Smuda ma "11" w głowie
Trener Franciszek Smuda wciąż na zgrupowaniu piłkarskiej reprezentacji Polski w Grodzisku Wielkopolskim nie może liczyć na wszystkich powołanych piłkarzy. Mimo to dokonał już pierwszych przymiarek do wyjściowego składu przed zbliżającymi się meczami towarzyskimi z Ukrainą i Australią.
We wtorek Franciszek Smuda na treningowym boisku mógł już zpbaczyć Ireneusza Jelenia. Napastnik Auxerre przyleciał do Polski w poniedziałek wieczorem i tego dnia nie trenował.
Wciąż za to na zajęciach brakuje Jakuba Błaszczykowskiego, który przechodzi w Piekarach Śląskich rehabilitację. Piłkarz Borussii Dortmund z powodu urazu pleców nie zagrał z ostatnim spotkaniu przeciwko VfB Stuttgart.
Mecze z Ukrainą (środa, Łódź) i Australią (7 września, Kraków) zbliżają się wielkimi krokami. Selekcjoner ma już w głowie jedenastkę, na którą zamierza postawić. We wtorek rano podzielił kadrę na dwa zespoły, które na całym boisku rozegrały wewnętrzny sparing.
Podstawowy Boruc
W jednej z nich wystąpili: Artur Boruc w bramce, Łukasz Piszczek, Grzegorz Wojtkowiak, Michał Żewłakow i Sebastian Boenisch na obronie, Sławomir Peszko, Rafał Murawski, Tomasz Bandrowski, Maciej Iwański i Robert Lewandowski w pomocy, a na szpicy wystąpił Jeleń. To jak na razie najsilniejsze zestawienie, na jakie może pozwolić sobie Franciszek Smuda.
We wtorek po południu kadrowicze przeprowadzą kolejny trening. Zgrupowanie w Grodzisku potrwa do piątku, a następnie piłkarze przeniosą się do Łodzi, gdzie w sobotę zagrają z Ukrainą. W następny wtorek, ale już w Krakowie, biało-czerwonych czeka sprawdzian z Australią.
twis/skDowiedz się więcej...
Komentarze (0)
Pozostałe informacje
Koncert "Isi" trwał godzinę. Venus bez szans
Kubot po dwóch tie-breakach w 3. rundzie
Łukasz Kubot podobnie jak Agnieszka Radwańska jest już w trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Roland... czytaj dalej »
Trener Hiszpanii: Nie jesteśmy faworytem
"This is a stereotype". Mucha w CNN o rasizmie i chuligaństwie w Polsce
- Oskarżenia o rasizm i chuligaństwo są bardzo przykre i niesprawiedliwe. Z rasizmem na arenach sportowych mamy do czynienia wszęd... czytaj dalej »
Anglicy mają problem. Frank Lampard kontuzjowany
Jan Urban nowym trenerem Legii
Jan Urban po dwóch latach przerwy wrócił na Łazienkowską. Zastąpił on Macieja Skorżę na stanowisku trenera piłkarzy Legii Warszawa... czytaj dalej »
"Co to było, Dick?" W Rosji rozczarowanie
EURO 2012. 25 jubilatów
Dwudziestu dwóch piłkarzy i trzech trenerów uczestniczących w mistrzostwach Europy w trakcie turnieju będzie obchodzić urodziny. W... czytaj dalej »
Przemycali heroinę, kokainę, marihuanę, amfetaminę? Areszt dla "Starucha" i 42 osób
"Bądźcie godni Rosji! Naprzód, Rosjo!"
Rosyjskie MSW zaapelowało do udających się na Euro 2012 kibiców "Sbornej" o kulturalne dopingowanie swojej reprezentacji... czytaj dalej »








