tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS
Partnerserwisu

Antiga chce zostać, prezes ma wątpliwości. "Czekają nas rozmowy"

Stephane Antiga nie może być pewny utrzymania posady

Miał być olimpijski medal, a jest powrót do domu już po ćwierćfinale. Siatkarze nie dali rady Amerykanom, a w Polskim Związku Piłki Siatkowej trwają narady, co zrobić z trenerem.

Polacy gładko ulegli reprezentacji USA 0:3. Wcześniej zapowiadali walkę o medal. Mówili, że nawet srebro będzie porażką. Celowali wyłącznie w złoto. W Rio de Janeiro coś się skończyło.

Prezes PZPS Jacek Kasprzyk nie chce podejmować nagłych decyzji, ale przyznał, że nie wie, czy Antiga pozostanie szkoleniowcem kadry. - Czekają nas rozmowy - stwierdził.

- Kontrakt się kończy i będziemy go analizować, rozmawiać. Siatkówka uczy cierpliwości. Cały czas jesteśmy mistrzami świata, tylko po prostu odpadliśmy z igrzysk. I chłopcy naprawdę chcieli wygrać - dodał Kasprzyk.

Decyzje najwcześniej we wrześniu

Jakiekolwiek decyzje w sprawie ewentualnej zmiany trenera będą najwcześniej we wrześniu. - Na początku miesiąca będzie zarząd, ale na razie nie chcę o tym mówić. Ta grupa była monolitem i dzisiaj nastąpiło pękniecie. Zobaczymy czy to się zrośnie, czy się rozpadnie. Na razie jest za szybko. Nie chcę powiedzieć słów, których będę żałował - podkreślił.

Sam Antiga nie chce przerywać współpracy z polskimi siatkarzami. - Chciałbym dalej pracować z drużyną. Ale kończy mi się kontrakt. Nie wiem, jakie decyzje podejmie zarząd - przyznał.

Francuz prowadzi reprezentację od trzech lat.

Polscy siatkarze po raz czwarty z rzędu przegrali ćwierćfinał na igrzyskach.

Wyniki ćwierćfinałów:
Rosja - Kanada 3:0 (25:15, 25:20, 25:18)
USA - Polska 3:0 (25:23, 25:22, 25:20)
Włochy - Iran 3:0 (31:29, 25:19, 25:17)
Brazylia - Argentyna 3:1 (25:22, 17:25, 25:19, 25:23)

Podziel się:

Polub stronę SPORT.TVN24.pl:
  • Skopiowano do schowka
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje