tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Sellin: jeśli prawdziwy uchodźca pojawi się na granicy Polski, otrzyma opiekę

zobacz więcej wideo »
Sellin: jeśli prawdziwy uchodźca pojawi się na granicy Polski, otrzyma opiekę
Video: tvn24 Gośćmi "Faktów po Faktach" byli Jarosław Sellin i Cezary Tomczyk

Bardzo wiele mówi się o wartościach. Widzimy często polityków PiS- u, którzy klęczą na różnych mszach, czasem jest to Toruń, czasem jakieś inne miejsce, ale za tym nie idą wartości, które idą za chrześcijaństwem - mówił poseł PO Cezary Tomczyk w "Faktach po Faktach". Razem z wiceministrem kultury Jarosławem Sellinem komentował kwestię przyjmowania do naszego kraju uchodźców.

Jarosław Sellin (PiS) pytany w "Faktach po Faktach", dlaczego polski rząd - mimo apelu biskupów i papieża - stanowczo sprzeciwia się przyjmowaniu do naszego kraju uchodźców, odpowiedział: - Jeśli prawdziwy uchodźca z prawdziwego rejonu wojennego pojawi się na granicy Polski, poprosi o opiekę w Polsce, otrzyma ją.

Dopytywany przez Anitę Werner, dlaczego w takim razie do Polski nie zostały wpuszczone czeczeńskie rodziny, które zjawiły się na naszej granicy, odpowiedział:

- W Czeczeni nie ma wojny, nie wiem, czy pani zauważyła. Wojna była w latach 90. i wtedy przyjęliśmy 90 tysięcy Czeczenów.

"Przymusowa relokacja"

Zdaniem wiceministra miesza się jednak kwestię udzielania pomocy uchodźcom z przyjmowaniem do Europy imigrantów ekonomicznych.

- Mówimy przede wszystkim o nielegalnych imigrantach ekonomicznych, którzy zalewają Europę i którymi państwa zachodniej Europy chcą się podzielić z innymi krajami - stwierdził Sellin.

- Próbuje się przymusowo relokować ludzi do innych państw europejskich, do których oni nie chcieli przybyć  - dodał wiceminister.

Z kolei Cezary Tomczyk z Platformy Obywatelskiej był pytany, czy jego partia zdecydowała już, jakie jest jej stanowisko w kwestii przyjmowania do Polski uchodźców.

- W sprawie uchodźców chcemy posługiwać się konwencją genewską, która mówi o statusie uchodźcy i o tym, kim tak naprawdę jest uchodźca - osobą, która ucieka przed wojną. Ale nie będzie naszej zgody na przyjęcie do naszego kraju imigrantów ekonomicznych - odpowiedział Tomczyk.

"Wiele mówi się o wartościach"

Poseł PO skrytykował postawę polityków rządzącej partii, którzy - mimo powoływania się na wartości chrześcijańskie - nie chcą przyjmować do Polski uchodźców, którzy potrzebują pomocy.

- Bardzo wiele mówi się o wartościach. Widzimy często polityków PiS- u, którzy klęczą na różnych mszach, czasem jest to Toruń, czasem jakieś inne miejsce, ale za tym nie idą wartości, które idą za chrześcijaństwem - stwierdził Tomczyk.

Zobacz cały odcinek programu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje

Orban po spotkaniu z Macronem: przyjaźń rozpoczęła się po męsku

- Nie mamy najmniejszego zamiaru zmieniać swojej tożsamości - stwierdził w piątek po unijnym szczycie w Brukseli premier Węgier Viktor Orban, po raz kolejny odmawiając przyjmowania uchodźców w ramach relokacji. Zapowiedział, że nic nie zmieni tej decyzji Budapesztu. zobacz więcej »

INFORMACJE BIZNESOWE »

Ostrzeżenie o podejrzanych firmach na telefon. Nowa aplikacja KNF

Ostrzeżenie o podejrzanych firmach na telefon. Nowa aplikacja KNF

Informacja o tym, że Amber Gold trafiło na "czarna listę" Komisji Nadzoru Finansowego nie przebiła się do świadomości społecznej. Teraz KNF zmienia swoją stronę internetową, między innymi po to, by lista ostrzeżeń publicznych była lepiej widoczna. Oprócz tego łatwy dostęp do listy ma zapewniać KNF Alert, aplikacja na urządzenia mobilne. czytaj dalej »

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

Dochodzenie w sprawie ingerencji w śledztwo FBI dotyczące Hillary Clinton

Dochodzenie w sprawie ingerencji w śledztwo FBI dotyczące Hillary Clinton

Przewodniczący komisji sprawiedliwości Senatu USA ogłosił w piątek rozpoczęcie dochodzenia w sprawie ingerencji byłej prokurator generalnej Loretty Lynch w śledztwo FBI dotyczące byłej kandydatki na prezydenta z ramienia Partii Demokratycznej Hillary Clinton. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »