnpix

Stopy procentowe

- Ryzyko deflacji jest bardzo duże, i to w ujęciu rok do roku, bo spadek cen miesiąc do miesiąca często mieliśmy w wakacje. Wszystko wskazuje na to, że deflacja może się przedłużyć poza wakacje - powiedział minister finansów Mateusz Szczurek.
czytaj dalej »
Gospodarka polska najgorsze ma już za sobą - powiedział w środę prezes NBP Marek Belka na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej, która obniżyła stopy procentowe o 25 punktów bazowych. Belka zapowiedział koniec cyklu obniżek stóp procentowych, który - jego zdaniem - jest wyrazem optymizmu RPP.
czytaj dalej »
Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy mają kredyty w złotym. Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe o 25 punktów bazowych. Referencyjna stopa procentowa NBP będzie od jutra wynosić zaledwie 2,5 proc. w skali rocznej. To rekordowo niski pułap.
czytaj dalej »

RPP w akcji

Pogarszanie się sytuacji na rynku pracy jest według Andrzeja Bratkowskiego z Rady Polityki Pieniężnej, kolejnym argumentem za... czytaj dalej »

Droga do ożywienia

Jest przestrzeń do obniżek stóp procentowych o co najmniej 50 punktów bazowych - uważa prof. Jan Czekaj, były członek Rady... czytaj dalej »

RPP w akcji

RPP w akcji

Obecne spowolnienie gospodarcze może być dłuższe i głębsze niż przy pierwszej fali kryzysu w 2009 roku - ocenia profesor Jerzy... czytaj dalej »

Oddech dla banków

Jak złagodzenie reguł tzw. Bazylei III wpłynie na polskie banki? W tym tygodniu innym ważnym wydarzeniem jest posiedzenie RPP.... czytaj dalej »