tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Nagrody im. Pawłowskiego i Kmiecika przyznane

Nagrody im. Pawłowskiego i Kmiecika przyznane
Nagrody roku w konkursie imienia Marcina Pawłowskiego i Dariusza Kmiecika

Zdobywcą Nagrody im. Marcina Pawłowskiego za najlepszy materiał newsowy roku jest Wojciech Bojanowski, a Nagrody im. Dariusza Kmiecika za najlepszy reportaż roku Daria Górka. Konkurs to inicjatywa przyjaciół i współpracowników, którzy chcieli w ten sposób uczcić pamięć obu dziennikarzy.

- Wszystko zaczęło się rok temu, w czasie tradycyjnego spotkania "Faktów", na którym dziennikarze wspominali Marcina Pawłowskiego i Darka Kmiecika, swoich kolegów i przyjaciół, którzy odeszli od nas tak bardzo przedwcześnie. Wszyscy obecni uznali wówczas, że stworzenie stałej, dorocznej nagrody imienia Marcina i Darka będzie gwarancją pięknego uczczenia ich pamięci i utrwalenia na zawsze ich imienia w historii stacji - mówi Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24 i przewodniczący jury.

Od stycznia tego roku specjalna kapituła co miesiąc przyznawała dziennikarzom nagrody w dwóch kategoriach - news i reportaż. Kandydaci byli zgłaszani spośród dziennikarzy "Faktów" TVN, TVN24 i tvn24.pl przez swoich kolegów po fachu.

W piątek kapituła konkursu przyznała roczne nagrody im. Marcina Pawłowskiego (najlepszy newsowy materiał roku) i Dariusza Kmiecika (najlepszy reportaż roku). Wybrała je spośród zwycięzców z każdego miesiąca.

W kategorii najlepszy newsowy materiał roku zwyciężył Wojciech Bojanowski ("Zdesperowani imigranci w Calais i zagrożeni polscy kierowcy"):

Nagroda w kategorii najlepszy reportaż roku przypadła Darii Górce ("To była świadoma decyzja prof. Chazana, że nasze dziecko będzie umierało w cierpieniach"):

Oglądaj
Czekając na śmierć
Wideo: TVN 24 Czekając na śmierć

Zwycięzcy otrzymali po 20 tys. złotych nagrody.

Patroni

Marcin Pawłowski dziennikarstwem zajmował się już od czasów szkolnych. Był głównie reporterem politycznym. Prowadził najważniejszy program informacyjny TVN - "Fakty". Był też gospodarzem magazynu "24 godziny" w TVN24. Ostatni raz na wizji pojawił się 10 września 2004 roku, zmarł 20 listopada 2004 roku po walce z nowotworem złośliwym.

Pośmiertnie został odznaczony nagrodą Dziennikarz Roku w konkursie Grand Press, którą przyznaje polskie środowisko dziennikarskie.

Dariusz Kmiecik dołączył do redakcji "Faktów" TVN w 2006 roku. Odpowiadał m.in. za relacje ze Śląska, gdzie mieszkał. Został nagrodzony na 11. Krakowskim Festiwalu Filmów Górskich w 2013 roku za swój reportaż o Arturze Hajzerze. Nagrodzono go również za ten sam reportaż w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim im. Krystyny Bochenek w 2014 roku.

Wraz z żoną Brygidą Frosztęgą-Kmiecik i dwuletnim synem zginęli 23 października 2014 roku w wyniku wybuchu gazu w katowickiej kamienicy. Na wniosek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji prezydent Polski Bronisław Komorowski odznaczył go pośmiertnie Złotym Krzyżem Zasługi.

Oglądaj
Druga rocznica śmierci rodziny Kmiecików
Wideo: tvn24 Druga rocznica śmierci rodziny Kmiecików

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone

Pozostałe informacje

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

Zmienili datę, unikną niezręczności. Sekretarz stanu USA przyjedzie na naradę NATO

Zmienili datę, unikną niezręczności. Sekretarz stanu USA przyjedzie na naradę NATO

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson będzie 31 marca w kwaterze głównej NATO w Brukseli - poinformował w piątek rzecznik Departamentu Stanu. W tym tygodniu wybuchła polemika wokół zapowiedzianej nieobecności Tillersona na radzie ministerialnej NATO, przewidzianej początkowo na pierwszy tydzień kwietnia. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Donald Trump za kierownicą osiemnastokołowca na spotkaniu z kierowcami ciężarówek. (PAP/EPA/JIM LO SCALZO) czytaj dalej »