śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Raporty

Szkocja zostaje w Wielkiej Brytanii
Przeciwnicy secesji Szkocji z Wielkiej Brytanii wygrali referendum niepodległościowe z wynikiem 55,3 procent. Po ogłoszeniu w piątek wstępnych wyników brytyjski premier David Cameron zapowiedział przyznanie szerszych kompetencji Szkocji, Walii i Irlandii Północnej.
czytaj dalej »
Szczyt NATO w Walii
Wzmocnienie wschodniej flanki, wyższa gotowość, m. in. przez wydzielenie sił natychmiastowego reagowania, podniesienie wydatków obronnych - to główne ustalenia zakończonego w piątek w walijskim Newport szczytu NATO. Co jeszcze ustalili zebrani w Walii przywódcy?
czytaj dalej »
Tusk szefem Rady Europejskiej
Premier Donald Tusk został wybrany na szefa Rady Europejskiej. W swoim pierwszym wystąpieniu deklarował budowanie kompromisów, wychodzenie naprzeciw troskom Wielkiej Brytanii, a także działania pozwalające łączyć dyscyplinę fiskalną i wzrost gospodarczy.
czytaj dalej »
Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce 2014
Justyna Kasprzycka, Kamila Lićwinko, Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Tomasz Majewski, Piotr Małachowski – to najczęściej wymieniani przez PZLA kandydaci do 9-10 medali 22. mistrzostw Europy, które z Zurychu mają przywieźć Polacy. Do Szwajcarii na sześciodniowe zawody (12-17 sierpnia) udaje się 61-osobowa reprezentacja – 20 zawodniczek i 41 zawodników.
czytaj dalej »
70. rocznica Powstania Warszawskiego
- Myśmy wszyscy czekali na ten moment. Żeby on wreszcie nastąpił – mówi Tadeusz Kostarski. On i jego koledzy doczekali się. 70 lat temu ruszyli do walki z Niemcami i zaczął się dramat Warszawy. W rozmowach z tvn24.pl powstańcy mówią o różnych emocjach, które im towarzyszyły w skazanej na porażce walce.
czytaj dalej »
100. rocznica wybuchu I wojny światowej
28 lipca 1914 r. Austro-Węgry wypowiedziały wojnę Serbii, co było konsekwencją dokonanego miesiąc wcześniej w Sarajewie zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda. Wojna szybko przerodziła się światowy konflikt, który pochłonął życie prawie 10 mln żołnierzy.
czytaj dalej »
Strasburg: Polska godziła się na tortury
Polska złamała siedem artykułów Euroejskiej Konwencji Praw Człowieka, wiedziała "o naturze i celach aktywności" CIA oraz "stworzyła warunki" dla niehumanitarnego i nieludzkiego traktowania podejrzanych, którzy trafiali do ośrodka udostępnionego agencji. To tylko niektóre oceny sędziów Trybunału Strasburskiego w sprawie "tajnych więzień CIA". Politycy, który mieli dogadywać ich powstanie, mówią o "dopieszczaniu terrorystów" i "niemoralności" orzeczenia. Wśród rządzących dzisiaj dwugłos. Przedstawiciele koalicji mają nadzieję, że "polska strona chciała dobrze" a z kancelarii prezydenta płyną głosy o "wstydliwym wyroku".
czytaj dalej »
Boeing 777 zestrzelony na Ukrainie
W katastrofie samolotu malezyjskich linii lotniczych na wschodzie Ukrainy zginęło 298 pasażerów. Maszyna rozbiła się na terenie kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów. Wiele wskazuje na to, że boeing został zestrzelony.
czytaj dalej »
Afera taśmowa
Chociaż "taśm prawdy" w najnowszej historii Polski było już kilka, a niektóre afery podsłuchowe kończyły się poważniejszymi konsekwencjami dla ich bohaterów, to scenariusz tej ostatniej - ujawnionej przez "Wprost" - wyróżnia się na tle poprzednich. Nikt nie nagrał wcześniej tak wpływowych polityków - z szefem banku centralnego i ministrem odpowiedzialnym za nadzór nad służbami specjalnymi na czele. Żadna afera wcześniej nie wywołała tak ostrego konfliktu organów ścigania z dziennikarzami.
czytaj dalej »
Wystąpienia, które przejdą do historii i konkretne deklaracje wsparcia dla sojuszników. Mocne słowa jednoznacznego poparcia dla nowego ukraińskiego państwa i ostra krytyka agresywnej rosyjskiej polityki - za sprawą wizyty Baracka Obamy oczy całego świata przez dwa dni zwrócone były na Warszawę.
czytaj dalej »
Jaruzelski nie żyje
Nie żyje gen. Wojciech Jaruzelski. Był ostatnim przywódcą PRL, współtwórcą Okrągłego Stołu, pierwszym prezydentem po '89 r. Sądzony w procesie autorów stanu wojennego i ws. masakry na Wybrzeżu w 1970 r. Był sybirakiem, żołnierzem II wojny światowej.
czytaj dalej »