tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Rząd Beaty Szydło

Od lat pracowali dla Prawa i Sprawiedliwości, a po wygranych wyborach dostali dyrektorskie stanowiska w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W maju założyli spółkę Solvere, potem odeszli z pracy w urzędzie, a teraz dostali kontrakt na realizację kampanii dotyczącej sądownictwa za publiczne pieniądze. Pod hasłem "Sprawiedliwe Sądy" chcą zmieniać prawo, a być może sami to prawo łamią. Ich firmą zainteresowało się właśnie Centralne Biuro Antykorupcyjne. Kim są współwłaściciele spółki Solvere? Materiał magazynu "Czarno na białym".
czytaj dalej »
Rzeczniczka PiS Beata Mazurek przyznała we wtorek, że Jarosław Gowin rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim na temat założeń tak zwanej Ustawy 2.0. Jak dodała, nie wie jednak, czy wicepremier wziął pod uwagę rekomendacje prezesa PiS. Na pytanie, dlaczego szef resortu nauki przedstawia projekt ustawy, który nie był wcześniej konsultowany z partią, szef klubu PiS Ryszard Terlecki odpowiedział: - To jest dobre pytanie.
czytaj dalej »
Zrobimy podsumowanie prac rządu, bo to jest bardzo dobra okazja do tego, żeby pokazać, co zostało zrobione - zapowiedziała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej premier Beata Szydło. Dodała, że w tym momencie nie widzi konieczności zmian w rządzie. Odnosząc się do projektów ustaw reformujących wymiar sprawiedliwości, premier podkreśliła, że - jej zdaniem - najważniejsze jest to, aby propozycje pana prezydenta zawierały rzeczywistą reformę sądownictwa. - Pozorna nie ma sensu - zaznaczyła.
czytaj dalej »