tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Piękna dziewczyna, śmiałe ujęcia. Nie widać choroby, która wciąż jest tabu

Piękna dziewczyna, śmiałe ujęcia. Nie widać choroby, która wciąż jest tabu
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Przełomowa sesja

Sesja zdjęciowa, a w niej młoda, piękna kobieta. Na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale dziewczyna jest chora, a sesja to misja. Ma przełamać tabu i pokazać, że stomia nie wyklucza z normalnego życia. Materiał programu "Polska i świat".

Gdy dostała propozycję, długo się nie wahała. Paulina Kaszuba wystąpiła w sesji zdjęciowej pełnej śmiałych ujęć, nawiązujących m.in. do scen z filmu "American beauty". Paulina leży przykryta płatkami róż. Patrząc na zdjęcia, początkowo nie zwraca uwagi worek stomijny, wymalowany w kwiaty.

- Paulina miała mniejszy problem z własną nagością niż z nagością worka. Powiedziała: ok, ja się rozbiorę, ale ja nie chcę mieć nagiego worka, ja chcę, żeby tam było coś namalowane - mówi Aleksandra Adrian, prowadząca kampanię "Stomalife. Odkryj stomię".

Teraz Paulina chce projektować różne wzory na worki stomijne. - To wygląda troszeczkę jak tatuaż, dekoracja, jakaś ozdoba, część stroju. Bo właśnie nie podoba mi się, że to jest taki wygląd medyczny - tłumaczy.

"Stomalife. Odkryj stomię"

Ambasadorka kampanii "Stomalife. Odkryj stomię" ma 30 lat. Z zawodu jest architektem wnętrz. W dzieciństwie wykryto u niej chorobę Leśniowskiego-Crohna. Trzeba było usunąć jej jelito grube.

- Stomia to sytuacja, w której z różnych względów zdrowotnych musimy wyprowadzić przewód pokarmowy na zewnątrz poza jego naturalnym miejscem, czyli poza odbytem, lokalizując ujście jelita na brzuchu - wyjaśnia prof. Tomasz Banasiewicz z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Paulina przekonuje, że da się z tym żyć. - To jest zażegnanie normalnego procesu funkcjonowania człowieka, tak jak fizjologicznie został stworzony. I jest to jakieś przejście, i każdy powinien stopniowo je pokonywać - mówi.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje

Orban po spotkaniu z Macronem: przyjaźń rozpoczęła się po męsku

- Nie mamy najmniejszego zamiaru zmieniać swojej tożsamości - stwierdził w piątek po unijnym szczycie w Brukseli premier Węgier Viktor Orban, po raz kolejny odmawiając przyjmowania uchodźców w ramach relokacji. Zapowiedział, że nic nie zmieni tej decyzji Budapesztu. zobacz więcej »

INFORMACJE BIZNESOWE »

Ostrzeżenie o podejrzanych firmach na telefon. Nowa aplikacja KNF

Ostrzeżenie o podejrzanych firmach na telefon. Nowa aplikacja KNF

Informacja o tym, że Amber Gold trafiło na "czarna listę" Komisji Nadzoru Finansowego nie przebiła się do świadomości społecznej. Teraz KNF zmienia swoją stronę internetową, między innymi po to, by lista ostrzeżeń publicznych była lepiej widoczna. Oprócz tego łatwy dostęp do listy ma zapewniać KNF Alert, aplikacja na urządzenia mobilne. czytaj dalej »

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

Palenie flag i "Śmierć Izraelowi". 
Tak Iran obchodzi Dzień Jerozolimy

Palenie flag i "Śmierć Izraelowi".
Tak Iran obchodzi Dzień Jerozolimy

Miliony Irańczyków wyszły w piątek na ulice Teheranu i setek innych miast, by zademonstrować solidarność z Palestyńczykami, potępić Izrael i USA. Doroczne święto o nazwie Światowy Dzień Jerozolimy (Yom Al-Kuds) obchodzone jest w Iranie od 1979 roku. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »