śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Raporty

O co najmniej kilkuset osobach, w tym reporterach, zatrzymanych 25 marca 2017 roku podczas protestu w Mińsku informują przedstawiciele niezależnych białoruskich mediów. Na ulicach miasta widziano też wielką liczbę milicjantów.
czytaj dalej »
Protesty na Białorusi
Deklaracja Rzymska podpisana
Będziemy działać wspólnie, w zależności od potrzeb w różnym tempie i z różnym nasileniem, podążając jednocześnie w tym samym kierunku - głosi Deklaracja Rzymska, przyjęta 25 marca 2017 roku przez przywódców 27 państw i instytucji UE. Unia jest niepodzielona i niepodzielna - podkreślono w dokumencie.
czytaj dalej »
Antyrządowe protesty w Rosji
Ponad tysiąc osób zatrzymała 26 marca 2017 roku policja w Moskwie na demonstracji przeciw korupcji zwołanej przez opozycjonistę Aleksieja Nawalnego - podało radio Echo Moskwy. Na komisariatach spędziło noc 120 osób, w tym Nawalny i jego współpracownicy.
czytaj dalej »
Zamach w Londynie
Zamachowiec z Londynu najpierw próbował potrącić jak największą liczbę ofiar na Moście Westminsterskim, a potem ruszył z dużymi nożami w kierunku brytyjskiego parlamentu. W ataku zginęły cztery osoby, w tym jego sprawca. Później w szpitalu zmarła kolejna ranna osoba. Władze w Londynie określiły atak mianem "incydentu terrorystycznego". Co do tej pory wiemy o ataku w stolicy Wielkiej Brytanii?
czytaj dalej »
PiS vs Tusk
Przywódcy państw Unii Europejskiej ponownie wybrali w czwartek Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. Decyzja zapadła w głosowaniu na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli. Według unijnych źródeł przeciwko Tuskowi wypowiedział się tylko polski rząd.
czytaj dalej »
Turcja vs. UE. Dyplomatyczne starcie
Relacje Holandii i Turcji są w "najpoważniejszym kryzysie od lat" - tak twierdzi premier tego pierwszego kraju Mark Rutte. Ankara grozi sankcjami, zamyka zlokalizowane na swoim terytorium placówki dyplomatyczne Królestwa Niderlandów i chce uczyć Europejczyków dyplomacji. Haga odpowiada, że nie będzie tolerować wieców politycznych innych państw na swoim terytorium. Sytuację komplikuje holenderska kampania wyborcza, w której istotną rolę odgrywają antyimigracyjne nastroje.
czytaj dalej »
25. Finał WOŚP w TVN24
Już 15 stycznia 2017 r. w całej Polsce oraz kilkudziesięciu miejscach na świecie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem fundacja będzie zbierać pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci oraz seniorów. Partnerem i gospodarzem 25. Finału WOŚP jest Grupa TVN. Już teraz - w naszym portalu i na antenie TVN24 - śledzimy przygotowania do wielkiego finału. #WOSPwTVN24
czytaj dalej »
Wybory w Holandii
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych z 15 marca 2017 roku potwierdziły zwycięstwo Partii Ludowej na rzecz Wolności i Demokracji (VVD) premiera Marka Rutte, która zdobyła 33 miejsca w 150-osobowej izbie niższej zwanej Izbą Drugą.
czytaj dalej »
Park Geun Hie usunięta z urzędu
10 marca 2017 roku Trybunał Konstytucyjny Korei Południowej podjął decyzję o utrzymaniu w mocy decyzji o impeachmencie prezydent Park Geun Hie zamieszanej w wielki skandal korupcyjny.
czytaj dalej »
Wypadek premier Beaty Szydło
10 lutego o godzinie 18:30 w Oświęcimiu doszło do wypadku samochodowego, na skutek którego ucierpiała premier Beata Szydło. Rządowy pojazd, którym przemieszczała się premier, zderzył się z seicento kierowanym przez 21-letniego Sebastiana K., po czym uderzył w drzewo.
czytaj dalej »
Brat Kim Dzong Una nie żyje
46-letni Kim Dzong Nam został 14 lutego 2017 roku rano zaatakowany i otruty na lotnisku w Kuala Lumpur, skąd chciał odlecieć do Makau. Zmarł w drodze do szpitala.
czytaj dalej »
Dymisja kluczowego doradcy Trumpa
Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Michael Flynn 14 lutego 2017 roku złożył rezygnację w związku ze swoimi kontaktami z przedstawicielami Rosji.
czytaj dalej »
Polityka imigracyjna Trumpa
Wydany pod koniec stycznia dekret Donalda Trumpa zawieszający imigrację z krajów muzułmańskich wywołał protesty i doprowadził do sądowych batalii. Na początku marca prezydent Stanów Zjednoczonych ogłosił nowe rozporządzenie, które według przychylnych Trumpowi komentatorów ma pozwolić na uniknięcie wielu kontrowersji i procesów sądowych. Obrońcy praw człowieka alarmują jednak, że zawiera ono takie same wady, jak poprzednie. Czym się od siebie różnią?
czytaj dalej »
Donald Trump prezydentem
20 stycznia 2017 roku Donald Trump został zaprzysiężony na Kapitolu jako 45. prezydent USA. Złożył przysięgę na Biblię prezydenta Abrahama Lincolna, a także na Biblię, którą dostał od swej matki w 1955 roku. Z urzędem pożegnał się Barack Obama.
czytaj dalej »
Nowy szef europarlamentu
17 stycznia 2017 roku w finałowej, czwartej rundzie wyborów na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego zwyciężył chadek Antonio Tajani, który pokonał innego Włocha - socjalistę Gianniego Pittellę. Wybory szefa PE mogą, ale nie muszą, skomplikować brukselską układankę - Tajani na czele europarlamentu może oznaczać, że utrudnione może być pozostanie na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, również chadeka. Tajani zastąpi na stanowisku niemieckiego socjalistę Martina Schulza, który kierował pracami PE przez ostatnie pięć lat.
czytaj dalej »
Zamach w klubie w Stambule
W nocy z 31 grudnia 2016 roku na 1 stycznia 2017 roku w Stambule doszło do zamachu, w którym zginęło 39 osób, a 65 zostało rannych. Napastnik z długą bronią, w czapce św. Mikołaja, wszedł do jednego z popularnych klubów nocnych i otworzył ogień. Nadal nie wiadomo, ani kto dokonał zamachu, ani z czyjej inspiracji. Trwa pościg za zabójcą.
czytaj dalej »