tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kryzys na Ukrainie

Prowadzone w piątek w Paryżu rozmowy przywódców krajów tzw. formatu normandzkiego, czyli Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji, w sprawie uregulowania sytuacji w Donbasie zakończyły się po około pięciu godzinach. Jak poinformował prezydent Francji Francois Hollande na początku listopada spotkają się ministrowie spraw zagranicznych tych państw. Kanclerz Niemiec Angela Merkel oznajmiła zaś, że podczas rozmów doszło do zbliżenia Rosji i Ukrainy.
czytaj dalej »
Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca chce podjęcia stanowczych kroków wobec tzw. wicepremiera Krymu Dmitrija Połonskiego oraz innych krymskich urzędników. Apel pojawił się po incydencie, do którego doszło na konferencji OBWE w Warszawie. Połonski wziął w niej udział jako przedstawiciel organizacji pozarządowej krymskich Rosjan. Na znak protestu przeciwko rosyjskiej okupacji półwyspu, studiujący w Polsce ukraińscy studenci oblali Rosjanina kawą.
czytaj dalej »
Misja obserwacyjna OBWE odnotowała dużą koncentrację ciężkiego sprzętu w obwodzie donieckim, na terenach kontrolowanych przez rebeliantów. W raporcie misji zaznaczono, że czołgi i transportery opancerzone znajdują się w odległości 60-70 km od Mariupola. Po ustaleniach w Mińsku w sprawie wycofania ciężkiego sprzętu "premier" samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandr Zacharczenko oświadczył, że "jednostronnie zawiesza ten proces".
czytaj dalej »