śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Raporty

Zamach na "Charlie Hebdo"
12 osób zginęło 7 stycznia 2015 r.w Paryżu w ataku na redakcję satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo" dokonanym przez co najmniej dwóch uzbrojonych mężczyzn. Wśród zabitych są rysownicy tygodnika, znanego z satyry wymierzonej w radykalny islam. Bracia Said i Cherif Kouachi, których policja wytypowała jako sprawców zamachu, zginęli dwa dni później w szturmie policji.
czytaj dalej »
Partia Konserwatywna zdobyła w wyborach 7 maja 2015 r. 331 miejsc w parlamencie, a laburzyści - 232. Oznacza to, że torysi zdobyli większość niezbędną do samodzielnego rządzenia.
czytaj dalej »
Porozumienie lekarzy z Arłukowiczem
Po wielogodzinnych negocjacjach i kilkudniowym pacie lekarze związani z Porozumieniem Zielonogórskim otworzyli w środę 7 stycznia swoje gabinety. Nad ranem Ministerstwo Zdrowia porozumiało się z organizacją. Treść podpisanego dokumentu nie jest jednak jawna. Prezes Porozumienia Zielonogórskiego Jacek Krajewski oświadczył w środę, że "między nimi a Ministerstwem Zdrowia udało się osiągnąć konsensus, który zapewnia bezpieczeństwo pacjentom i lekarzom".
czytaj dalej »
Przełom na linii USA - Kuba
Prezydent Barack Obama ogłosił 17 grudnia 2014 r. zwrot w dotychczasowej polityce izolowania Kuby przez USA. Zalecił rządowi natychmiastowe wznowienie zerwanych w 1961 r. stosunków dyplomatycznych z wyspą oraz rozluźnienie różnych restrykcji w podróżach i eksporcie.
czytaj dalej »
Masakra w Pakistanie
Pakistańskie władze potwierdziły śmierć 141 osób, w tym 132 uczniów. 16 grudnia 2014 r. talibowie zaatakowali w garnizonowej szkole w Peszawarze (północny Pakistan), na oślep strzelając do uczniów. Wojsko w prawie dziewięciogodzinnym oblężeniu zabiło wszystkich terrorystów. Po masakrze w Pakistanie wprowadzono trzydniową żałobę narodową. Z całego świata do Islamabadu popłynęły kondolencje.
czytaj dalej »
Morderstwo małżeństwa w Rakowiskach
Kamil N. i Zuzanna M. – uczniowie liceów w Białej Podlaskiej - przyznali się do zabójstwa Jerzego i Agnieszki N. Ciała zamordowanego małżeństwa znaleziono w sobotę 13 grudnia. Nastolatkowie zadali im kilkanaście ciosów trzema nożami, powodując rany kłute i cięte na całym ciele. Grozi im dożywocie.
czytaj dalej »
Protesty wyborcze
Sądy w całym kraju zaczynają już rozpatrywać protesty, które trafiły do nich po listopadowych wyborach samorządowych. Rzucanych wcześniej publicznie oskarżeń o fałszerstwa jest wśród nich niewiele. Sądy pierwsze protesty rozpatrzyły już m.in. w Krakowie i w Szczecinie.
czytaj dalej »
Afera madrycka
Wyjazd do Madrytu trzech posłów PiS zakończył się dla nich poważnymi konsekwencjami. Adam Hofman, Adam Rogacki i Mariusz A. Kamiński zostali najpierw zawieszeni w prawach członków partii. Jarosław Kaczyński od razu oświadczył jednak, że będzie się domagał ich usunięcia z szeregów Prawa i Sprawiedliwości. Uczynił to w poniedziałek 10 listopada Komitet Polityczny PiS.
czytaj dalej »
Iran wypełnił wszystkie zobowiązania wynikające z porozumienia nuklearnego, które w lipcu 2015 roku zawarł ze światowymi mocarstwami - powiadomiła w sobotę 16 stycznia 2015 r. Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. Wieczorem tego dnia USA i UE zniosły sankcje nakładane na Iran od 2006 roku.
czytaj dalej »
Wybory samorządowe 2014
Wybory samorządowe w skali kraju wygrało Prawo i Sprawiedliwość - zdobyło 26,85 proc. głosów. Zaraz za nim znalazła się PO (26,36 proc.), dalej PSL (23,68 proc.) i SLD (8,78 proc.). Pod względem liczby zdobytych mandatów PO wygrała w ośmiu województwach, PiS - w sześciu, a PSL - w dwóch. W niedzielę 30 listopada poznaliśmy też sondażowe wyniki II tury wyborów na prezydentów miast. W tych największych wygrywali faworyci - do dużej niespodzianki doszło tylko w Poznaniu, gdzie urzędującego od 16 lat na prezydenckim fotelu Ryszarda Grobelnego pokonał kandydat PO Jacek Jaśkowiak.
czytaj dalej »
Michał Kwiatkowski został w hiszpańskiej Ponferradzie mistrzem świata elity w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego. Po samotnym finiszu wyprzedził wielkich faworytów – Australijczyka Simona Gerransa i Hiszpana Alejandro Valverde.
czytaj dalej »
45 minut przedstawiała w Sejmie zadania swojego rządu premier Ewa Kopacz. W expose mówiła m.in. o tym, że jej działania będą ukierunkowane na bezpieczeństwo polskich rodzin. W gabinecie Ewy Kopacz, w stosunku do rządu kierowanego przez Donalda Tuska, zmieniono pięciu ministrów. Tekę stracił m.in. szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski, który został marszałkiem Sejmu. W środowy wieczór rząd Ewy Kopacz otrzymał od Sejmu wotum zaufania.
czytaj dalej »
Szkocja zostaje w Wielkiej Brytanii
Przeciwnicy secesji Szkocji z Wielkiej Brytanii wygrali referendum niepodległościowe z wynikiem 55,3 procent. Po ogłoszeniu w piątek wstępnych wyników brytyjski premier David Cameron zapowiedział przyznanie szerszych kompetencji Szkocji, Walii i Irlandii Północnej.
czytaj dalej »