"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" obsypane nagrodami BAFTA. "Twój Vincent" niedoceniony

[object Object]
"Trzy bilboardy za Ebbing, Missouri" obsypane nagrodami BAFTAImperial-Cinepix
wideo 2/5

"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" to wielki wygrany tegorocznych brytyjskich Oscarów - nagród BAFTA wręczonych w Londynie. Zwyciężył aż w pięciu kategoriach i został uznany za najlepszy film. Występującą w nim Frances McDormand wybrano najlepszą aktorką pierwszoplanową. Najlepszym filmem animowanym okazała się amerykańska produkcja "Coco", która tym samym pokonała "Twojego Vincenta". BAFTA to ostatni i najpewniejszy prognostyk przed Oscarami.

To był wielki wieczór brytyjsko-amerykańskiej produkcji "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" Martina McDonagha (reżysera i zarazem scenarzysty,) której triumf nie był dla nikogo zaskoczeniem. Oprócz najważniejszych nagród - dla filmu 2017 roku oraz dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej - Frances McDormand, obraz uhonorowano w niedzielę także statuetką BAFTA dla Sama Rockwella - aktora drugiego planu, za najlepszy scenariusz oryginalny oraz dla najlepszego filmu brytyjskiego.

"Coco" bez konkurencji

Mimo nagrody dla najlepszego reżysera - Guillermo del Toro - oraz za scenografię i muzykę największym przegranym tej gali okazał się "Kształt wody". Film nominowano bowiem aż w 12 kategoriach, a przypadły mu tylko trzy, i to - poza reżyserią - w mniej istotnych. Powtórzyła się również sytuacja z tegorocznych Złotych Globów. Nawet w kategorii Najlepsze zdjęcia, w której był "pewniakiem", pokonał go inny tytuł - "Blade Runner 2049".

Niestety, przegranym okazała się także polsko-brytyjska animacja "Twój Vincent" Doroty Kobieli i i Hugha Welchmana. I tutaj również - jak miało to miejsce w przypadku Złotych Globów - bajka ze studia Pixara "Coco" okazała się bezkonkurencyjna.

Martin McDonagh - reżyser i scenarzysta "Trzech bilboardówPAP/EPA

Od westernu do czarnej komedii

"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" są obecne na polskich ekranach już od ponad dwóch tygodni i podobnie jak na całym świecie przychylnym recenzjom krytyków towarzyszy gorące przyjęcie przez kinomanów. Film jest również faworytem do Oscarów według amerykańskich bukmacherów i krytyków.

Na początku wydaje się, że "Trzy billboardy..." to dramat obyczajowy z elementami westernu. Później, że gorzka komedia, aż wreszcie film zmienia się w kryminał. Ten istny rollercoaster w zakresie formy zachwyca oryginalnością i świeżością, a nieustanne zwroty akcji i nieprzewidywalność sekwencji wydarzeń sprawiają, że widz nie nudzi się ani przez moment.

Główną bohaterką jest samotna matka (rewelacyjna Frances McDormand i zarazem bezkonkurencyjna faworytka do Oscara za rolę pierwszoplanową), której córka została zgwałcona i zamordowana przez nieznanych sprawców. Gdy w ciągu kolejnych miesięcy nie udaje się znaleźć sprawcy zbrodni, załamana wynajmuje trzy tytułowe billboardy za miastem, których treść układa się w zarzut pod adresem tamtejszych stróżów prawa. Billboardy mają wzbudzić w nich poczucie winy i zmusić do działania. Efekt, jaki wywołają, nie do końca pokryje się z zamiarami bohaterki, ale wszyscy których dotyczy, przejdą wielką przemianę. Włącznie z samą matką.

Właśnie ta przemiana bohaterów stanowi obok nieprzewidywalności zdarzeń o sile filmu. Jego kolejnym atutem są wielkie, zapadające w pamięć aktorskie kreacje. Niby widzieliśmy już Frances McDormand w podobnej roli (mowa o oscarowym "Fargo"), ale aktorka tworzy znowu tak fantastyczną kreację, że jej postać nie sposób zestawić z jakąkolwiek znaną nam wcześniej.

W filmie jednak wielkich ról i niesamowitych postaci jest więcej. Co ważne - żadna nie jest czarno-biała. Miejscowy szeryf (Woody Harrelson) sprawia wrażenie drętwego służbisty, a okazuje się być wrażliwym, kochającym mężem i ojcem. Jego podwładny (rewelacyjny Sam Rockwell) na pierwszy rzut jest z lekka ograniczonym pijakiem, a do tego - rasistą i homofobem. Gdy już wepchniemy go do szuflady z naklejką "czarny charakter", reżyser sprawia nam niespodziankę - okazuje się, że ten bohater też nosi w sobie pokłady szlachetności i empatii.

Frances McDormand i Sam Rockwell w "Trzech bilboardachImperial - Cinepix

Właśnie empatia przepełniająca obraz McDonagha sprawia, że różni się on tak mocno od filmów poruszających temat zbrodni i kary. Ale mają rację także ci, którzy porównują ten film do dzieł Quentina Tarantino - to obraz równie błyskotliwy, pełen mocnych, zabawnych puent, jak dzieła twórcy "Pulp Fiction". Humor sprawia, że mimo tragizmu zdarzeń reżyser ustrzega się jednak melodramatyzmu. To empatia odróżnia też dzieło McDonagha od filmów Tarantino, bo obrazy tego ostatniego są jej kompletnie pozbawione. W "Billboardach..." tymczasem w finale triumfuje dobro, a mieszkańcy tytułowego miasteczka Ebbing potrafią wznieść się ponad uprzedzenia i wzajemnie wspierać.

"Billboardy..." zyskały miano współczesnego westernu "o ostatniej sprawiedliwej" mierzącej się z nieprawością i złem. Ale są także nietypową czarną komedią, a po trosze również i moralitetem. Wszystkie te zdawałoby się wykluczające się gatunki reżyser i scenarzysta w jednej osobie umiejętnie łączy w spójną całość.

To idealny film na dzisiejsze czasy w świecie zdominowanym przez dramatyczne podziały.

Gary Oldman na rozdaniu nagród BAFTA - odebrał ją za rolę Churchilla w "Czasie mroku"PAP/EPA

Gala pewniaków

Tegoroczne nagrody BAFTA - podobnie jak Oscary - miały "pewniaków", którzy nie zawiedli.

"Nie ma takiej siły, która mogłaby odebrać statuetkę BAFTA Gary'emu Oldmanowi w tym roku" - pisał przed kilkoma dniami "The Guardian" i dla wszystkich było oczywiste, że wielki brytyjski aktor za genialną kreację Winstona Churchilla w "Czasie mroku" Joego Wrighta, odbierze w Londynie nagrodę. Bo Oldman nie gra najważniejszego z brytyjskich premierów w całej historii - on nim po prostu jest. To rola z gatunku tych, jaką stworzyła Meryl Streep w "Żelaznej damie", a Robert Więckiewicz w "Wałęsie. Człowieku z nadziei". Znamienne też, że bohaterami wszystkich trzech filmów są właśnie wielcy politycy.

"Czas mroku" reż. Joe Wright
"Czas mroku" reż. Joe WrightUnited International Pictures Polska

"Czas mroku" traktuje o okresie, gdy Churchill zostaje premierem Wielkiej Brytanii - w 1940 roku. Jego głównym zadaniem jest zjednoczenie narodu w obliczu groźby inwazji nazistowskich Niemiec. I wypełnia to zadanie bezbłędnie. Ale sam film jest teatrem jednego aktora. Oldman, który wielokrotnie już zasłużył na Oscara, jest aktorem wybitnym i dźwiga cały film. Tworzy kreację, która zapewne zapisze się na zawsze w historii kina znad Tamizy. Mimiką twarzy, drobnymi gestami i sposobem mówienia upodabnia się niesamowicie do Churchilla, jakiego znamy z historycznych kronik. A jednocześnie w przekonujący sposób oddaje jego charyzmę i wielkość.

Brytyjscy historycy zarzucają jednak obrazowi zupełne "zmiecenie" pozostałych ważnych postaci ze sceny politycznej oraz zbytnie uproszczenia. Krytycy z kolei - jak najbardziej słusznie - wytykają scenarzystom zbytnią pomnikowość, nie będącego przecież człowiekiem bez skazy polityka. Oldman uczłowiecza tę postać na tyle, że nie razi nas to w filmie, ale obraz do wybitnych nie należy. O jego sile decyduje wyłącznie gra Oldmana, który z pewnością niebawem odbierze również Oscara za rolę.

Allison Janney za rolę w filmie "Ja, Tonya" została wybrana najlepszą aktorką II planu PAP/EPA

Nie było też mowy o zaskoczeniu w przypadku aktorskich nagród dla pań. I nie chodzi tylko o Francis McDormand, bowiem "pewniakiem" była też odtwórczyni roli patologicznej matki, Allison Janney, w filmie "Jestem najlepsza. Ja,Tonya", która zasłużenie, zgodnie z przewidywaniami została wybrana najlepszą aktorką drugiego planu. Ona także bez wątpienia odbierze Oscara za swoją kreację, bowiem nie ma wśród pozostałych nominowanych w tej kategorii roli na miarę tej, jaką stworzyła Janney.

W opartym na prawdziwych zdarzeniach świetnym filmie Craiga Gillespie'a, opowiadającym historię kariery, a potem upadku łyżwiarki figurowej Tonyi Harding i jej chorych relacji z matką, obsadzona wbrew swemu emploi aktorka pokazała zupełnie nową twarz i nieznane dotąd szerokiej widowni umiejętności. Stworzyła postać kobiety-potwora, której polubić się nie da, ale której determinację się podziwia.

"Jestem najlepsza. Ja, Tonya" reż. Craig Gillespie
"Jestem najlepsza. Ja, Tonya" reż. Craig GillespieMonolith Films

Nagrody BAFTA - czyli British Academy of Film and Television Arts to obok Oscarów i Złotych Globów najbardziej prestiżowe wyróżnienie w świecie filmu. Uważane są za niezwykle miarodajny i ostatni już prognostyk przed oscarową galą, a ich laureaci w wielu najważniejszych kategoriach bardzo często zdobywają potem Oscary. Co prawda nie dotyczy to ostatnio tej głównej - Najlepszy film - w której zdobywcy statuetki BAFTA nie pokrywają się z listą laureatów zza Oceanu. W 2017 roku na przykład BAFTA za najlepszy film trafiła do musicalu "La la land", zaś Oscarem nagrodzono "Moonlight". Z kolei przez dwoma laty Brytyjczycy nagrodzili "Zjawę", a złota statuetka powędrowała do filmu "Spotlight".

Tegoroczna 71. już gala nagród BAFTA odbyła się w Royal Albert Hall w Londynie, a gospodynią wieczoru była Joanna Lumley - aktywistka i brytyjska aktorka znana między innymi z "Wilka z Wall Street", laureatka dwóch statuetek BAFTA z poprzednich lat.

LISTA NAGRODZONYCH

NAJLEPSZY FILM

"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

FILM BRYTYJSKI

"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

DEBIUT BRYTYJSKIEGO PRODUCENTA, SCENARZYSTY, REŻYSERA

"Nie jestem czarownicą"

FILM ZAGRANICZNY

"Służąca"

DOKUMENT

"Nie jestem twoim murzynem"

ANIMACJA

"Coco"

REŻYSERIA

Guillermo del Toro - "Kształt wody"

SCENARIUSZ ORYGINALNY

"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

SCENARIUSZ ADAPTOWANY

"Tamte dni, tamte noce"

AKTORKA

Frances McDormand - "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

AKTOR

Gary Oldman - "Czas mroku"

AKTORKA DRUGOPLANOWA

Allison Janney - "Jestem najlepsza. Ja, Tonya"

AKTOR DRUGOPLANOWY

Sam Rockwell - "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

MUZYKA

"Kształt wody"

ZDJĘCIA

"Blade Runner 2049"

MONTAŻ

"Baby Driver"

SCENOGRAFIA

"Kształt wody"

KOSTIUMY

"Nić widmo"

CHARAKTERYZACJA

"Czas mroku"

DŹWIĘK

"Dunkierka"

EFEKTY SPECJALNE

"Blade Runner 2049"

BRYTYJSKI ANIMOWANY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY

"Poles Apart"

BRYTYJSKI FILM KRÓTKOMETRAŻOWY

"Cowboy Dave"

WSCHODZĄCA GWIAZDA KINA

Daniel Kaluuya - "Uciekaj!"

Autor: Justyna Kobus / Źródło: "The Independent",bafta.org., tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA

Pozostałe wiadomości

W lutym w pożarze apartamentowca w Walencji zginęło dziesięć osób, spłonęło ponad 130 mieszkań. Hiszpańska policja ustaliła, że przyczyną pożaru była awaria lodówki, a dokładniej wyciek łatwopalnej substancji chłodniczej z tylnej części urządzenia.

Tragiczny pożar w Walencji. Przyczyną była awaria lodówki

Tragiczny pożar w Walencji. Przyczyną była awaria lodówki

Źródło:
PAP

Premier Donald Tusk w jednym wpisie w mediach społecznościowych skomentował trzy sobotnie wydarzenia. Nawiązał między innymi do ministra Marcina Kierwińskiego i jego wystąpienia w czasie obchodów Dnia Strażaka.

"Magiczny wieczór". Donald Tusk nawiązał do Marcina Kierwińskiego

"Magiczny wieczór". Donald Tusk nawiązał do Marcina Kierwińskiego

Źródło:
tvn24.pl

Zamknijmy to, bo to jest trochę żenujące, żeby w Dzień Strażaka, czyli bohaterów, którzy ratują nasze życie, skupiać się na incydencie rozdmuchanym przez prawicowy Twitter - mówił wicemarszałek Piotr Zgorzelski o dyskusji na temat trzeźwości szefa MSWiA Marcina Kierwińskiego podczas przemówienia na placu Piłsudskiego. - To naprawdę źle wyglądało. Ja bym po prostu pojechał do domu i nie komentował tego więcej - powiedział Waldemar Buda z PiS.

Marcin Kierwiński tłumaczy "nienajlepszy efekt" przemówienia. Komentarze polityków

Marcin Kierwiński tłumaczy "nienajlepszy efekt" przemówienia. Komentarze polityków

Źródło:
TVN24

16-letni chłopiec utonął w jeziorze Skoki w powiecie włocławskim (Kujawsko-Pomorskie). Mimo podjętej reanimacji, chłopca nie udało się uratować.

Włocławek. 16-latek utonął w jeziorze Skoki

Włocławek. 16-latek utonął w jeziorze Skoki

Źródło:
tvn24.pl

Wpadli do banku w Gdańsku z pistoletem na wodę i zagrozili, że to jest napad. Po chwili jednak dodali, że to żart, ale zrobiło się poważnie, kiedy do akcji wkroczyli prawdziwi policjanci. Konsekwencje też będą poważne, bo w grę wchodzi grzywna albo nawet areszt. Jak informują służby, takie "żarty" zdarzają się coraz częściej.

Weszli do banku i grozili pistoletem na wodę. "Żart" może grozić poważnymi konsekwencjami

Weszli do banku i grozili pistoletem na wodę. "Żart" może grozić poważnymi konsekwencjami

Źródło:
Fakty TVN

W ostatni dzień długiego majowego weekendu we wschodniej połowie kraju nadal będzie słonecznie, a temperatura wzrośnie nawet do 27 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze Polski należy spodziewać się deszczu i burz.

Pogoda na jutro - niedziela 05.05. Polska podzielona na pół

Pogoda na jutro - niedziela 05.05. Polska podzielona na pół

Źródło:
tvnmeteo.pl

Sama wiem, że w jednej chwili nasze życie może się zmienić, a takie inicjatywy dają nam nadzieję na lepsze jutro i na to, że jeszcze staniemy na własnych nogach na linii startu - mówiła o biegu Wings for Life Anna Płoszyńska, która dwa lata temu była najszybsza na wózku wśród kobiet. Ten bieg, który ma dać finansowe skrzydła badaniom nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego startuje już jutro. - Myślę, że to jest wspaniała rzecz - mówił doktor Wojciech Słowiński.

Bieg Wings for Life w niedzielę. "Takie inicjatywy dają nam nadzieję"

Bieg Wings for Life w niedzielę. "Takie inicjatywy dają nam nadzieję"

Źródło:
TVN24

W Nowym Dworze Gdańskim ktoś z jadącego samochodu wyrzucił ciężarną suczkę. Na szczęście stało się to na oczach rodziny wracającej z majówki, która od razu ruszyła na pomocą. Suczka trafiła do schroniska w Elblągu, a jej właściciela, który takiego bestialstwa się dopuścił, szuka policja.

"Zwolnił samochód, otworzył drzwi i został wyrzucony mały pies". Natychmiast ruszyli z pomocą

"Zwolnił samochód, otworzył drzwi i został wyrzucony mały pies". Natychmiast ruszyli z pomocą

Źródło:
Fakty TVN

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski trafił do bazy osób poszukiwanych rosyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych - podały rosyjskie agencje RIA Nowosti i TASS. Poinformowały, że "wszczęto przeciwko niemu sprawę karną". Ukraiński resort dyplomacji mówi o "desperacji rosyjskiej machiny państwowej i propagandy".

Prokremlowskie agencje: Zełenski poszukiwany listem gończym. MSZ w Kijowie komentuje

Prokremlowskie agencje: Zełenski poszukiwany listem gończym. MSZ w Kijowie komentuje

Źródło:
TASS, RIA Nowosti, Reuters, NV, Ukraińska Prawda

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński przemawiał w czasie obchodów Dnia Strażaka na placu Piłsudskiego w Warszawie. To, jak brzmiał, wzbudziło pytania o jego stan. Minister w rozmowie z reporterką TVN24 tłumaczył, że winny był "straszny pogłos". Szef MSWiA poinformował później, że poddał się badaniu alkomatem, a jego wynik opublikował na X.

Nietypowe zachowanie w czasie przemówienia. Kierwiński pokazał badanie alkomatem

Nietypowe zachowanie w czasie przemówienia. Kierwiński pokazał badanie alkomatem

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Trzy przyczepy kempingowe spłonęły w Jastarni (Pomorze). Osoby przebywające na polu kempingowym poprzesuwały pozostałe przyczepy, dzięki czemu nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia.

Pożar na polu kempingowym w Jastarni. Spłonęły trzy przyczepy

Pożar na polu kempingowym w Jastarni. Spłonęły trzy przyczepy

Źródło:
PAP

Średnia dzienna liczba rosyjskich strat w ludziach w Ukrainie to 899 żołnierzy - szacuje brytyjski resort obrony. Liczba uwzględnia zabitych i rannych. W niedzielnym raporcie sztabu generalnego ukraińskich sił zbrojnych podano, że w ciągu ostatniej doby zostało "wyeliminowanych" 1260 rosyjskich wojskowych.

Straty armii rosyjskiej na froncie. Brytyjczycy podali liczbę

Straty armii rosyjskiej na froncie. Brytyjczycy podali liczbę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Ulewy spowodowały powodzie i osunięcia ziemi na indonezyjskiej wyspie Sulawesi (Celebes). Jest kilkanaście ofiar śmiertelnych. Uszkodzeniu uległo ponad 1800 domów.

Co najmniej 15 osób nie żyje, wiele musiało opuścić domy

Co najmniej 15 osób nie żyje, wiele musiało opuścić domy

Źródło:
PAP, Reuters

Czuję, że to finał długiej podróży w edukacji - powiedział stuletni weteran Jack Milton, który po blisko 60 latach od ukończenia studiów odebrał dyplom na Uniwersytecie Marylandu w Stanach Zjednoczonych. Milton nie mógł uczestniczyć w uroczystości rozdania dyplomów po skończonej edukacji w 1966 roku, bo został powołany na wojnę w Wietnamie.

Stuletni weteran odebrał dyplom po prawie 60 latach od ukończenia studiów

Stuletni weteran odebrał dyplom po prawie 60 latach od ukończenia studiów

Źródło:
Fox News

Rozpoczynająca się kampania wyborcza do europarlamentu jest już kolejną, w której partie mówią o wyjątkowej stawce i wyborze, który przesądzi o pozycji Polski. Jednak pojawiają się pytania, na jaką strategię wyborczą postawią politycy.

Partie polityczne rozpoczynają bitwę o europarlament. Na jaką strategię wyborczą postawią?

Partie polityczne rozpoczynają bitwę o europarlament. Na jaką strategię wyborczą postawią?

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Cztery osoby, w tym dwóch ratowników Bieszczadzkiej Grupy GOPR odniosło obrażenia w wypadku, do którego doszło w Dołżycy (Podkarpacie). Ratownicy jechali na pomoc turyście, zderzyli się z dwoma innymi samochodami. Ktoś bez wiedzy i zgody GOPR uruchomił zbiórkę pieniędzy na nowe auto dla ratowników. W sobotę po godzinie 11 została wycofana.

Ratownicy GOPR jechali pomóc, mieli wypadek. Ktoś bez ich wiedzy założył zbiórkę na nowe auto

Ratownicy GOPR jechali pomóc, mieli wypadek. Ktoś bez ich wiedzy założył zbiórkę na nowe auto

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Zendaya rolą w dramacie "Challengers" przypieczętowała swoją pozycję w Fabryce Snów. Wcieliła się w bezkompromisową tenisistkę i udowodniła, że może sprostać każdemu aktorskiemu wzywaniu. A od jakich filmów zaczynała?  Film, za którego dystrybucję w Europie odpowiada Warner Bros. Pictures, od piątku można oglądać w kinach w Polsce.

Zendaya zachwyca w nowym filmie. "Starałam się zmierzyć z postacią, która jest wielowymiarowa"

Zendaya zachwyca w nowym filmie. "Starałam się zmierzyć z postacią, która jest wielowymiarowa"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
"Ja jej nie widzę. Ja ją tworzę. Nadzieja jest czymś, co tworzymy"

"Ja jej nie widzę. Ja ją tworzę. Nadzieja jest czymś, co tworzymy"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Niezwykle wyglądające chmury, nazywane mammatusami, pojawiły się w sobotę na dolnośląskim niebie. Udało się je uchwycić na zdjęciach Reporterce 24.

Mammatusy pojawiły się nad Dolnym Śląskiem

Mammatusy pojawiły się nad Dolnym Śląskiem

Źródło:
Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Komentarze internautów wzbudza post informujący, jakoby lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz miał zaproponować, że pustostany "w małych miejscowościach po odpowiednim przysposobieniu mogłyby pełnić rolę ośrodków dla uchodźców", a ci byliby "wykorzystani do prac w rolnictwie". To fałszywka.

Kosiniak-Kamysz chce uchodźców "z dala od aglomeracji"? Minister tego nie napisał

Kosiniak-Kamysz chce uchodźców "z dala od aglomeracji"? Minister tego nie napisał

Źródło:
Konkret24

W poszukiwaniu lepszej pogody Polacy rzucili się na nieruchomości w Hiszpanii. Dla części to też pomysł na zarobek. Eksperci przestrzegają jednak przed pułapkami, które czyhają na kupujących. Samego słońca też można mieć dość. - Przy 50 stopniach po prostu nie da się pracować, wiele biur jest zamkniętych. Polacy mają o to pretensje - mówi była pracownica biura nieruchomości. Niemile zaskoczyć potrafi też zima.

Domy za cenę kawalerki i raj na ziemi. Polacy "tak zafiksowani, że przestają widzieć wady"

Domy za cenę kawalerki i raj na ziemi. Polacy "tak zafiksowani, że przestają widzieć wady"

Źródło:
tvn24.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o filmie, który ma "zakończyć epokę anonimowości" w dziełach, gdzie występują dublerzy. "Kaskader", w którym zagrały takie gwiazdy, jak Ryan Gosling czy Emily Blunt, wszedł właśnie do kin. Pod koniec tego roku w polskich kinach pojawi się z kolei dzieło, na które czekali miłośnicy Króla Lwa. W programie nie zabrakło też nowinek ze świata gwiazd.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24