tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Prawnik Trumpa broni jego syna w sprawie spotkania z Rosjanami

zobacz więcej wideo »
Prawnik Trumpa broni jego syna w sprawie spotkania z Rosjanami
 • 12.07.2017 | To z nią miał spotkać się Donald Trump Junior. Kim jest Natalia Weselnicka?12.07.2017 | To z nią miał spotkać się Donald Trump Junior. Kim jest Natalia...
 • Syn Donalda Trumpa ujawnił korespondencję, która wskazuje na kontakty z RosjąSyn Donalda Trumpa ujawnił korespondencję, która wskazuje na kontakty z Rosją
 • 12.07 | W USA zawrzało. Syn Donalda Trumpa opublikował maile wskazujące na kontakty z Rosją12.07 | W USA zawrzało. Syn Donalda Trumpa opublikował maile wskazujące na...
Foto: Dan Anderson / PAP / EPA | Video: Fakty z zagranicy TVN24 BiS Spotkanie Trumpa Juniora z Weselnicką nie schodzi z pierwszych stron gazet za oceanem

Prawnik prezydenta USA Donalda Trumpa bronił w niedzielę spotkania syna przywódcy, Donalda Trumpa Jr., z obywatelami Rosji z 9 czerwca 2016 roku, kiedy w USA trwała kampania wyborcza. Zasugerował, że tajne służby "prześwietlały" to spotkanie i mu nie zapobiegły.

- Jeśli to (spotkanie - red.) było niemoralne, zastanawiam się, dlaczego Secret Service pozwoliła na nie tym ludziom. Prezydent był wówczas pod ochroną Secret Service i to mnie zastanawia - powiedział jeden z prawników Trumpa, Jay Sekulow, w programie telewizji ABC News.

Sekulow mówił o spotkaniu Donalda Trumpa juniora z rosyjską prawniczką Natalią Weselnicką. Sprawa wyszła na jaw po opublikowaniu przez syna prezydenta na Twitterze maili wskazujących, że związana rzekomo z Kremlem prawniczka chciała przekazać obozowi ówczesnego kandydata republikanów na prezydenta Donaldowi Trumpowi informacje kompromitujące jego rywalkę, Demokratkę Hillary Clinton.

Nie był pod ochroną służb

Jednak w reakcji na niedzielną wypowiedź Sekulowa, rzecznik Secret Service Mason Brayman oświadczył w mailu cytowanym przez agencję Reutera, że "Donald Trump Jr. nie był w czerwcu 2016 roku pod ochroną (tajnych służb - red.)". - Zatem nie prześwietlaliśmy nikogo, z kim się wówczas spotykał - wyjaśnił w oświadczeniu Brayman.

W piątek telewizja NBC News poinformowała, że w spotkaniu Trumpa juniora i Weselnickiej uczestniczył również Rinat Akhmetshin (Achmetszyn), rosyjsko-amerykański lobbysta będący wcześniej oficerem sowieckiego kontrwywiadu. Akhmetshin wypiera się jednak jakichkolwiek związków ze służbami specjalnymi zarówno ZSRR, jak i Rosji. Mówił też, że spotkanie "nie było istotne".

Według NBC News, lobbysta towarzyszył Weselnickiej podczas spotkania, w którym oprócz Trumpa jr. brał udział zięć obecnego prezydenta USA Jared Kushner oraz były szef kampanii prezydenckiej Trumpa, Paul Manafort.

Źródło: PAP / EPA / Dan Anderson Secret Service pozwoliła na spotkanie Trumpa Jr

"Strata czasu"

Według adwokata Trumpa juniora, Alana Futerfasa, Akhmetshin został przedstawiony jako znajomy rosyjskiej gwiazdy muzyki pop Emina Agałarowa, który był klientem eksperta ds. PR Roba Goldstone'a - organizatora spotkania. Futerfas podkreślał, że Akhmetshin jest amerykańskim obywatelem i sam zapewniał, że nie pracuje dla rosyjskiego rządu.

Trump jr. z kolei wyjaśniał, że spotkanie z Weselnicką nie zaowocowało wejściem w posiadanie materiałów kompromitujących Clinton i "było stratą czasu". Sam prezydent Trump w tweetach wysłanych w środę rano pochwalił prawdomówność i uczciwość, z jaką jego najstarszy syn ujawnił maile z czasów kampanii wyborczej

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

INFORMACJE BIZNESOWE »

Młodzi przechodzą do kawiarni. Wolą internet niż podwórko i dom

Młodzi przechodzą do kawiarni. Wolą internet niż podwórko i dom

Młodzi ludzie coraz częściej skupiają się na rozrywce i utrzymywaniu kontaktów towarzyskich, co wpływa na styl ich konsumpcji; np. ze znajomymi spotykają się już nie u siebie, a w kawiarniach i klubach, więcej pieniędzy wydając na posiłki spożywane poza domem - mówi dr Izabela Sowa. czytaj dalej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Zawodniczka z Wenezueli przygotowuje się do pojedynku w szermierczych mistrzostwach świata (Filip Singer/PAP/EPA) czytaj dalej »