tvnpix

Proces Pistoriusa

Oscar Pistorius jest winien nieumyślnego spowodowania śmierci (culpable homicide) swojej dziewczyny Reevy Steenkamp w walentynkową noc 2013 roku - uznał sąd. Sędzia Thokozile Masipa uznała jednocześnie, że sportowiec nie jest winien morderstwa z premedytacją. Pistorius, któremu grozi kara do 15 lat więzienia, wyrok sądu przyjął z kamienną twarzą. O tym, jaką karę będzie musiał odbyć sportowiec, dowiemy się dopiero 13 października.
czytaj dalej »
Sąd w Pretorii odroczył do piątku wyrok w sprawie Oscara Pistoriusa oskarżonego o zamordowanie swojej narzeczonej Reevy Steenkamp. Wcześniej sędzia Thokozile Masipa stwierdziła, że prokuratorowi nie udało się dowieść, iż Pistorius działał z premedytacją oraz z zamiarem bezpośrednim. Uznała, że nie mógł on przewidzieć, iż strzelając przez drzwi toalety, zabije kobietę. Tym samym oczyściła go z zarzutu morderstwa, ale lekkoatleta wciąż może zostać skazany za zabójstwo. Grozi za to kara 15 lat więzienia.
czytaj dalej »
W czwartek w Pretorii zapadnie wyrok w procesie słynnego niepełnosprawnego biegacza Oscara Pistoriusa. Sportowiec zastrzelił swoją narzeczoną, modelkę Reevę Steenkamp - jak twierdzi - przez pomyłkę. Opowiada jednak za morderstwo z premedytacją, a w czasie procesu wyszły na jaw nieznane dotąd fakty z jego życia: skłonność do przemocy i problemy psychiczne. Materiał magazynu "Polska i Świat".
czytaj dalej »