tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kryzys na Ukrainie

Próba uwolnienia ukraińskiego oficera Andrija Hreczanowa, który walczył o lotnisko w Doniecku, zakończyła się sukcesem po 18 podejściach. Negocjacje jednak nie wystarczyły. W zamian za wolność Hreczanowa prezydent Petro Poroszenko ułaskawił rosyjskiego majora Władimira Starkowa, skazanego na 14 lat więzienia za "prowadzenie agresywnej wojny przeciwko Ukrainie".
czytaj dalej »
- To bzdury i obelgi – oświadczył premier okupowanego Krymu Siergiej Aksjonow, oburzony reportażem prorządowej rosyjskiej telewizji NTV. Stacja oskarżyła szefa krymskiego rządu, że nic nie robi, by uniezależnić półwysep od dostaw prądu z Ukrainy. Kijowscy eksperci już wcześniej snuli przypuszczenia, że premierostwo Aksjonowa niebawem się skończy, a Kreml uczyni go "kozłem ofiarnym".
czytaj dalej »
Rosyjskie hasło propagandowe "KrymNasz" ciągle ma moc, choć po odcięciu prądu płynącego z Ukrainy półwysep pogrąża się w ciemnościach. Rosjanie nadal uważają, że powinien być częścią ich kraju, ale mieszkańcom Krymu coraz bardziej dają się we znaki problemy gospodarcze. Kryzys opóźnia realizację strategicznych projektów Kremla na "odzyskanych terenach", a niektórzy eksperci w Kijowie snują odważne prognozy – że w 2016 r. Krym wróci do Ukrainy.
czytaj dalej »