tvnpix

Kryzys na Ukrainie

Mamy specjalny status, specjalną amerykańską ekipę ekspertów z zakresu wojskowości, obronności i jestem usatysfakcjonowany tym, co osiągnąłem w rozmowach z rządem USA - powiedział w wywiadzie dla stacji CNN prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w piątkowy wieczór. 24 godziny wcześniej w Kongresie, poprosił o dostarczenie sprzętu do walki z Rosją, czego Amerykanie po raz trzeci w ostatnich miesiącach mu odmówili.
czytaj dalej »
Rzecznik rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Aleksandr Drobiczewski powiedział w sobotę, że trzeci rosyjski konwój z pomocą humanitarną wysłany na wschodnią Ukrainę przybył do Doniecka i jest rozładowywany. Kijów podał tymczasem, że nie ma żadnych informacji o tym, jak wygląda jego zawartość, a Rosja, organizując go, znów złamała prawo międzynarodowe.
czytaj dalej »
Przedstawiciele władz w Kijowie i prorosyjskich separatystów zawarli w stolicy Białorusi, Mińsku, porozumienie, przewidujące między innymi zawieszenie broni i utworzenie zdemilitaryzowanej strefy buforowej na wschodzie Ukrainy. Strefa ma zastąpić obowiązujący od 5 września kruchy rozejm. Porozumienie ma osiem punktów.
czytaj dalej »