Agnieszka Radwańska pokonała Venus Williams 6:2, 6:3

Polka awansowała do 3. rundy Rolland Garros

Łukasz Kubot wygrał z Francuzem Florentem Serrą 7:6 (7-0), 6:2, 7:6 (7-4)

Polak jest już w trzeciej rundzie Rolland Garros

Adamek na polskiej ziemi. "Nie zawiodę"

Wczesnym popołudniem samolot z Nowego Jorku dotknął kołami lotniska w podrzeszowskiej Jesionce, a po chwili zza drzwi maszyny wyłonił się Tomasz Adamek. Nad Wisłą na razie walczyć nie będzie, ale zapowiada pojedynek o pas mistrzowski w USA. - Nie zawiodę - rzucił do kibiców.

W ostatni weekend Adamek pokonał na punkty Amerykanina Michaela Granta i zrobił kolejny krok do upragnionej walki o tytuł mistrzowski w wadze ciężkiej. W najbardziej prestiżowej kategorii polski pięściarz jest niepokonany - przed Grantem odprawił z kwitkiem kolejno Andrzeja Gołotę, Jasona Estradę i Chrisa Arreolę.

Teraz Adamek zawitał do Polski - z Rzeszowa odjechał do rodzinnych Gilowic wynajętym samochodem. Jest spodziewany później w Warszawie, gdzie ma spotkania biznesowe oraz wizytę u Szymona Majewskiego w jego programie w TVN.

Tata bije, córka tłumaczy

- To super uczucie być znowu w Polsce. Mam nadzieję , że uda mi się spełnić marzenia i zdobyć tytuł mistrza świata. W listopadzie będę walczył ponownie i zaprezentuje się przed moją publicznością w Newark. Nie zawiodę kibiców - powiedział krótko po przylocie. Towarzyszyła mu rodzina, która zadomowiła się już za oceanem.

"Dziękuję swojej córce Roksanie, która po dwóch latach pobytu w USA wzięła na siebie ciężar tłumaczenia blogów na język angielski" - pisze Adamek na swoim blogu. Teraz przez kilka tygodni, może przypomnieć sobie ojczysty język.

kcz/sk

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opini.

Pozostałe informacje