Żurawski uszczęśliwił Holendra
Debiut mecz na ławce trenerskiej i od razu wygrana. Prowadzona po raz pierwszy przez Holendra Roberta Maaskanta Wisła Kraków pokonała na Suchych Stawach Polonię Bytom 2:1. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył doświadczony Maciej Żurawski.
Suche Stawy były w sobotę wyjątkowo... mokre - przez cały mecz padał deszcz i piłkarze wielokrotnie mieli problemy z poruszaniem się po nowohuckiej murawie.
Debiutujący na ławce trener Robert Maaskant posadził obok siebie braci Brożków, ale ofensywa "Białej Gwiazdy" wcale na tym nie straciła. Gospodarze objęli prowadzenie w 20. minucie, kiedy dwójkową akcję Żurawskiego i Paljicia z bliskiej odległości celnym strzałem zakończył Patryk Małecki.
Bez Brożków też można
Wisła przeważała, ale na przerwę zeszła remisując. W 43. minucie doszło do ogromnego zamieszania w polu karnym, a najwięcej zimnej krwi zachował Clemence Matawu, który z łatwością wyrównał.
Z gwizdkiem rozpoczynającym drugą część gry piłkarze Maaskanta ruszyli do huraganowych ataków. Wyróżniał się Argentyńczyk Rios. Jego wysiłki dały efekt w 53. minucie. Golkiper Polonii, Marcin Juszczyk, jego potężny strzał zdołał jeszcze wybronić, ale wobec dobitki Macieja Żurawskiego był już bezradny. Wynik utrzymał się do końca. "Biała Gwiazda" jest w czołówce ligi - razem z GKS-em Bełchatów i Polonią Warszawa ma 9 punktów, ale "Czarne Koszule" mogą powiększyć dorobek w sobotni wieczór w Łodzi.
Wisła Kraków - Polonia Bytom 2:1 (1:1)
Bramki: Patryk Małecki (20), Maciej Żurawski (53) - Clemence Matawu (43)
Żółte kartki: Gordan Bunoza, Cleber
Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok), Widzów: 3 000
Program 4. kolejki piłkarskiej ekstraklasy:
piątek, 27 sierpnia:
Korona Kielce - Cracovia 1:0
Legia Warszawa - GKS Bełchatów 0:2
sobota, 28 sierpnia
Wisła Kraków - Polonia Bytom 2:1
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław (17:00)
Widzew Łódź - Polonia Warszawa (18:15)
Zagłębie Lubin - Arka Gdynia (19:15)
niedziela, 29 sierpnia
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań (17:00)
Górnik Zabrze - Ruch Chorzów (17:15)
Dowiedz się więcej...
Komentarze (0)
Pozostałe informacje
Koncert "Isi" trwał godzinę. Venus bez szans
Kubot po dwóch tie-breakach w 3. rundzie
Łukasz Kubot podobnie jak Agnieszka Radwańska jest już w trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Roland... czytaj dalej »
Trener Hiszpanii: Nie jesteśmy faworytem
"This is a stereotype". Mucha w CNN o rasizmie i chuligaństwie w Polsce
- Oskarżenia o rasizm i chuligaństwo są bardzo przykre i niesprawiedliwe. Z rasizmem na arenach sportowych mamy do czynienia wszęd... czytaj dalej »
Anglicy mają problem. Frank Lampard kontuzjowany
Jan Urban nowym trenerem Legii
Jan Urban po dwóch latach przerwy wrócił na Łazienkowską. Zastąpił on Macieja Skorżę na stanowisku trenera piłkarzy Legii Warszawa... czytaj dalej »
"Co to było, Dick?" W Rosji rozczarowanie
EURO 2012. 25 jubilatów
Dwudziestu dwóch piłkarzy i trzech trenerów uczestniczących w mistrzostwach Europy w trakcie turnieju będzie obchodzić urodziny. W... czytaj dalej »
Przemycali heroinę, kokainę, marihuanę, amfetaminę? Areszt dla "Starucha" i 42 osób
"Bądźcie godni Rosji! Naprzód, Rosjo!"
Rosyjskie MSW zaapelowało do udających się na Euro 2012 kibiców "Sbornej" o kulturalne dopingowanie swojej reprezentacji... czytaj dalej »








