tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kryzys na Ukrainie

Uznanie przez Rosję dokumentów wydawanych przez separatystów na wschodzie Ukrainy jest niedopuszczalne oraz stanowi naruszenie porozumień z Mińska w sprawie uregulowania sytuacji w Donbasie - ocenił w poniedziałek rzecznik rządu Niemiec Steffen Seibert. Podobnie w tej kwestii zareagowały władze w Paryżu i Mińsku. Moskwa twierdzi z kolei, że dokumenty nie naruszają prawa międzynarodowego.
czytaj dalej »
Działania prorosyjskich separatystów w Donbasie sprawiają, że nie ma tam na razie warunków do ogłoszenia rozejmu – oświadczył przedstawiciel ukraińskiego sztabu generalnego Leonid Matiuchin. Wcześniej przedstawiciel OBWE Martin Sajdik poinformował, że do 20 lutego w strefie konfliktu dojdzie do wycofania ciężkiego uzbrojenia zakazanego porozumieniami mińskimi.
czytaj dalej »
Troje policjantów ucierpiało w wyniku przepychanek z nacjonalistami, do których doszło w niedzielę wieczorem w centrum stolicy Ukrainy. W Kijowie trwały obchody trzeciej rocznicy krwawych starć podczas protestów antyrządowych na Majdanie, które doprowadziły do odsunięcia od władzy Wiktora Janukowycza.
czytaj dalej »
Uznanie przez Rosję paszportów wydawanych przez separatystów w Donbasie mieszkańcom okupowanych przez nich terytoriów to reakcja Moskwy na rozwój sytuacji militarnej w strefie konfliktu. To także odpowiedź na niedawne oświadczenia Waszyngtonu w sprawie Krymu - ocenia rosyjska prasa. Decyzję Kremla w sprawie dokumentów separatystów skrytykowały OBWE i USA.
czytaj dalej »