Wygrali z aptekarską dokładnością
Tylko jeden dzień z prowadzenia w niemieckiej Bundeslidze cieszył się monachijski Bayern. Na sam szczyt w niedzielę powrócili "Aptekarze" z Leverkusen, czyli Bayer. Nie powiodło się za to Borussii Dortmund z Kubą Błaszczykowskim w składzie.
"Aptekarze" podejmowali na BayArenie Freiburg. Do zwycięstwa gospodarze potrzebowali w zasadzie czterech minut, kiedy zaaplikowali gościom trzy bramki.
Ostre strzelanie rozpoczął głową w 36. minucie Stefan Kiessling. 60 sekund minęło i było 2:0 - celnym uderzeniem z pola karnego popisał się Eren Derdiyok.
Trzy minuty później było już po meczu - z bliskiej odległości celną główką popisał się doświadczony Fin, były znajomy Jerzego Dudka z Liverpoolu, Sami Hyypia. Goście odpowiedzieli honorowym trafieniem w 2. połowie.
Zdrowie Kuby dało znać o sobie
Jedną bramkę więcej od Bayeru zdobył VfB Stuttgart, który na własnym boisku rozbił Borussię Dortmund 4:1. Kuba Błaszczykowski, który przed pierwszym gwizdkiem narzekał na kontuzję, wytrzymał na boisku tylko 22 minuty.
Dla Borussii była to pierwsza porażka od dwunastu spotkań. Piłkarze BVB zajmują czwarte miejsce, ale do lidera tracą już osiem punktów. VfB Stuttgart jest dziesiąte. Prowadzi Bayer przed Bayernem.
20. kolejka Bundesligi:
sobota:
HSV 1:1 Wolfsburg
Bayern 3:0 Mainz
Hannover 1:3 Nuernberg
Hertha 0:0 Bochum
Moenchengladbach 4:3 Werder
Eintracht 1:2 Koeln
Schalke 2:0 Hoffenheim
niedziela:
Stuttgart 4:1 Dortmund
Bayer 3:1 Freiburg
Dowiedz się więcej...
Komentarze (0)
Pozostałe informacje
Koncert "Isi" trwał godzinę. Venus bez szans
Kubot po dwóch tie-breakach w 3. rundzie
Łukasz Kubot podobnie jak Agnieszka Radwańska jest już w trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Roland... czytaj dalej »
Trener Hiszpanii: Nie jesteśmy faworytem
Anglicy mają problem. Frank Lampard kontuzjowany
Frank Lampard, który znalazł się w 23-osobowej kadrze Anglii na piłkarskie mistrzostwa Europy w Polsce i na Ukrainie doznał w środ... czytaj dalej »
Jan Urban nowym trenerem Legii
Jan Urban po dwóch latach przerwy wrócił na Łazienkowską. Zastąpił on Macieja Skorżę na stanowisku trenera piłkarzy Legii Warszawa... czytaj dalej »
"Co to było, Dick?" W Rosji rozczarowanie
- Co to było, Dick? - pyta w środę holenderskiego selekcjonera reprezentacji Rosji Dicka Advocaata dziennik "Sowietskij Sport... czytaj dalej »
EURO 2012. 25 jubilatów
Przemycali heroinę, kokainę, marihuanę, amfetaminę? Areszt dla "Starucha" i 42 osób
Pół roku cieszył się wolnością Piotr S., ps. Staruch. Lidera kibiców warszawskiej Legii aresztowano pod zarzutem handlu narkotykam... czytaj dalej »
"Bądźcie godni Rosji! Naprzód, Rosjo!"
"Najpierw Adamek, potem Kliczko"
Ambitne plany ma najbliższy rywal Tomasza Adamka. Eddie "Szybki" Chambers chce najpierw 16 czerwca pobić Polaka, by późn... czytaj dalej »








