śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Raporty

22 września sąd w Jinanie w prowincji Shandong uznał byłego dygnitarza Komunistycznej Partii Chin Bo Xilaia za winnego wszystkich zarzucanych mu czynów: korupcji, sprzeniewierzenia publicznych funduszy i nadużycia władzy i skazał go na dożywocie.
czytaj dalej »
Taśmy PSL
Tajne nagrania, mające świadczyć o nepotyzmie i machlojkach w spółkach związanych z resortem rolnictwa, wstrząsają Polskim Stronnictwem Ludowym. Minister Rolnictwa Marek Sawicki ustępuje ze stanowiska. A sprawę zaczyna badać prokuratura i CBA. Opozycja zaś mówi o "aferze Rywina" bis i żąda komisji śledczej.
czytaj dalej »
Zbigniew Boniek prezesem PZPN - taką decyzję podjęli w piątek 16 października w Warszawie delegaci na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze. Jednym z jego zastępców został Roman Kosecki, który także ubiegał się o stanowisko szefa piłkarskiej centrali.
czytaj dalej »
Przełom ws. chłopca z Cieszyna
Historia chłopca o nieustalonej tożsamości, którego ciało dwa lata temu znaleziono w stawie pod Cieszynem, poruszyła całą Polskę. Kiedy wydawało się, że sprawa pozostanie niewyjaśniona, nastąpił przełom: policja zatrzymała domniemanych rodziców dziecka. Oboje usłyszeli zarzuty. Matka - zabójstwa dziecka.
czytaj dalej »
Anders Breivik skazany
Anders Behring Breivik został 24 sierpnia 2012 r. skazany na co najmniej 21 lat więzienia za zabicie w sumie 77 osób - w atakach w Oslo i na wyspie Utoya. Norweg zapowiedział, że nie odwoła się od wyroku, ponieważ nie uznaje kompetencji sądu, a w ostatnich słowach w procesie przeprosił "nacjonalistycznych bojowników", że nie zabił więcej osób.
czytaj dalej »