tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kryzys na Ukrainie

Nawoływanie do federalizacji Ukrainy, to droga do "pełzającego" demontażu państwa - uważa Leonid Kuczma. Był prezydentem tego kraju w latach 1994-2005. Opinie na ten temat zawarł w książce "Ukraina to nie Rosja", której fragment opublikowała w piątek gazeta "Hołos Ukrainy".
czytaj dalej »
Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier oświadczył w piątek w Kijowie, że konflikt na wschodzie Ukrainy to nie wynik zbliżenia tego kraju z UE, lecz następstwo konfrontacji, na którą zdecydowała się Rosja. Powtórzył, że zniesienie sankcji wobec Rosji jest uzależnione od wdrożenia porozumień mińskich.
czytaj dalej »
- Prawdopodobieństwo wznowienia ofensywy w Donbasie znacznie wzrosło. Rosja zgromadziła na terytorium obwodów donieckiego i ługańskiego wiele czołgów i systemów artyleryjskich - powiedział minister obrony Ukrainy Stepan Połtorak. Dowódcy operacji antyterrorystycznej w Donbasie infomują o nasileniu walk w rejonie konfliktu.
czytaj dalej »
- Planujemy przywrócić kontrolę nad trzema miastami Donieckiej Republiki Ludowej - zapowiedział Aleksandr Zacharczenko, lider separatystów z samozwańczej republiki w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy. Te miasta to Słowiańsk, Konstantynówka i Krasnoarmijsk. Rebelianci wycofali się z nich po ciężkich walkach latem 2014 roku.
czytaj dalej »